dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Wybierz dom max 85 m2, dach dwuspadowy, bez balkonu, lukarn, wykuszów, okien dachowych itp. Kotłownia najlepiej na gaz lub węglowa.
    Wtedy może się uda - ale niestety przy samej budowie sporo kosztów jest stałych i tego nie przeskoczysz (pozwolenia, przyłącza, inwentaryzacje, ogrodzenie).

    Życzę powodzenia

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru Cię dłużej odwodzić bo to tylko twoja sprawa, tylko weź jeszcze jedno pod uwagę - sprawdź ile w twojej okolicy kosztuje mieszkanie i pomyśl dlaczego ludzie je kupują, zamiast budować dom, o większym metrażu, który kosztowałby wg twoich szacunków taniej ...

    Ostatnia dobra rada - oprócz planu A - czyli uda się za 150 tys i będzie super, opracuj dla własnego bezpieczenstwa plan B, czyli co zrobisz jeśli tych pieniędzy braknie ci wtedy kiedy tacy "pesymiści" jak ja szacują, czyli na stanie surowym zamkniętym (mnie kosztował ~180 tys), czego ci oczywiście nie życzę.

    PS oczywiście możesz jeszcze zaoszczędzić na bramie garażowej -ja mam z automatyką, tu możesz zyskać ze 2 tys. Okna mam już PCV (mało okien wogóle w projekcie więc koszt niski), a drzwi stalowe zamiast planowanych drewnianych (ponad dwa razy droższych).
    Generalnie wybierałam projekt jak najprostszy tym samym najtańszy w budowie, a wspomniane przez ciebie lodówka i wanna są jedynymi "luksusami" w tym domku
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał tyniu
    Wybierz dom max 85 m2, dach dwuspadowy, bez balkonu, lukarn, wykuszów, okien dachowych itp. Kotłownia najlepiej na gaz lub węglowa.
    Wtedy może się uda - ale niestety przy samej budowie sporo kosztów jest stałych i tego nie przeskoczysz (pozwolenia, przyłącza, inwentaryzacje, ogrodzenie).

    Życzę powodzenia
    I to jest głos rozsądku, domek malutki można za te pieniądze doprowadzić do stanu deweloperskiego - przy ogromnej ilości dobrej woli i pracy własnej mimo wszystko.
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  4. #44

    Domyślnie

    ja nie planuje zbudować za 150 tys bo to nierealne , zakładamm, że 300 powinno wystarczyć na dom o użytkowej 125 m dom prosty zero wykuszy, balkonów jedno okno dachowe i jedna lukarna,
    jesli chodzi o porównanie ceny mieszkania i domu to w moim mieście metr nowego mieszkania zaczyna sie od 5 tysięcy a używanego od 4 tysięcy. więc jak się ma działke to porównanie wychodzi na korzyść domu

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Wydawało mi się że bronisz pozytywnej odpowiedzi na pytanie z tematu wątku, ale skoro masz na myśli kwotę 2x większą to zupełnie inna historia.
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzisiaj 19.06.2008 przekroczyłem 500000 wydatków na budowę mojego domu,zostalo mi jeszcze zapłacic kilka pozycji które mam juz wykonane ale nie wykonczone na tip-top do całkowitego wykonczenia tak domu jak i zagospodarowania dzialki wydam jeszcze ok 20000 zł w tej wycenie nie ma mebli kuchennych ,firan,sypialni,telewizorow i wszystkiego co sklada sie na wyposażenie domu,jak by ktos zobaczył mój niewielki w sumie dom to by nie uwierzył że tyle wydałem ale ja prowadzę szczegółowy dziennik wydatków i sam nie wierzę na co wydałem tyle kasy jak stan surowy z oknami wyniósł tylko 190000 to wtedy myślałem że to co najmniej 50%moich wydatków jednak prawdziwe pieniądze wydałem dopiero na wykończeniowkę i zagospodarowanie terenu.

  7. #47

    Domyślnie

    Niestety to co pisze raider to smutna prawda dotycząca budowania Anno Domini 2008. Cieszę się że na forum jest tak dużo realistów.

    Pozdr,

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    Niestety to co pisze raider to smutna prawda dotycząca budowania Anno Domini 2008. Cieszę się że na forum jest tak dużo realistów.

    Pozdr,
    Realistów????myślę że optymistów ale jeszcze wtedy nim zaczynaja budować,ja za dwa tygodnie sie wprowadzam dlatego to wszystko mam juz za sobą i też rok temu bylem optymistom ale realia zweryfikowaly moje oczekiwania,jednak na koniec cos optymistycznego dla tych co nie muszą miec wszystko od razu i wymienie niektore wydatki ktore ktos uzna za zbytek i niektóre odrzuci zmniejszając tym samym koszta.Dach piekielnie drogi czterospadowy całośc z podbitką 82000!!!w tym 17000 wykonanie +4000 robocizna podbitki, reszta niestety materialy,kominek 8500,schody modułowe+balustrada 15300,alarm 10 czujek 2600,monitoring 3 kamery 3500,drzwi zewnętrzne z doswietleniem 6000,drzwi wewnętrzne z klamkami 12 szt 10700,brama garaż automatyczna 4700,kostka dekoracyjna przed domem 135 metrow 21000,ogrodzenie klinkierowe od frontu,brama + bramka automatyczna wypełnienie kute 21000,reszta ogrodzenia 7500,już nie będę pisał o lazienkach,armaturze,oświetleniu,płytkach nawet takich rzeczach co nikt nie liczy jak gniazdka i wyłączniki do całego domu ok 2000 tak więc kazdy moze tam zmniejszyć swoje koszta,pozdrawiam.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    tak jeśli ktoś ma dwie lewe ręce i nie potrafi położyć paneli i płytek to musi płacić za robociznę a to już wychodzi dużo drożej
    Witam,
    Rzadko sie tu wypowiadam ale tym razem postanowiłem wtrącić się do wątku. Powiem tak - twoje wypowiedzi są nieco irytujące. Jeżeli uważasz, że jak ktoś nie potrafi kłaść kafli i paneli to ma dwie lewe ręce to delikatnie mówiąc trochę upraszczasz. Ja nie potrafię i nie mam zamiaru się uczyć. Jestem dobry w zupełnie innej profesji i stać mnie na to żeby zapłacić za takie prace, bo w tym czasie robiąc to w czym jestem dobry zarabiam więcej. Jeżeli ktoś ma tylko taki pomysł na "tanie budowanie" - zrobię wszystko sam - to fajnie. Ja uważam że mam lepszy.
    Pozdrawiam,
    Gep

  10. #50

    Domyślnie

    A ja udowodnię można wybudować(kupić) za dużo mniej niż 150tys

    http://allegro.pl/item386273012_domek_drewniany.html
    czy trochę drożej
    http://allegro.pl/item380591686_domk...2_37500zl.html
    http://allegro.pl/item380830303_soli...producent.html
    http://allegro.pl/item384138057_drew...ltana_dlg.html

    Do tego jakieś ocieplenie, trochę wykończeniówki i można mieszkać

    P.S. zamieściłem te linki w celach informacyjnych!
    Pozdrawiam
    grregg

  11. #51

    Domyślnie

    gregg...hehehhe...dobre dobre-ale sie usmiałem, ale masz racje-można.
    sylwia-weż pod uwagę, że niektórzy nie moga wszystkiego samego zrobić, ponieważ zapierniczają po 14 godzin w swojej pracy, której nie moga opóścić-tak jak np Raider, który jest handlowcem i który pewnie mósi pilnować interesu, by poprzez właśnie jego handel mógł wybudować swój dom.
    Newfie dobrze pisze, ale mimo szczerości widzisz kochana znalazł sie ktoś kto Ci wypomniał wannę z hydromasażem, mimo, że cześć gratów przenosisz z dawnego miejsca. tak sobie myśle, że dla zaspokojenia innych najlepiej żyć w domu z gołymi ścianami i nic tam nie mieć, ale przecież po to sie buduje ten jedyny wymarzony domek, by również w nim się znalazły chociaz niektóre nasze marzenia i zachcianki.
    a powracając do tematu uwarzam, że 3000 zł za m2 to jest na prawde bardzo dobra cena, czego raider jest dowodem. pozdro

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekpt
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał *gep*
    Cytat Napisał sylwia1891
    tak jeśli ktoś ma dwie lewe ręce i nie potrafi położyć paneli i płytek to musi płacić za robociznę a to już wychodzi dużo drożej
    Witam,
    Rzadko sie tu wypowiadam ale tym razem postanowiłem wtrącić się do wątku. Powiem tak - twoje wypowiedzi są nieco irytujące. Jeżeli uważasz, że jak ktoś nie potrafi kłaść kafli i paneli to ma dwie lewe ręce to delikatnie mówiąc trochę upraszczasz. Ja nie potrafię i nie mam zamiaru się uczyć. Jestem dobry w zupełnie innej profesji i stać mnie na to żeby zapłacić za takie prace, bo w tym czasie robiąc to w czym jestem dobry zarabiam więcej. Jeżeli ktoś ma tylko taki pomysł na "tanie budowanie" - zrobię wszystko sam - to fajnie. Ja uważam że mam lepszy.
    Ale jezeli masz lepsze rozwiązanie i wolisz za wszytsko zaplacic , nawet za takie rzeczy jak malowanie czy uporządkowanie ogrodu to sie pozniej nie dziw ze Ty zaplacisz za dom 500tys a ktoś inny 250tys .
    Nasz Dom - NA LATA C86
    Nasz Dom - NA LATA C86 - Komentarze
    Sprzedam Membrane Dachową Dorken Maxx

  13. #53

    Domyślnie

    witam ja nikomu nie wypominam wanny z masażem tylko piszę ze mnie nie będzie stać. raider napisał że wydal już 500000 tysięcy i to nie koniec supeer jak ma to wydaje. też chciałabym 100 parę metrów kostki czy bramy kute za ponad 20 tys ale to u mnie jest nierealne. będe mieć o wiele niższy standard i mi to nie przeszkadza. wiem już jedno- nie czytać i wierzyć bezkrytycznie w to co inni piszą bo dom domowi nierówny. dla jednego bramy kute to średni standard a dla innych to luksus. wiem że pewnych wydatków nie przeszkoczę ale u mnie robocizna za dach wyniesie 8-10 tys a nie 20 tys.
    pozdrawiam

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    U mnie robocizna dachu to 11 000 tys (razem z kotwieniem słupów ganku i tarasu), całość 39 tys, różnica to ... materiały. A dach prościutki, dachówka najtańszy Braas. I też liczyłam tylko powierzchnię dachu x koszt dachówki... Cała reszta wyszła w hurtowni po wycenie całości materiału, nie miałam pojęcia że tam tyle różnych elementów jest potrzebne A memebrana za połowę ceny, bo odkupiłam od kogoś komu została.
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  15. #55

    Domyślnie

    wiem pewnie będe pisać to co ty za jakiś rok no półtora ale ja MUSZĘ wierzyć że się uda,pewnie nie wykończę góry od razu łazienkę zostawię na potem zrobię tylko tynki itd. wykończę do zamieszkania parter.
    nie chcę się z nikim spierać kto co i za ile
    wiem jedno pytanie czy zbuduje dom za XXXXX jest trochę bez sensu bo co region to inna cena za robociznę różne ekipy, materiały, standard.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1981
    wiem jedno pytanie czy zbuduje dom za XXXXX jest trochę bez sensu bo co region to inna cena za robociznę różne ekipy, materiały, standard.
    Co tam region. Każda budowa (nawet porównując podobne obok siebie) to zupełnie inna bajka....
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAIDER12

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałKACZMAREK
    gregg...hehehhe...dobre dobre-ale sie usmiałem, ale masz racje-można.
    sylwia-weż pod uwagę, że niektórzy nie moga wszystkiego samego zrobić, ponieważ zapierniczają po 14 godzin w swojej pracy, której nie moga opóścić-tak jak np Raider, który jest handlowcem i który pewnie mósi pilnować interesu, by poprzez właśnie jego handel mógł wybudować swój dom.
    Newfie dobrze pisze, ale mimo szczerości widzisz kochana znalazł sie ktoś kto Ci wypomniał wannę z hydromasażem, mimo, że cześć gratów przenosisz z dawnego miejsca. tak sobie myśle, że dla zaspokojenia innych najlepiej żyć w domu z gołymi ścianami i nic tam nie mieć, ale przecież po to sie buduje ten jedyny wymarzony domek, by również w nim się znalazły chociaz niektóre nasze marzenia i zachcianki.
    a powracając do tematu uwarzam, że 3000 zł za m2 to jest na prawde bardzo dobra cena, czego raider jest dowodem. pozdro
    Masz absolutną rację Rafał ,ja w swoim domu nie robię nic i nie dlatego że nie potrafię ale mam taka zasadę że daję zarobic innym a poza tym w czasie kiedy ja pracuję zarobie wiecej niż robocizna którą place za wykonanie i mam pewność że nic nie skrochmalę,Kasiu naprawdę życzę ci żebyś wybudowała jak najmniejszym kosztem i uważam że sie da i dlatego podalem przykłady niektórych rzeczy za ktore ja placilem a króre nie sa absolutnie niezbędne do zamieszkania,ale też wiem że ludzie piszący na forum oczekują pozytywnych odpowiedzi bo to podnosi ich na duchu i daje wiarę że można i dlatego nigdy nie neguję tego jesli ktos pisze że wydał na dom 200000 i juz mieszka poniewaz sam mam kuzyna który nawet obecnie tyle wydał i mieszka ale on ten dom będzie wykańczał cale dlugie lata i nigdzie mu sie nie spieszy. Jeśli chodzi o koszt wykonczonego domu to kwota 3000 zł jest moim zdaniem kwotą rewelacyjna ponieważ w tej cenie jest nie tylko wspaniale wykonczony dom z wszelkimi nowinkami technicznymi tak jak u mnie gdzie mam dostęp poprzez internet że mogę śledzić co sie dzieje w okół domu i w środku pod moja nieobecnosc ale tak samo podjazd,ogrodzenie,pelna automatyka i feria świateł tak zewnątrz jak wewnątrz i to wszystko składa sie na taka kwotę ale jestem naprawde bardzo zadowolony bo mam dom o jakim marzyłem i jak porównuję sobie moje mieszkanie które obecnie kupilem w Krakowie od dewelopera placąc 6000 za metr w stanie deweloperskim i jak porownam standart armatury ktora zamontowali to sam sie dziwie ze ktos te mieszkania po takich cenach kupuje tylko po to zeby zamieszkać w miescie ja mogę mieszkac tu i tu i wybieram dojazd na więś a niżeli zgiełk miasta,ale sie rozgadalemmmmmm.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekpt

    Ale jezeli masz lepsze rozwiązanie i wolisz za wszytsko zaplacic , nawet za takie rzeczy jak malowanie czy uporządkowanie ogrodu to sie pozniej nie dziw ze Ty zaplacisz za dom 500tys a ktoś inny 250tys .
    Ale czy ja się dziwię? Rozpiętość cen materiałów jest taka że nie dziwi mnie fakt budowy domu za 150tys jak i za 1,5mln. Mnie poprostu poirytowało stwierdzenie, że jeżeli nie potrafię kłaść kafli czy paneli to mam dwie lewe ręce. Nie każdy musi umieć wszystko! Nie mówię tu tylko o pracach budowlanych.
    Tak żeby zaspokoić Twoją ciekawość - malować umiem, ogród urządzam sam.
    Pozdrawiam,
    Gep

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Cytat Napisał sylwia1891
    tak jeśli ktoś ma dwie lewe ręce i nie potrafi położyć paneli i płytek to musi płacić za robociznę a to już wychodzi dużo drożej
    wrrr... mocne słowa

    Ja i myślę, że wielu inwestorów nie czuje się "oboleworęcznymi" jednak dla mnie położenie płytek to już sztuka.

    Chciaż nie !!!! Płytki położyć każdy może ... tylko .... co z tego wyjdzie
    Zresztą nie każdy ma czas i ochotę, żeby się z tym bujać więc płaci.

    Swoją drogą myślę, że jeśli nie miałbym dzieci i żadnych innych obowiązków, gdybym sobie pracował "na etacie" od 7 do 15, a o 15:15 był na budowie i robił do 22 czy 23 (to ponad 7 godzin) to bym się może nauczył i zrobił dużo dużo sam. Ale "sylwia1891" weź proszę pod uwagę, że jest wśród inwestorów tylko garstka, która może tak robić.


    oczywiście, że tak dlatego tym, którzy tak mają uda się wybudować za dużo mniejsze pieniądze a jak ktoś nie potrafi albo ma dużo kasy to płaci i tyle

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał *gep*
    Cytat Napisał sylwia1891
    tak jeśli ktoś ma dwie lewe ręce i nie potrafi położyć paneli i płytek to musi płacić za robociznę a to już wychodzi dużo drożej
    Witam,
    Rzadko sie tu wypowiadam ale tym razem postanowiłem wtrącić się do wątku. Powiem tak - twoje wypowiedzi są nieco irytujące. Jeżeli uważasz, że jak ktoś nie potrafi kłaść kafli i paneli to ma dwie lewe ręce to delikatnie mówiąc trochę upraszczasz. Ja nie potrafię i nie mam zamiaru się uczyć. Jestem dobry w zupełnie innej profesji i stać mnie na to żeby zapłacić za takie prace, bo w tym czasie robiąc to w czym jestem dobry zarabiam więcej. Jeżeli ktoś ma tylko taki pomysł na "tanie budowanie" - zrobię wszystko sam - to fajnie. Ja uważam że mam lepszy.
    oczywiście jeśli kogoś stać, żeby płacić za każdą robociznę to ok ale taki człowiek nie powinien twierdzić, że nie da się domu wybudować za rozsądną cenę, u nas za tydzień będą stawiać krokwie dach już zamówiony, okna też będziemy zamawiać w przyszłym tygodniu i nasz stan surowy zamknięty wyniesie 115tyś

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony