dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie balkon francuski-wady,zalety? opinie inwestorów

    Witam lada dzień wiosna i czas ruszac z budowa.
    Co prawda moj projekt posiad balkon ale wglebiajac sie w temat mam straszny dylemat czy nie zamienic go na balkon francuski.
    Chcialem poznac opinie ludzi ktorzy zdecydowali sie na to rozwiazanie i czy sa zadowoleni (lub ewentualnie zaluja takiego rozwiazania)z praktycznego ich uzytkowania typu wietrzenie poscieli (ewentualnie drobnego suszenia prania)
    Co was sklonilo do takiej decyzji.np klopot ze sniegiem,izolacja termiczna czy wodna itd...
    Czy nie zalujecie zlikwidowania balkonow
    Jak ze wzgledow estetycznych.Czy z waszych domow nie zrobila sie tak zwana stodola.
    Nie zalujecie ze nie mozecie wieczorkiem czy nad ranem wyjsc na balkon i sie hmm sam nie wiem zrelaksowac
    Moim glownym zalozeniem jest wybudowanie domu jak najbardziej energooszczednego pod wzgledem mojej kieszeni (szału nie ma)
    ale tez przyjemnego dla oka.by nie stracil uroku

    Jest to sprawka tego balkonu.dodam tylko ze wykusz zostal zlikwidowany
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	349460  

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam taki dom
    http://dom.money.pl/projekty_domow/b...i-2,11246.html
    i został tylko balkon z przodu ze względu na wygląd domu. Bez sensu te balkony. Koszty, koszty i awarie tylko robią. Na twoim miejscu dałbym zwykłe okna, nawet nie balkonowe w tym miejscu. Projekt masz podobny do mojego, wiec pokoje pewnie po 12-15 metrów, pewnie bedą dla dzieci, i powiem ci szczerze że gdybym zostawił okna balkonowe nie miał bym gdzie dzieciom w przyszłosci biurek poustawiać

  3. #3

    Domyślnie

    tylko z drogiej strony domu juz zlikwidowalem balkon.ale drzwi zostawie napewno bo jest to sypialnia wiec posciel fajna sprawka wywiesic.tak sa to pokoje dziecinne i tez tak ok 15 m2 maja.Szczerze mowiac to nie myslalem nad zamiana na zwykle okna.No biurko to jeszcze gdzies by sie upchalo ale co np z grzejnikiem.
    Prosze jeszcze o jakies opinie.Dawać dawać nie bać sie

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arty13

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Wrocłąw
    Kod pocztowy
    53-114
    Posty
    1

    Domyślnie Balkon francuski

    Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez balkonu. Ewentualnym rozwiązaniem jest posiadanie przestronnego tarasu z deski kompozytowej. Balkon Francuski jest pewnym rozwiązaniem i uniknięciem problemów, lecz wolałbym się przemęczyć i obejść problem, niż usunąć balkon całkowicie Wszystko zależy od własnego nastawienia do tego tematu.
    Ostatnio edytowane przez Arty13 ; 12-09-2017 o 08:56 Powód: edycja wpisu

  5. #5

    Domyślnie

    balkon to jeden wielki problem - duży mostek termiczny, podciekanie wody, kosztowne balustrady. u siebie zlikwidowałem dwa - zostawiłem jedne z przodu - teraz to i ten pozostawiony bym wywalił. Okna balkonowe zostawiłem - doświetlają pomieszczenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony