dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie CZYM WYKOŃCZYĆ PÓŁOKRĄGŁY TARAS???

    Witam serdecznie i proszę o porady czym wykończyć półokrągły taras?Za miesiąc zaczynam budowę i potrzebuję pomysłu na wykończenie tarasu w tym domku.Proszę o wszelkie rady.Dziekuję z góry.
    http://pprojekt.pl/foto/widok/616big_wiz2.jpg

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Ja mam dwa półokrągłe
    Wykończenie płytki gresowe + stopnie z tego samego materiału. Wazne jest aby kupić stopnie jak najwęższe (im szerzej tym większe "rogi" tworzą się wzdłuż krawędzi łuku. Moje mają 24 cm szerokości.
    Przy okazji układanie takich płytek na łuku wymaga przycinania stopni po obu stronach symetrycznie tak aby można je było ułożyć bez 2cm fug między nimi
    Jednym słowek - kosztowna sprawa

    Możesz też zrobić go na gruncie z kostki brukowej (jak podjazdy) - wtedy staną się elementem ogrodu. Prawdopodobnie wyjdzie taniej

    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kirkris
    Ja mam dwa półokrągłe
    Wykończenie płytki gresowe + stopnie z tego samego materiału. Wazne jest aby kupić stopnie jak najwęższe (im szerzej tym większe "rogi" tworzą się wzdłuż krawędzi łuku. Moje mają 24 cm szerokości.
    Przy okazji układanie takich płytek na łuku wymaga przycinania stopni po obu stronach symetrycznie tak aby można je było ułożyć bez 2cm fug między nimi
    Jednym słowek - kosztowna sprawa

    Możesz też zrobić go na gruncie z kostki brukowej (jak podjazdy) - wtedy staną się elementem ogrodu. Prawdopodobnie wyjdzie taniej

    pozdrawiam
    Cześć kirkris dziekuję za odpowiedż.Właśnie wykonawca powiedział że będzie trzeba zrobić naziemny bo jesteśmy za blisko granicy sąsiada i wtedy można go wykończyć kostką brukową ,tak jak powiedziałeś będzie tańszy niż wylewany z fundamentem i łatwiejszy do wykończenia i dwa schodki pozostaną jak w projekcie.
    Masz może zdjęcie???Bo w Twoim dzienniku nic zobaczyć nie można

  4. #4

    Domyślnie

    Burifanek pomyśl o drewnianym tarasie z drewna egzotycznego, albo dobrze zaimpregnowanej olchy. Pod spodem drenaż ze żwiru i na legarach przymocowane deseczki.Drogo nie wyjdzie. A jesli chodzi o tarasy z kostki, to one nie muszą mieć fundamentów. Proponuję zrobić z palisadek i wtedy wyjdzie na poziomie okna tarasowego.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    A może coś takiego, jeśli masz czerwoną dachówkę:
    http://www.roben.com.pl/22403.xml

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    A może coś takiego, jeśli masz czerwoną dachówkę:
    http://www.roben.com.pl/22403.xml
    Dzieki cieszynianka ciekawe rozwiązanie teraz przymierzam się do tego ale nie wiem jak z trwałością tych płytek
    http://www.bruk-bet.pl/img/wz/148_188.jpg

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Powinno być trwałe, bo firma Roben jest raczej porządną firmą. Tych płytek nie układa się na miejscu, ale przywożą gotowe elementy zrobione dokładnie na wymiar i składają. Rozwiązanie ciekawe, ale ma wielki mankament: cenę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    I jeszcze zaleta: nie trzeba wylewać schodów, firma przywozi gotowe "klocki"

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam taras drewniany mam u siebie jest rewelacyjny, wygodny,przytulny dla stop, latwo sie uklada,cenowo wyszedl taniej od kamienia.Mamy go dwa lata i nic sie nie zmienia.Nie zamienilbym na nic innego.


    Krzymi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony