dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie DICORTINEFF do nosa ?

    Czy krople - zawiesina Dicortineff, z opisem do oczu i uszu, można podawać dziecku jako krople do nosa?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Dziecko chcesz traktować mieszaniną antybiotyków i sterydów,jak rozumiem bez konsultacji lekarskiej, i na dodatek przeznaczoną do innego zastosowania

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    G.N. - moze źle rozumiesz...??

    Cytat z innego forum:

    "witam,
    Wczoraj pediatra przepisał mojemu synkowi / 2,7 miesiecy/ Dicortineff do noska, z ulotki wyczytałam ze stosuje się go jako krople do oczu i uszu. Czy stosowałyscie ten specyfik takze do noska ? z jakim skutkiem ? "


    Jest to dość czesto praktykowane, moja lekarka też przepisuje nam krople do nosa a mają one przeznaczenie do oczu - tylko to akurat jakas inna nazwa była, nie pamiętam teraz.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Owszem jest praktykowane w specyficznych przypadkach
    A rozumiem tyle co napisano

    Cytat Napisał Amtla
    Czy krople - zawiesina Dicortineff, z opisem do oczu i uszu, można podawać dziecku jako krople do nosa?
    Nic o recepcie ani lekarzu (jeśli przepisał to chyba wie co robi lepiej niż przypadkowe osoby z netu więc po co pytać).
    Dicortineff to wbrew opiniom dosyć hardcorowy lek więc stosowanie na własna rękę nie jest najlepszym pomysłem.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no wlasnie? :
    bj ufamy obcej osobie na forum ktora napisze ze mozna niz lekarzowi ktory wlasnie takie stosowanie przepisal?
    czy moze lakarza wstydzimy sie zapytac?

    (ps. nie zawsze wertujemy inne posty i fora i faktycznie opierajac sie tylko na tym poscie - mozna sie złapać za głowe )

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    jak rozumiem bez konsultacji lekarskiej
    Przy chorym dziecku nie mam czasu na pisanie opowiadań. Dziecko po konsultacji lekarskiej. Lek zapisał lekarz, ale ponieważ w międzyczasie dwa razy weszła pielęgniarka i trzy razy dzwonił telefon w gabinecie wolałam się upewnić na forum.

    Sądzę, że w takich sprawach nie wypowiadają się ludzie niezorientowani....

    Gdybym miała wówczas więcej czasu - z pewnością przeszukałabym internet. Zależało mi na czasie.

    Ostatecznie skonsultowałam telefonicznie z lekarzem.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcobaleno
    G.N. - moze źle rozumiesz...??

    Cytat z innego forum:

    "witam,
    Wczoraj pediatra przepisał mojemu synkowi / 2,7 miesiecy/ Dicortineff do noska, z ulotki wyczytałam ze stosuje się go jako krople do oczu i uszu. Czy stosowałyscie ten specyfik takze do noska ? z jakim skutkiem ? "


    Jest to dość czesto praktykowane, moja lekarka też przepisuje nam krople do nosa a mają one przeznaczenie do oczu - tylko to akurat jakas inna nazwa była, nie pamiętam teraz.
    arcobaleno,

    bardzo dziękuję Tobie za tą życzliwą wiadomość. Jeszcze jeden przykład, że właśnie tak czasami się postępuje odnośnie leków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony