dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Koszt wykonania tarasu

    Wykonawca za wylanie tarasu chce 8 tyś zł 25 m , trzeba połozyć ławy i zalac betonem czy to normalna cena , bo wydaje mi sie strasznie dużo ?

  2. #2

    Domyślnie Re: Koszt wykonania tarasu

    Cytat Napisał wroclawianka
    Wykonawca za wylanie tarasu chce 8 tyś zł 25 m , trzeba połozyć ławy i zalac betonem czy to normalna cena , bo wydaje mi sie strasznie dużo ?

    Jaki ksztalt tarasu i jakie wymiary ?

    Jaka wysokosc lawy i jak wysokie scianki fundamentowe. Ewentualnie 1dna wysokosc, jesli wszystko ma byc lane na raz ?

    Jakie izolacje ? Dysperbitem go czy cos wiecej ?

    Czy pod tarasem ma byc odprowadzenie do drenazu ?

    Jakies utrudnione warunki budowlane ?

    Robocizna + material ?
    Czy sama robocizna ?

    Z Faktura VAT czy bez ?

    Ja i tak Ci nie odpowiem - bo nie wiem. Ale wydaje mi sie ze to niezbedne informacje aby rozmawiac o cenach.

    pozdrawiam
    saper

  3. #3

    Domyślnie

    witaj,
    przypadkowo przeglądając gazety znalazłam zestawienie "Ile kosztuje budowa tarasu?" -budujemy dom 6/2007. Tam są szacunkowe koszty budowy tarasów o powierzchni 25m2. Są tam wyszczególnione prace za które trzeba zapłacić. Ja Ci tylko podam te najbardziej interesujące Ciebie np.

    1/ taras ziemny- materiały ok.1500zł
    robocizna ok 400 zł
    2/ taras drewniany-całkowity koszt-ok.800zł robocizna
    3/ taras betonowy na gruncie -robocizna ok. 1000 zł

    Trochę wygląda to tanio ale może i tak liczą. Sami będziemy robić w przyszłości taras drewniany na legarach i też nie mam zielonego pojęcia ile mogą chcieć za zrobienie czegoś takiego.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie Re: Koszt wykonania tarasu

    Cytat Napisał wroclawianka
    Wykonawca za wylanie tarasu chce 8 tyś zł 25 m , trzeba połozyć ławy i zalac betonem czy to normalna cena , bo wydaje mi sie strasznie dużo ?
    U kolegi we Wrocku właśnie teraz skończyli ponad 2x większy taras (ok.60m2) za połowę tej ceny. Zadzwoń do nich. Tel. wysyłam na priv

  5. #5

    Domyślnie

    dzieki za wszystkie informacje na pewno z tej firmy nie skorzystam budowlańcy teraz się cenią ale bez przesady

  6. #6

    Domyślnie Re: Koszt wykonania tarasu

    Cytat Napisał saper
    Cytat Napisał wroclawianka
    Wykonawca za wylanie tarasu chce 8 tyś zł 25 m , trzeba połozyć ławy i zalac betonem czy to normalna cena , bo wydaje mi sie strasznie dużo ?

    Jaki ksztalt tarasu i jakie wymiary ?

    Jaka wysokosc lawy i jak wysokie scianki fundamentowe. Ewentualnie 1dna wysokosc, jesli wszystko ma byc lane na raz ?

    Jakie izolacje ? Dysperbitem go czy cos wiecej ?

    Czy pod tarasem ma byc odprowadzenie do drenazu ?

    Jakies utrudnione warunki budowlane ?

    Robocizna + material ?
    Czy sama robocizna ?

    Z Faktura VAT czy bez ?

    Ja i tak Ci nie odpowiem - bo nie wiem. Ale wydaje mi sie ze to niezbedne informacje aby rozmawiac o cenach.

    pozdrawiam
    saper

    zasrzeliłes mnie nie wiem

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Ja zapłaciłam 2200 za robociznę tarasu bloczki +płyta 8x3,5

    Te 400 zł robocizny mnie rozłożyły na łopatki
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    ale w tym roku placiłeś , to strasznie tanio a przynajmnie porządnie zrobili

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja mam 1) duży taras ok 36metrow +3 stopnie prowadzące do niego+dwa murki,
    2)schody wejsciowe + spocznik ok 12 metrów+ dwa murki,
    3)spocznik z trzema schodkami wszystko półokrągle, i jedna firma za wylanie wszystkiego z ich materiałem zaśpiewała mi 42000!!!!
    podziękowalem im za ta wycenę i postanowilem zrobić to własną ekipą która robiła mi tynki i wylewki a ja kupowałem materiały na wykonanie tych tarasow i wszystko kosztowało mnie ok 9000 w tym robocizna 4000 ale mam wyrzuty sumienia ponieważ to naprawdę jest znacznie więcej warte i sam bym za te pieniądze nie robił.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Player
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Brwilno/k Płocka
    Posty
    110

    Domyślnie

    taras 12 m2-
    schody 8 m2
    fundamenty na ok 1m i 3 stopnie
    1500 zł + mat.
    Po robocie majster powiedział , że normalnie bieże 2500 za sam taras.(ps odbiłsobie na murach
    8 tys to masakra!!!
    pozdr.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Player
    taras 12 m2-
    schody 8 m2
    fundamenty na ok 1m i 3 stopnie
    1500 zł + mat.
    Po robocie majster powiedział , że normalnie bieże 2500 za sam taras.(ps odbiłsobie na murach
    8 tys to masakra!!!
    pozdr.
    u mnie to ma byc kwadrat 5 na 5 i tyle bez żadnych schodów itp szukam kogos innego , bo chyba firma która mi chciala robić przesadzila trochę z ceną we Wrocku są wysokie ceny za wszystkie roboty budowlane u koleżanki za wylanie betonu w 100 m miszkaniu wzięli 10 tys zł a zatynki zewnętrzne z ociepleniem za metr 180 zl także paranoja

  12. #12

    Domyślnie

    zadzwoniłam do innej firmy z polecenia i za wykonanie tarasu , mam już dokładne wymiary 4m na 10 m wysokość 0,6 od podstaw z wylaniem ław ,uzbrojenim 11 tyś zł , fachowiec powiedział 7800 materiały 4000 tyś robocizna
    szukam dalaej

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał wroclawianka
    zadzwoniłam do innej firmy z polecenia i za wykonanie tarasu , mam już dokładne wymiary 4m na 10 m wysokość 0,6 od podstaw z wylaniem ław ,uzbrojenim 11 tyś zł , fachowiec powiedział 7800 materiały 4000 tyś robocizna
    szukam dalaej
    Jak idą poszukiwania ?
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    no oczywiście taras wykonany zapłaciłam 11 tys zł a chcieli jeszcze więcej no niestety ale to Wrocław więc i ceny Wrocławskie

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Szukam wykonawcy tarasu z drewna, woj. śląskie. powierzchnia ok 27m2. Może zagląda tu ktoś kogo to zainteresuje.

    Z jakimi kosztami powinienem się liczyć? Z góry thx za wszystkie sugestie.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki Zobacz post
    Szukam wykonawcy tarasu z drewna, woj. śląskie. powierzchnia ok 27m2. Może zagląda tu ktoś kogo to zainteresuje.

    Z jakimi kosztami powinienem się liczyć? Z góry thx za wszystkie sugestie.
    Ja zacząłem interesować się tematem WPC (kompozytowe deski tarasowe). Oferta firm wykonawczych od od 250 do 400 zł za m2 (materiały + robocizna). Cenowa masakra. Co do drewna, lokalnie dostęny jest tylko modrzew syberyjski. Mozna oczywiście "zainwestować" w deski z drewna egzoztycznego, ale koszty będą podobne do WPC. Sam kompozyt w 99% produkowany jest oczywiście w Chinach, zamierzam sam sprowadzić odpowiednią ilość - jestem już po wstęnych negocjacjach, cena m2 nie powinna przekroczyć 80 zł, w tym trasnport i odprawa celna. Minimalny zakup to 1 paleta (ok 40m2)
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Póki co stawiam na drewno, jakoś nie przekonuje mnie to coś na kształt deski z jakiegoś tworzywa. Widziałem i dotykałem kawałki, np. firmy Rehau, ale nie do końca mnie to pociąga. Cena katalogowa drewna egzotycznego nie zachęca do zakupu, ale liczę na jakiś rabat.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moj znajomy z tychow robi drewniane tarasy i ogrody ale z tego co wiem ma roboty na 2 lata wiec moj taras bedzie robiony przez kogos innego
    płyty libet venetia a podjazd robie z granitu 4-6 . Jesli chesz moge Cie skontaktowac z nim pokaze swoje realizacje w Tychach
    niedaleko mc donalda jak sie jedzie z Mikolowa
    Ja zdecydowalem sie na normalny taras z jednego powodu - impregnacja przynajmniej raz w roku a taras mam (bede miał jak wydam na niego pieniądze ) 60 m2 dziekuje malowac to cos ale materiał szlachetny (drewno ) nie powiem
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki Zobacz post
    Póki co stawiam na drewno, jakoś nie przekonuje mnie to coś na kształt deski z jakiegoś tworzywa. Widziałem i dotykałem kawałki, np. firmy Rehau, ale nie do końca mnie to pociąga. Cena katalogowa drewna egzotycznego nie zachęca do zakupu, ale liczę na jakiś rabat.
    Deski Relazzo z REHAU zgodnie z broszurą techniczną, mają MIN. 50% zawartości drewna. Standardem jest raczej 60-70%, być może stąd subiektywne odczucia będą się różnić. WPC w porównaniu z naturalnym drewenm ma tyle zalet, że trudno je lekceważyć. No i te ceny... nawet modrzew nie wyjdzie tanio
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lopesjus Zobacz post
    ......zamierzam sam sprowadzić odpowiednią ilość - jestem już po wstęnych negocjacjach, cena m2 nie powinna przekroczyć 80 zł, w tym trasnport i odprawa celna. Minimalny zakup to 1 paleta (ok 40m2)
    Jak poszło? Podzieliłbyś się informacjami? Cena bardzo fajna. Jest na alledrogo oferta na dąb tarasowy za podobne pieniądze(same deski).

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony