dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Styropian akustyczny czy zwykły eps100?

    Witam,

    Co dawaliście u siebie pod wylewki na poddaszu? Planowałem styropian akustyczny, jednak mam straszne problemy ze znalezieniem go w punktach sprzedaży.

    Czy jest faktycznie odczuwalna różnica akustyczna stropu między zwykłym EPS-100, a akustycznym EPS-T (zakładając identyczną technikę wykonania - dylatacje od ścian, itp).

    Warto szukać? Warto dopłacać?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a czemu zaraz EPS 100, daj miękki, będzie jak akustyczny, a parę zyli zostanie w kieszeni
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    a czemu zaraz EPS 100, daj miękki, będzie jak akustyczny, a parę zyli zostanie w kieszeni
    Styropian akustyczny jest niesłychanie miękki znacznie bardziej niż EPS 70 (FS15), toteż na poddaszu bo o tym chyba mowa można bez problemu zastosować FS15 gr 2 - 3 cm. Na parterze to już EPS 100 tam akustyka ma mniejsze znaczenia no chyba że dla pajączków w piwnicy.
    "Dom w Magnoliach"

  4. #4

    Domyślnie

    Dałem styropian akustyczny na piętrze Yetico (http://yetico.com) o niezłej nazwie Głucha Baba 5 cm. Styropian akustyczny jest tak miękki, że początkowo bałem się go układać. Gdy już jednak to zrobiłem, to jak przyszli wylewkarze to bardzo się zdziwili, że tak miękko jak się po nim chodzi i marudzili, że tak nie może być. Nigdy jeszcze takiego czegoś nie widzieli a zajmują się tylko posadzkami i wylewają dzień w dzień ok. 100 m2. Wszystkim moim znajomym właśnie robiła ta ekipa. Wynika z tego, że w mojej okolicy raczej nikt nie dawał styropianu akustycznego. No ale w końcu ich przekonałem i powiedzieli jak Pan chcesz. Po wylewkach odgłosy są jakieś inne. Jakiś taki głuchy dźwięk ale nie słabszy tylko inny. Nie wiem jeszcze jak będzie z tym tłumieniem bo jeszcze nie mieszkam (już za chwilę w tym miesiącu).
    Nie ułożyłem go tam gdzie jest podłogówka (łazienka). Raczej klipsy od rurek by się w nim nie trzymały. A hydraulik stanowczo odmówił układania rurek na nim.
    Narazie nie wiem czy zrobiłem dobrze dając ten styropian. Nie ma to jak się na czytać. Zobaczymy.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: Styropian akustyczny czy zwykły eps100?

    Zwykły EPS70.

  6. #6

    Domyślnie

    Wełnę stroprock

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    EPS 70 do stropu zasadniczo się nie nadaje.
    Efekt akustyczny jest - i to znaczący dla tego specjalnego gatunku.
    Ma on prawo być miększy - taka jest zasada jego produkcji. Jeśli nie uzyska się tej elastyczności - byłby sztywną płytą nie mającą żadnych własności tłumiących.

    W praktyce oznacza to , że po dolaniu warstwy dociskowej - Płyta jednorazowo minimalnie "siądzie" - a potem jest już ok.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es

    Ma on prawo być miększy - taka jest zasada jego produkcji. Jeśli nie uzyska się tej elastyczności - byłby sztywną płytą nie mającą żadnych własności tłumiących.

    W praktyce oznacza to , że po dolaniu warstwy dociskowej - Płyta jednorazowo minimalnie "siądzie" - a potem jest już ok.
    Ale jak płyta siądzie to oznacza że styropian pod nią stanie się sztywną płytą nie mającą żadnych własności tłumiących

    Ale się porobiło

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    pewnie nie do końca
    styro siądzie, ale nie będzie sztywne, nie będzie przenosiło (w jakimś stopniu) drgań

    po to są podawane parametry w tych akustykach, np 45/40 co oznacza 45mm przed dociskiem, 40 po docisku płytą posadzki
    zważywszy na zasadę "jak to działa" moim zdaniem nadaje się żady miękki styro
    mozna dać np 2-4cm "twardego" 2cm miękkiego i pewnie efekt będzie ten sam
    jeżeli nie wystarczy nawet sam miękki
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony