dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Co wybrać tanie elektryczne konwekcyjne (ale prąd drogi), czy iść w gaz i instalację c.o? Na razie z konieczności korzystam z prądu.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    I jeszcze dodam: to kosztuje zimą 1000 zł na miesiąc.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    prakykuje w moim domu ogrzewanie kominkowe, budowa kominka koszt. mnie 2.000zl, przez cala zime, do tej pory spelilem ok 6m drewna, w najblizszym czasie zamierzam wykonac inst. ogrzew. cieplej wody urzytkowej z kominka.(1m drewna =ok.50zl0

  4. #4

    Domyślnie

    Wybór rodzaju ogrzewania najczęściej uzależniony jest od dostępności danego rodzaju paliwa na terenie w którym budujemy dom. Najczęściej wykorzystywanym paliwem jest gaz ziemny. Dostępność i stosunkowo niska cena tego paliwa sprawia, że ciągle decyduje się na niego największa ilość inwestorów. Jeśli jednak w pobliżu nie ma sieci gazowej do ogrzewania domu można wykorzystać energię elektryczną. Należy jednak brać pod uwagę fakt, iż jest to rozwiązanie droższe w eksploatacji.
    Jeśli chciałby Pan pogłębić swoją wiedzę na temat różnych źródeł ogrzewani domów, proponuję lekturę numeru specjalnego „Czym ogrzewać dom”.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iwoszek

    Zarejestrowany
    Sep 2001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chciałbym zainstalować ogrzewanie kominkowe, szkoda, ze poprzedni uczestnik listy jest anonimowy - mam pytanie do niego i nie tylko - czy 2000 zł to był cały koszt kominka (wkład, obudowa, instalacje) czy wykonał go w części we własnym zakresie. jeżeli można prosić o adresy wykonawców takich kominków to ułatwiło by mi wybór techniki ogrzewania. email: [email protected]
    dziękuje

  6. #6

    Domyślnie

    Też mnie interesuje ogrzewanie kominkowe, Anonimowy mółgby coś więcej opisać o swoim ogrzewaniu.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Zalozylismy wklad kominkowy w zeszlym roku. Sam wklad kosztowal 1100 PLN (promocja w Castoramie, kupowalem w początkach pazdziernika - jeszcze dwa tygodnie wczesniej kosztowal 100 PLN wiecej), a polecany przez wielu sasiadow kominkarz (niestety nie wypisywal faktury VAT) wziął za usługę ok. 1400 PLN (nie pamietam juz sumy). No, ale obudowe juz mialem - gdyz wczesniej stal w tym miejscu kominek otwarty.
    PS. Aha, dochodza jeszcze koszty rury do czopucha, nida-gips do zamaskowania czopucha, kratki, wata izolujaca i inne detale. W sumie ok. 4 tys. PLN.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze jedno PS: kominek funkcjonuje dobrze, ale wybijcie sobie z glowy, ze ogrzejecie nim dom. Musielibyscie dokladac drewno co 2-3 godziny... Na noc mozna wlozyc duzą kłodę, ale rano bedzie juz chlodno.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MustafaXX

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Kocioł na paliwa stałe

    moim zdaniem instalacja CO z buforem i do ogrzewania kocioł na pellety lub groszek można dodać jeszcze kominek z płaszczem na tej samej instalacji i to pięknie hula a zima kosztuje do 300 zł za miesiąc. Rozbudowując to jeszcze o solar dla wspomagania CWU to robi się naprawdę tanio

  10. #10
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    z buforem (coś jak duży bojler ?): 1 kzł
    tani kocioł na pelety z akcesoriami: 10 kzł
    kominek z płaszczem i akcesoriami: 10 kzł
    solar 10kzł

    30 kzł + noszenie worków/drewna, sypanie do dziury, sprzątanie

    całkiem tanio, szczególnie noszenie, sypanie i sprzątanie

    pozdrawiam

    PS: w/w ceny z robocizną bo zaraz ktoś powie że ma tani kocioł na pelety za 6k zł. Netto loco sklep.

  11. #11

    Domyślnie

    Prądu szczerze nie polecam. Akurat zakupami tegoz medium zawodowo się zajmuję i prognozy sa mało optymistyczne. Cena paliwa które będzie drożeć to najmniejszy problem. Więcej nas będzie kosztować ochrona klimatu- już to pisałem - obecnie około 70-80 zł/MWh to limity CO2. Z szacunków forum odbiorców energii (takie stowarzyszenie najwiekszych odbiorców) wynika że do 2012 cena MWh w hurcie sięgnie 350 zł. A przy ogrzewaniu samym kominkiem zapomnij o wygodzie (głównie stałopalność).

  12. #12
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Prądu szczerze nie polecam. Akurat zakupami tegoz medium zawodowo się zajmuję i prognozy sa mało optymistyczne. Cena paliwa które będzie drożeć to najmniejszy problem. Więcej nas będzie kosztować ochrona klimatu- już to pisałem - obecnie około 70-80 zł/MWh to limity CO2. Z szacunków forum odbiorców energii (takie stowarzyszenie najwiekszych odbiorców) wynika że do 2012 cena MWh w hurcie sięgnie 350 zł. A przy ogrzewaniu samym kominkiem zapomnij o wygodzie (głównie stałopalność).
    O kurde.
    Co polecasz ?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW

    O kurde.
    Co polecasz ?
    Jak najbardziej energooszczędny budynek .
    U mnie nie ma gazu (a właściwie jest na tyle daleko że samemu nie opłaci mi się ciągnąć rury) więc zdecydowałem się na węgiel (mój kocioł łyka od miału do groszku 4 cm). Nie mogę powiedzieć że to polecam bo zdaje sobie sprawę z uciążliwości ale komfort kosztuje.

  14. #14

    Domyślnie

    a mozesz też pochwalić sie jaki kocioł (producent, typ, domyślam się ze tłokowiec) oraz "wrażenia" z użytkowania?

  15. #15

    Domyślnie

    Niestety wrazeniami nie moge się pochwalić bo kotłownia w trakcie tworzenia. Kocioł to opisywany już gdzies tutaj stalmark (tłokowiec).

  16. #16
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Odgrzeję argument równie starodawny jak ten wątek: nie można porównywać ogrzewania prądem do węgla, choćby z podajnikiem.

    Pytanie dotyczyło porównania bezobsługowego CO na gaz vs bezobsługowy prąd. Nie wiemy czy pytający (ew. ktoś inny, dzisiaj zainteresowany) ma możliwość palenia węglem lub drewnem.

    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony