dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1

    Domyślnie Czy 150 tys starczy na budowe tego domu

    Witam serdecznie wszystkich budujacych, planujących i tak jak ja marzących
    powiedzcie mi czy starczy mi 150 tys na budowę tego domu
    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...ukaj=stokrotek

    Z tym ze najpierw parter a dopiero potem gora kiedys

    dziekuje i pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    w kosztorysie masz" stan surowy zamkniety 153 tys.....

    nie da sie.....niestety

  3. #3

    Domyślnie

    A co ma być za 150tys? jak powyżej napisał(a) Teska, kosztorys projektowy opiewa na taką kwotę dla stanu surowgo zakniętego, i wiele więcej się za to nie zrobi.

  4. #4

    Domyślnie

    powiem tak my budujemy dom w koniczynce 3 z Archonu, mamy już postawione ściany w przyszłym tygdniu będzie zalany strop do tej pory wydaliśmy 55 tyś fakt, że materiały są kupowane z rabatami beton bez faktury można wybudowac dom tanio ale trzeba się nachodzi jednak nam to nie przeszkadza,teraz szukamy blachy na dach niestety nasz jest skomplikowany i za samo pokrycie dachu z oknami dachowymi folią i rynnami będziemy musieli zapłacic 21 tyś ale podobno dach jest najgorszy, my planujemy za 220 tyś wprowadzic się chociaż na dół a resztę kończyc powoli
    Wiem jedno trzeba zacząc a jak się zacznie to już trzeba będzie tak robic zeby skończyc

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekpt
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    powiem tak my budujemy dom w koniczynce 3 z Archonu, mamy już postawione ściany w przyszłym tygdniu będzie zalany strop do tej pory wydaliśmy 55 tyś fakt, że materiały są kupowane z rabatami beton bez faktury można wybudowac dom tanio ale trzeba się nachodzi jednak nam to nie przeszkadza,teraz szukamy blachy na dach niestety nasz jest skomplikowany i za samo pokrycie dachu z oknami dachowymi folią i rynnami będziemy musieli zapłacic 21 tyś ale podobno dach jest najgorszy, my planujemy za 220 tyś wprowadzic się chociaż na dół a resztę kończyc powoli
    Wiem jedno trzeba zacząc a jak się zacznie to już trzeba będzie tak robic zeby skończyc
    potwierdze - dach jest najdroższy....
    Nasz Dom - NA LATA C86
    Nasz Dom - NA LATA C86 - Komentarze
    Sprzedam Membrane Dachową Dorken Maxx

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, na pewno dasz radę....stan surowy otwarty.

  7. #7

    Domyślnie

    150 tys- wszystko zalezy od tego ile własnej pracy włozysz w budowe i z czego bedzie budowany dom , jesli chodzi o kosztorysy na stronach z projektami to sa one nie zbyt scisłe i nalezy z dystansem do nich podchodzic. Z mojego kosztorysu projektu po dosc szczegolowej analizie usunełem ok 20 tys zł za dziwne rzeczy ktorych nie będę wykozystywac, ceny i iloscie rowniez nie pokrywaja sie z rzeczywistoscią.

    Sopran 5 z garażem i piwnica

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    powiem tak my budujemy dom w koniczynce 3 z Archonu, mamy już postawione ściany w przyszłym tygdniu będzie zalany strop do tej pory wydaliśmy 55 tyś fakt, że materiały są kupowane z rabatami beton bez faktury można wybudowac dom tanio ale trzeba się nachodzi jednak nam to nie przeszkadza,teraz szukamy blachy na dach niestety nasz jest skomplikowany i za samo pokrycie dachu z oknami dachowymi folią i rynnami będziemy musieli zapłacic 21 tyś ale podobno dach jest najgorszy, my planujemy za 220 tyś wprowadzic się chociaż na dół a resztę kończyc powoli
    Wiem jedno trzeba zacząc a jak się zacznie to już trzeba będzie tak robic zeby skończyc
    Chyba 420 tys.

  9. #9

    Domyślnie

    można za 220 tyś tylko jak ktoś ma dwie lewe ręce to i za 600 tyś nie wybuduje

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko właściwie darmowa cała robocizna i maksymalnie ograniczone instalacje, nie mówiąc już o stolarce okiennej i drzwiowej etc. Za 220 tys. najprawdopodobniej po prostu nie da się wybudować domu w koniczynce 3 archonu w stanie do zamieszkania. Niestety te 420 tys to może też być za mało - ale to już zdecydowanie realniejsze niż 220 tys.

    Pozdr,

  11. #11

    Domyślnie

    na jakim świecie Ty żyjesz człowieku, chyba chcesz mie w domu złote klamki, ale myśl, że za rok będę mogła napisac ile wydaliśmy i powiem jedno będę bardzo dumna bo wiem, że nam się to uda, jak na razie mamy zalany strop i do tej pory wydaliśmy mniej niż to było założone w kosztorysie

  12. #12

    Domyślnie

    Zapewniam Cię że zyję na normalnym świecie i co więcej twardo stąpam po ziemii. Ja mój domek o pow.120 m kw właśnie wykańczam. I nie są to wykończenia typu złote klamki itd... Do tej pory wydałem ponad 200.000 zł. mam nadzieję że zmieszczę się w kwocie 330.000 zł do zamieszkania. To że na razie nie przekroczyliście kosztorysu to oczywiście sukces. Ale też trzeba mieć świadomość że ściany i stropy to jakieś max 20 procent inwestycji. Najdroższe są instalacje i dach oraz szeroko rozumiane wykończenia. Tak więc nadal uważam że w obecnych czasach za 150 tys lub 200 tys nie da się wybudować domu pod klucz.

    Pozdrawiam,

  13. #13

    Domyślnie

    tak tylko u nas dach na gotowo z krokwiami, folią i oknami dachowymi wyjdzie 25tyś fakt nie będzie dachówki tylko blachodachówka ale pod tym też da się życ

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    tak tylko u nas dach na gotowo z krokwiami, folią i oknami dachowymi wyjdzie 25tyś fakt nie będzie dachówki tylko blachodachówka ale pod tym też da się życ
    Nie rozumiem jak przed wykonaniem dachu można z góry określic ile on będzie kosztował?chyba że wykonuje go firma ze swoich materialów to wtedy tak,ja jak robiłem dach to ciągle coś dokupowałem a ile mnie wyszedł nie będę już pisał bo to jest niepopularne na tym forum,złotych klamek też w domu nie mam a juz wydałem 460000 a mój dom można oglądać w galerii muratora,jak byłem na tym etapie co ty to też bym sie sprzeczał jak ktoś mówił że się nie da ale teraz juz to wiem.

  15. #15

    Domyślnie

    mam znajomą, która wybudowała dom 280 m2 pow cał za 320 tyś i już mieszka

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak juz mieszka to mogła go zacząc budować nawet trzy lata temu,ja zacząłem 12 września ubiegłego roku i materiały kupowałem w samym szczycie ubieglorocznych cen.

  17. #17

    Domyślnie

    ja jeszcze nic nie wybudowałam więc nie będe pisać czy się da czy nie. Zaczynam jednak podchodzić z pewnym dystandem do tego co piszą forumowicze nie chodzi o to że nie mają racji ale jak oglądam zdjęcia wykończonych domów to wiem gdzie podziało się te 400 tysięcy. Widzę te kuchnie łazienki kominki bramy itp. ja już wiem że u mnie tak ładnie i nowocześnie nie będzie i o meblach za 10 tys do kuchni to mogę pomarzyć a a wiele osób ma takie. więc wykończniówka wykańcza zgadzzam się ale zależy od standardu

  18. #18

    Domyślnie

    jedyny dom, który można sobie wybudowac za 150-200 tys., do tzw. "dom do przeniesienia" - pod warunkiem oczywiście, że się dostało od kogoś działkę pod taki dom. taka chałupa w zależności od architektury to koszt od 5-70 tys. zł. resztę forsy pochłaniają instalacje (oczywiście zmieści się człowiek w kosztach, gdy wybierze szopę do 10 tys.). A budowanie domu 200 m. za 200 tys. to budowanie domu o metrażu ujemnym. (coo to jest metraż ujemny, to wiedzą architekci, którzy zaprojektowali kompleks sportowo-rekraacyjny z Zielonej Górze)
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1981
    ja jeszcze nic nie wybudowałam więc nie będe pisać czy się da czy nie. Zaczynam jednak podchodzić z pewnym dystandem do tego co piszą forumowicze nie chodzi o to że nie mają racji ale jak oglądam zdjęcia wykończonych domów to wiem gdzie podziało się te 400 tysięcy. Widzę te kuchnie łazienki kominki bramy itp. ja już wiem że u mnie tak ładnie i nowocześnie nie będzie i o meblach za 10 tys do kuchni to mogę pomarzyć a a wiele osób ma takie. więc wykończniówka wykańcza zgadzzam się ale zależy od standardu
    Kasiu ci co wydali te 500000 to niekoniecznie maja w tej wycenie meble za 10000 i inne bajery,popatrz na mój dom jest w galerii muratora i on jest jeszcze nie skonczony a wydalem już 470000 i do zamieszkania wydam jeszcze co najmniej 60000 a nie ma w tej cenie kuchni,ani nie mam zlotych klamek i wloskich gresów,natomiast dom to niestety też otoczenie i zagospodarowanie działki dlatego ci co sie wprowadzili i wydali znacznie mniejsze pieniadze nie znaczy że się wprowadzili do wpełni wykonczonych domow bo zazwyczaj pewne prace zostawia sie na przyszłe lata natomiast jeśli chcesz mieć od razu wszystko wykonczone na tip-top to niestety ale musiasz sie liczyć z takimi wydatkamia mnie stan surowy zamknięty kosztował tylko 190000 natomiast prawdziwe pieniądze wydajesz na wykonczeniowkę.

  20. #20

    Domyślnie

    Raider wiem, że wykończeniówka pochłania mnóstwo pieniędzy ale są różne standardy tak jak idziesz na zakupy jeden kupi spodnie za 100 zł a drugi za 500 zł bo od znanego projektanta. a jeśli chodzi o otoczenie domu to w ogród można bez problemu wpakować i 100 tys. ja mam w mieszkaniu łazienkę zrobioną całą za 4 tys a ktoś inny wyda tylko tyle na kabinę prysznicową i to bez bajerów
    pozdrawiam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony