dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie okna aluminiowe czy drewniane

    Mam pytanie, co lepsze i jakie sa plusy i minusy? Jestem na etapie projektowania i schylam sie do okien aluminiowych. Planuje spore okna w salonie i bardziej odpowiadalyby mi cienkie ramy aluminiowe. Prosze o opinie i informacje o kosztach.
    Iwona

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: okna aluminiowe czy drewniane

    Cytat Napisał peilin
    Mam pytanie, co lepsze i jakie sa plusy i minusy? Jestem na etapie projektowania i schylam sie do okien aluminiowych. Planuje spore okna w salonie i bardziej odpowiadalyby mi cienkie ramy aluminiowe. Prosze o opinie i informacje o kosztach.
    Do okien aluminiowych jestem nastawiony sceptycznie ...
    wady to:
    - aluminium bardzo łatwo przewodzi temperature- zimą oscieżnice chłodne i czuć to ewidentnie
    - aluminium jest metalem miekkim - wkręty obluzowuja sie szybko w nim - nie można doręcić bo gwint sie "wypracowuje"
    - po pewnym czasie zachodzi proces utleniania oraz reakcja z czynnikiem o odczynie kwaśnym np. sadza i z błyszczacego materiału (na zewnątrz szybciej) widać brudny matowy nalot ...
    dlatego - odradzam

    P.s.
    co do Twojego wyboru ściany trojwarstwowej - popieram - to dobry wybór Iwona
    rozważ jednak ewentualność - wewnątrz gazobeton (łatwy do kucia bruzd, wbicia gwoździa w sciane i ma sporo innych zalet. a na zewnątrz ...pozostać przy ceramice


    pozdro


    brzoza

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Znam producenta okien aluminiowych, który wstawił sobie takie do domu i teraz żałuje. Drugi raz wstawiłby z PCV. Ona aluminowe sprawdzają się w budownictwie przemysłowym.

  4. #4

    Domyślnie Re: okna aluminiowe czy drewniane

    Cytat Napisał brzoza
    - aluminium bardzo łatwo przewodzi temperature- zimą oscieżnice chłodne i czuć to ewidentnie
    To akurat nie ma znaczenia. Oscieznica jest chlodna w dotyku, bo ma temperature wnetrza i przewodzi cieplo. Ale przez nowoczesne okna aluminiowe ucieczki ciepla na zewnatrz nie ma.

    Cytat Napisał brzoza
    - aluminium jest metalem miekkim - wkręty obluzowuja sie szybko w nim - nie można doręcić bo gwint sie "wypracowuje"
    Jakie wkrety, co Ty chcesz dokrecac? Okna aluminiowe sa zalozone raz na zawsze...

    Cytat Napisał brzoza
    - po pewnym czasie zachodzi proces utleniania oraz reakcja z czynnikiem o odczynie kwaśnym np. sadza i z błyszczacego materiału (na zewnątrz szybciej) widać brudny matowy nalot ...
    Tego nie rozumiem. Okna aluminiowe sa lakierowane piecowo i metal nie ma kontaktu z otoczeniem. Nie polecalbym aluminiowej stolarki bez powloki, to fakt.

    Drewniane sa w porownaniu z kazdymi innymi tak uciazliwe w utrzymaniu, ze IMHO kompletnie bez sensu, no chyba ze ze wzgledu na styl elewacji inne po prostu nie pasuja.

    Natomias PVC wygladaja dobrze przez pierwsze lata po zalozeniu, potem zolkna, pacza sie, no a w razie pozaru to juz w ogole katastrofa.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie Re: okna aluminiowe czy drewniane

    doki - wrote
    ad 1.- ma znaczenie - spałem w zimie przy takim oknie i wiem co mówie
    aluminium jest dobrym przewodnikiem - sorry
    ad 2.- wkręty przymocowujace okucia okienne - po wielokronym otwieraniu i zamykaniu klamką - odkręcają się a dokrecane kilkukrotmie wyrabiają gwint
    ad .-lakier nie jest niezniszczalny - bardzo łatwo go zarysować ... nawet paznokciem
    nie bez znaczenia, że metal kurczy się na mrozie ...

    p.s.

    Ciekaw jestem Doki czy jako zwolennik okien aluminiowych sam sobie takie zaserwowałbyś ..., czy tylko chodzi Ci aby przekonać peilin do tych okien ...



    pozdro

    brzoza

  6. #6

    Domyślnie Re: okna aluminiowe czy drewniane

    Cytat Napisał brzoza
    doki - wrote
    ad 1.- ma znaczenie - spałem w zimie przy takim oknie i wiem co mówie
    aluminium jest dobrym przewodnikiem - sorry
    Ale przeciez wszystkie okna maja przerwe termiczna t tworzywa, zadne okna nie sa zrobione z jednej ksztaltki aluminiowej. Jesli spales przy takim oknie i bylo zimno, to okno bylo po prostu nieszczelne.

    Cytat Napisał brzoza
    ad 2.- wkręty przymocowujace okucia okienne - po wielokronym otwieraniu i zamykaniu klamką - odkręcają się a dokrecane kilkukrotmie wyrabiają gwint
    W moich oknach nie ma nijakich wkretow. Nic nie ma prawa sie odkrecac. Czy my rozmawiamy o jakis archaicznych technologiach?


    Cytat Napisał brzoza
    ad .-lakier nie jest niezniszczalny - bardzo łatwo go zarysować ... nawet paznokciem
    nie bez znaczenia, że metal kurczy się na mrozie ...
    Przyjdz do mnie i sprobuj zarysowac paznokciem- mowy nie ma! Trzeba do tego stalowego noza, a i to idzie ciezko. Lakier jest tak samo twardy jak na samochodzie. A poza tym: no i co z tego, ze lakier sie zarysuje??? Troche gorzej wyglada, ale wlasnosci okien znaczaco nie zmienia...

    Cytat Napisał brzoza
    Ciekaw jestem Doki czy jako zwolennik okien aluminiowych sam sobie takie zaserwowałbyś ..., czy tylko chodzi Ci aby przekonać
    W calym domu mam aluminiowe okna, dwukolorowe, z termooszczednym szklem i roletami

  7. #7
    Guest

    Domyślnie Re: okna aluminiowe czy drewniane

    Cytat Napisał Doki
    W calym domu mam aluminiowe okna, dwukolorowe, z termooszczednym szklem i roletami
    Jest mi wiec niezmiernie miło Doki, że masz u siebie w całym domu aluminiowe okna, dwukolorowe, z termooszczednym szklem i roletami najlepsze, najśliczniejsze okna w świecie ...

    p.s.
    mam prośbe ... podziel sie z nami swoimi doświadczeniami jak te okna będą miały 5 - 8 lat ...

    pozdro

    brzoza

  8. #8

    Domyślnie Re: okna aluminiowe czy drewniane

    Cytat Napisał brzoza
    mam prośbe ... podziel sie z nami swoimi doświadczeniami jak te okna będą miały 5 - 8 lat ...

    pozdro

    brzoza
    Nie ma sprawy. Ale przypomnij mi o tym za 5 lat. Chociaz nie, sasiad mi przypomni. Juz raz musial malowac swoje drewniaki, wiec pewnie bedzie robil to regularnie.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Doki pewnie sądzi, że jego sąsiad jest wściekły na cały świat, bo jego okna są drewniane. A tymczasem wielce prawdopodobne jest, że on po prostu... lubi malować !

    Pozdrawiam

    Pearl - zwolennik drewnianych

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Doki pewnie sądzi, że jego sąsiad jest wściekły na cały świat, bo jego okna są drewniane. A tymczasem wielce prawdopodobne jest, że on po prostu... lubi malować !

    Pozdrawiam

    Pearl - zwolennik drewnianych
    Nie wiem jaki jest stosunek sasiada do malowania, wiem ze JA uwazalbym czas, ktory musze poswiecic na regularne malowanie, za stracony. I tak bede musial co pare lat pomalowac moje Veluxy.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrobert18

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    1

    Domyślnie okna ALU

    Cytat Napisał Doki Zobacz post
    Nie ma sprawy. Ale przypomnij mi o tym za 5 lat. Chociaz nie, sasiad mi przypomni. Juz raz musial malowac swoje drewniaki, wiec pewnie bedzie robil to regularnie.
    Ja przypominam... minęło już parę lat więc może napiszesz jak się sprawują Twoje aluminiowe okna? Stoję właśnie przed wyborem: drewno czy aluminium (a nawet drewno z aluminium)

  12. #12

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu mam aluminiowe i nie narzekam. Wysoka jakość i wykonanie oraz dobra cena, a zawdzięczam to firmie . Model zaś znalazłem na stronie . jeśli chcesz więcej informacji poczytaj.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 29-09-2015 o 13:27 Powód: spam krakowskiego dilera firmy D.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Mikah
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Podkowa Leśna
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doki Zobacz post
    Nie ma sprawy. Ale przypomnij mi o tym za 5 lat. Chociaz nie, sasiad mi przypomni. Juz raz musial malowac swoje drewniaki, wiec pewnie bedzie robil to regularnie.
    5 lat chyba już minęło i to nie jedno. Bardzo chętnie posłucham jak tam się sprawdzają metalowe okna Doki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony