Witam serdecznie!

Mam do kolegow i kolezanek z forum wielka prosbe. Potrzebna mi porada w sprawie rozprowadzenia kanalizacji pod chudziakiem.
Plan kanalizacji jest oczywiscie zalaczony do projektu domu, ale mam kilka watpliwosci. Dodam moze jeszcze ze buduje dom wlasnorecznie i robie to po raz pierwszy w zyciu wiec prosze o wyrozumialosc
1. Z zalaczonego projektu kanalizy wynika praktycznie ze wszystkie rury sa rozprowadzone juz pod chudziakiem i posadzka, czy to normalne? Widzialem kilka domow juz z wylanym chudziakiem i tam wygladalo to tak ze wystaje spod chudziaka rura chyba 110 i tyle, reszta pewnie zostanie rozprowadzona pozniej, ale to chyba nie za dobrze bo pewnie pojawi sie problem "ukrywania" rur.
2. Z projektu wynika rowniez, ze glowny "poziom" czyli rura od ktorej ida wszystkie odejscia ma nachylenie 5,81%, a wszystkie odejscia, czyli np jedna lazienk, druga lazienka i piony sa srednio pod katem 14%. Czy sa to prawidlowe wartosci? Tzn probujac to opisac wyjdzie: idzie sobie rurka fi 160 5,81%, jest rozgaleznik 160/160 a od rozgaleznika do redukcji 160/110 idzie juz ze spadem np 14,78%.
3. Ile ma/powinna wystawac rura ponad chudziaka? Wg projektu przewidziane jest 12cm od chudziaka do stanu "0"
4. Jak prawidlowo podlaczyc splyw z kuchni do glownego ciagu kanalizacyjnego oddalonego o okolo 6 metrow? Bo tego akurat nie ma uwzglednionego w projekcie Tzn zrobic redukcje 160/110, pozniej 110/70, poleciec przebitke przez sciane fundamentowa ze sapdkiem 3% i to bedzie cala filozofia?
5. W jakiej odleglosci od przewidywanego "kibelka" powinna wychodzic rura?
6. Jak prawidlowo przepuscic rury przez izolacje pozioma (papa termozgrzewalna)

Przepraszam ze tak duzo pytan w jednym temacie, ale naprawde chwilowo utknalem. Nie byloby takiego problemu gdyby to byl zwykly domek z jedna lazienka, a tak zachcialo nam sie dwoch pokoi z lazienkami na parterze, kibelkiem, i lazienka na gorze z prowadzacymi do niej dwoma pionami kanalizacyjnymi + kuchnia i pomieszczenie gospodarcze W sumie to nie chcielismy juz teraz robic tej kanalizy bo zawsze jeszcze moglibysmy zmienic zdanie odnosnie tego gdzie co ma byc, ale sciany powoli ida do gory a po tym piachu to sie chodzi caly czas jak po plazy a w dodatku trzeba caly czas okrakiem przechodzic przez sciany fundamentowe (i nosic w ten sposob bloczki ) i juz po tygodniu zaczyna to denerwowac.

A tak spoza tematu kanalizy to, jakbyscie jeszcze mogli oczywiscie:
7. Jak wykonac przepust na kabel elektryczny? Zalac jakas rure, np PE, pod chudziakiem i poziej na gotowo przepchnac przez nia kabel? Jak tak to na jakiej glebokosci.
8. Nawiew powietrza do kominka - w planie rurka 150mm. Zalac ja po prostu w chudziaku? I na stopie pod komin jak to ma wychodzic? Bo chwilowojest ona wymurowana z bloczkow na rowno z poziomem scian fundamentowych.

Z gory wielkie dzieki za wszelka pomoc