dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wysokość odpływu od zmywarki

    Witam,
    w instrukcji obsługi zmywarki znalazłem informację, że odpływ powinien być na wysokości między 50 a 100 cm. A mi byłoby najwygodniej umieścić go na ok. 20 cm. Czy ktoś może mi powiedzieć, skąd te 50 cm? Rura ze zmywarki wychodzi na samym dole, ok. 10 cm od podłogi, a sama zmywarka jest przecież zaopatrzona w pompę. Czy schodząc poniżej minimum mogę spodziewać się jakichś kłopotów?

  2. #2

    Domyślnie Re: Wysokość odpływu od zmywarki

    Cytat Napisał voitek
    Witam,
    Czy ktoś może mi powiedzieć, skąd te 50 cm? Rura ze zmywarki wychodzi na samym dole, ok. 10 cm od podłogi, a sama zmywarka jest przecież zaopatrzona w pompę. Czy schodząc poniżej minimum mogę spodziewać się jakichś kłopotów?
    Pompa nie jest zaworem ani takowego nie posiada, nie odcina wypływu wody i gdy nie pracuje woda ze zbiornika najzwyczajniej grawitacyjnie wylewa sie przez wąż jeśli jego wylot jest poniżej poziomu wody w zbiorniku.
    To jest zaleta, którą docenili posiadacze pralek z uszkodzona pompą a zmuszeni do usunięcia wody z bębna...

    darek

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Z bębna można zawsze kawałkiem rurki i metodą ssawczą...
    Chyba rzeczywiście lepiej będzie jeśli zastosuję się do nieubłaganych zasad hydrauliki i podwyższę odpływ, chociaż powali mi to zupełnie koncepcję kuchni.

  4. #4

    Domyślnie

    Zobacz jeszcze odpowiedz JoShi w tym wątku:

    http://forum.muratordom.pl/panowie-p...ki,t130239.htm

    Ja sam czegoś takiego nie robiłem więc nie mogę ręczyć.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał voitek
    Dziękuję za odpowiedź.
    Chyba rzeczywiście lepiej będzie jeśli zastosuję się do nieubłaganych zasad hydrauliki i podwyższę odpływ, chociaż powali mi to zupełnie koncepcję kuchni.
    Możesz jeszcze "zasyfonować" na sztywno wąż odpływowy tak, aby jego górny grzbiet był powyżej owych 50 cm i to zasadniczo wystarcza a czy jest dobrym rozwiazaniem to już inna sprawa.

    darek

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
    Węża mi nie starczy, poza tym chcę żeby poszedł od razu pod szafkami, ale wygląda na to, że uda mi się bez wygibasów.

    Przy okazji drugie pytanie. Czym najlepiej zaimpregnować/zabezpieczyć boki sąsiadujących szafek i dół blatu -- zmywarka jest do zabudowy. Mam po remoncie folię w płynie, ale to chyba przesada...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał voitek
    wygląda na to, że uda mi się bez wygibasów.
    Trzymam kciuki!

    Gdyby się nie udało wąż możesz przedłużyć przez dokupienie drugiego i połączenie ich za pomocą miedzianej mufy (o odpowiednich średnicach na dwóch końcach) i dwóch obejm, które się skręca śrubokrętem. Takie połączenie nie puści.

    Miałem tak zrobione w pralce i było OK.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał voitek
    Przy okazji drugie pytanie. Czym najlepiej zaimpregnować/zabezpieczyć boki sąsiadujących szafek i dół blatu -- zmywarka jest do zabudowy. Mam po remoncie folię w płynie, ale to chyba przesada...
    Nie ma potrzeby zabezpieczania szafek i blatu, nawet jak jest jednostronny. Masz je chyba wykonane z płyty meblowej ...?. W przypadku blatu warto tylko zabezpieczać otwory wycinane pod zlewozmywaki i w mniejszym stopniu pod płyty grzejne. Ale jak bardzo chcesz to czemu nie

    Jeśli warto coś zrobić ze zmywarką do zabudowy to zapewne ją wygłuszyć przy pomocy odp. mat wygłuszających i /lub akupłyt wełny mineralnej, zwłaszcza pomiędzy ścianą a zmywarką i między blatem z zmywarką, z bokami może być gorzej bo zwykle dochodzą na styk do sąsiednich szafek.

    darek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmjdmj
    Nie ma potrzeby zabezpieczania szafek i blatu, nawet jak jest jednostronny. Masz je chyba wykonane z płyty meblowej ...?
    Tak tak, z laminowanej płyty wiórowej. No jeszcze nie do końca wykonane, ale lada dzień wkręcę ostatnie konfirmaty. A blat mdf. Ja po prostu nigdy nie miałem zmywarki i nie mam pojęcia jak wpływa na bezpośrednie otoczenie Wolę nie robić tych szafek dwa razy...

    Cytat Napisał dmjdmj
    Jeśli warto coś zrobić ze zmywarką do zabudowy to zapewne ją wygłuszyć przy pomocy odp. mat wygłuszających i /lub akupłyt wełny mineralnej, zwłaszcza pomiędzy ścianą a zmywarką i między blatem z zmywarką, z bokami może być gorzej bo zwykle dochodzą na styk do sąsiednich szafek.
    darek
    Pomyślę, dzięki za zwrócenie uwagi na tę kwestię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony