dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 109
  1. #1

    Domyślnie [ANKIETA] DACH DWU-CZY CZTEROSPADOWY ??

    No właśnie.Mężuś jest wielbicielem tzw. stodółek a ja marzę o czterospadowym

  2. #2

    Domyślnie

    Dwuspadowy dach jest tańszy od czterospadowego
    Ja wybrałem dwuspadowy i jestem zadowolony z mojej stodoły - podoba mi się.
    Dachy dwuspadowe też mają swój urok .A zaletą ich jest cena oraz to że w pomieszczeniach na poddaszu mam tylko jeden skos a nie dwa w przypadku dachu czterospadowego
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    a miala byc ankieta
    ja podobnie jak mezus kocham stodolki , z rzezbionymi odslonietymi krokwiami , itd.

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem też za "stodoła". Proste jest piękne i ponadczasowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Lepiej dwuspadowy ze względów ekonomicznych, a i tak mam cztero- i mało z torbami przez niego nie poszlismy (pow. dachu 420 m2). Bbbbrrrr !!!!

    Amor

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ola i Krzysiek
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    My będziemy mieć piekny, czterospadowy dach. Powierzchnia 215 m2.

    Amor 420 m2 dachu no, no, no niezla powierzchnia!

  7. #7

    Domyślnie

    Amor 420 m2 dachu no, no, no niezla powierzchnia! [/quote]

    A ile budżetu to zjadło

  8. #8

    Domyślnie

    Mój projekt w wersji bez garażu był 4-spadowy, z garażem mógł być też w formie wielospadowego. Ale była też wersja dwuspadowego niestety ale wyglądała wprost beznadziejnie
    Oszczędnośc niewielka a dom wprost nie do poznania
    Ale ponieważ nie lubię też garaży doklejanych do czterospadów które tworzą dodatkowe 3-połacie, w efekcie mam 350 metrowy 4 spadowy dach z trzema lukarnami a do tego dołączony garaż z dachem dwuspadowym
    Nie ma to jak kompromis

  9. #9

    Domyślnie

    Fajnie że wreszcie znalezli sie także ''wielbiciele'' czterospadowców.
    Kurcze ja wiem ze jest to dach o wiele drozszy,ale mi sie tak podoba.
    Tych stodułek jest wiele ,praktycznie gdzie sie popatrzysz ,to stoją dwóspadowce .
    Najgorsze jest to że u mnie z kasa krucho,no i co mam zrobić
    Powiecie bądz rozsądna dwu. też ładny ....
    -a moje serce rwie do innego

  10. #10

    Domyślnie

    Jestem za dachem czterospadowym, Jest może mniej praktyczny i zbiera trochę powierzchni, ale za to przepięknie wygląda i ma swój urok.
    U mnie będzie czterodpadowy!!

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    czterospadowy, poddasze nieużytkowe. Dach bez udziwnień, więc nie powinniśmy przez niego pójść z torbami.
    marta

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzycielka74
    Fajnie że wreszcie znalezli sie także ''wielbiciele'' czterospadowców.
    Kurcze ja wiem ze jest to dach o wiele drozszy,ale mi sie tak podoba.
    Tych stodułek jest wiele ,praktycznie gdzie sie popatrzysz ,to stoją dwóspadowce .
    Najgorsze jest to że u mnie z kasa krucho,no i co mam zrobić
    Powiecie bądz rozsądna dwu. też ładny ....
    -a moje serce rwie do innego
    Nie przesadzajmy do końca z tymi kosztami. Jak czytałem forum przed budowaniem to w kółko widziałem wypowiedzi bo taniej, oszczędniej ale w ogólnym koszcie budowy jest to nie wiele, a jak codziennie rano mam się budzić i kląć co ja najlepszego zrobiłem a mogłem mieć taki ładny dach to całe przedśięwzięcie jakim jest budowa domu nie ma sensu mieć dla miecia
    Dla mnie oszczęsności(nie na jakości) jest najłatwiej znaleść na wykończeniówce w szczgólności że jestem w stanie wiele prac wykonać własnoręcznie lub za pomocą najbliższych (No chyba że ktoś ma dwie lewe ręce)
    Tu mogą posypać się gromy ale jeśli chodzi o wykończeniówke zawsze trafiałem na tak wspaniałych fachowców że wszystko musiałem poprawiac własnoręcznie więc kosztowało mnie to razy dwa
    Ale chore jest dla mnie by dawać np 1000zł za skręcenie szafek w kuchni chyba że komuś one jest niepotrzebne, lub tak jak pisałem wcześniej wkretak mu się w rekach pali.[/url]

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monka81
    Jestem za dachem czterospadowym, Jest może mniej praktyczny i zbiera trochę powierzchni, ale za to przepięknie wygląda i ma swój urok.
    U mnie będzie czterodpadowy!!
    TAK TRZYMAĆ ! !

  14. #14

    Domyślnie

    No właśnie marcin-jogo
    MASZ RACJĘ człowiek marzy o tym domu ,w końcu budujesz go raz w zyciu(zazwyczaj) i co masz mieszkać w domu ktory ci sie za bardzo nie podoba.....bo dach '' za drogiii ''(nierozsądny)

  15. #15

    Domyślnie

    Dwuspadowy napewno tańszy i bardziej praktyczny jeśli chodzi o wykorzystanie powierzchni na poddaszu. No a to co się komu podoba to druga kwestia.
    Mi na moje szczęście bardziej podobają się dwuspadowe dachy , a dom z takim dachem wcale nie musi być "stodółka" ( vide mój avatarek )
    No ale gdyby podobał mi się bardziej czterospadowy to znając życie taki bym wybrała nie patrząc na stronę praktyczną - zakładając oczywiście że mnie na taki dach stać, bo gdyby było krucho z kasą to nie "szarpałabym się" na kopertkę tylko ze względów estetycznych.
    Aha, dodam jeszcze że w naszej okolicy dominują jednak czterospadowe więc i oryginalni będziemy.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Ja ma dwuspadowy i jest super. Zresztą, przecież częściej będę przebywać w domku i patrzeć na niego od środka, a nie od zewnątrz. Co mi z tego, że może (może- bo nie byłabym tego taka pewna) czterospadowy wygląda lepiej. Ale to sąsiedzi z naprzeciwka mają lepsze widoki, a mieszkańcy dylemat, co i jak ustawić pod skosami. Nie mówię już o kwestii finansowej.

  17. #17

    Domyślnie

    Mi chyba w ogóle zawsze podoba się to, co praktyczne i mam dwuspadową stodółkę a jedynie pilnowałem by jakiś innowator cieśla nie zmienił mi konta pochylenia połaci na mniej niż zaprojektowane 95-100%. Podobnie jak tabaluga1 to swojego dachu z własnej działki nawet nie mogą dojrzeć, bo ze względu na wymiary działki dom stoi szczytem do ulicy. Po za tym prosty dach to zawsze mniejsze prawdopodobieństwo błędów wykonawcy a niema chyba nic bardziej wkurzającego dla właściciela domu jak cieknący dach.

  18. #18

    Domyślnie

    u mnie równiez dwuspadowy, bo tańszy i praktyczniejszy, gdy ma sie poddasze użytkowe, a podobają mi sie zarówno dwuspadowe jak i te wielospadowe (np kopertowe), nie przepadam natomiast za takimi skomplikowanymi dachami, zdecydowanie wolę proste bryły.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Podobają mi się czterospadowe i taki też będę miała. Dom został zaprojektowany na zamówienie z wysoką ścianką kolankową ok.140cm. więc miejsca będzie wystarczająco dużo...

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Mi się podobają domki z dachem czterospadowym i taki, też będę mieć już niedługo.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony