Witam
Mam problem z wykonaniem takiego betonu samemu w betoniarce, znalazłem ze dwa przepisy na taki beton z rozpisaniem dokładnie na litry, chcąc być dokładnym odmierzyłem wiaderkiem składniki, wsypałem to do betoniarki i..kicha. Przy takich proporcjach jakie były podane mieszanka zrobiła się taka gęsta, że praktycznie miała konsystencje takiej wilgotnej ziemi do tego większość oblepiła ścianki betoniarki a to co udało mi się wrzucić do taczki to trzeba było wyrzucać z taczki łopatą do dołka. Później próbowałem dawać trochę więcej wody i mniej piasku i trochę było lepiej ale czy to wychodził B15 to wątpię, no i problem oblepiania ścianek betoniarki pozostał. Może problem był w tym że nie miałem grubego kruszywa tylko piasek i taki żwir jakiego używa się do wylewek (drobny) ? Planuję robić samemu ogrodzenie i chciałbym żeby przygotowanie tego betonu pod słupki szło sprawniej a nie za każdym razem wybieranie przyklejonego betonu z betoniarki, i czy nie można zrobić tak żeby ten beton był taki bardziej płynny?