dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 157
  1. #61

    Domyślnie

    Pilnie potrzebuję pomocy w poniższej kwestii:
    Zamówiłam przez internet płytę Gorenje z serii Oraito IT640-ORA-W, ponieważ jej dostawa opóźnia się, sprzedawca zaproponował w cenie powyższej płyty nowy model z serii Simpicity IT6SYW.
    O płycie IT6SYW w necie nie ma prawie żadnych informacji ani ceny, od poprzedniej różni się na pewno innym układem i wielkością pół grzewczych....w sumie nie wiem, czy taka wymiana byłaby na korzyść czy nie...

  2. #62

    Domyślnie

    Sprawdziłem:

    Po pierwsze - brak funkcji Power Boost - w standardzie podgrzewamy na maxa i za chwilę bieganie, bo kipi. Funcja PB automatycznie przełącza się na mniejszy stopień po określonym czasie.
    Po drugie - trzy średnice pól w porównaniu do dwóch - przy indukcji to bardzo istotne.
    Po trzecie - dwa rodzaje mocy pól vs. 1 rodzaj i słabszy.
    Po czwarte - odczucie subiektywne - ora ito jest ładniejsza, subtelniejsza.
    Po piąte - cena 1:1 jest nie do przyjęcia.
    Po piąte - w zasadzie to Ty gotujesz i urządzasz kuchnię, więc ostateczna decyzja należy do Ciebie.

    Pozdrawiam
    Małż Tomek

  3. #63

    Domyślnie

    No i mnie załatwiłyście. Już miałem zaplanowany komplet sprzętów do kuchni, a teraz zakochałem się w piekarniku Ora Ito (cały czarny). Problem w tym że nie wiem czy da radę dobrać pasującą mikrofalę do zabudowy do tego piekarnika :/
    Ride the winds of change
    Galeria wykańczania się

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    no ale mikrofala też jest z tej serii

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Sprawdziłem:

    Po pierwsze - brak funkcji Power Boost - w standardzie podgrzewamy na maxa i za chwilę bieganie, bo kipi. Funcja PB automatycznie przełącza się na mniejszy stopień po określonym czasie.
    Po drugie - trzy średnice pól w porównaniu do dwóch - przy indukcji to bardzo istotne.
    Po trzecie - dwa rodzaje mocy pól vs. 1 rodzaj i słabszy.
    Po czwarte - odczucie subiektywne - ora ito jest ładniejsza, subtelniejsza.
    Po piąte - cena 1:1 jest nie do przyjęcia.
    Po piąte - w zasadzie to Ty gotujesz i urządzasz kuchnię, więc ostateczna decyzja należy do Ciebie.

    Pozdrawiam
    Małż Tomek
    Dzięki mąż!

  6. #66

    Domyślnie

    Te ze srebrnymi boczkami? Innych na stronie Gorenje ni ma, a ten srebrny średnio pasuje do piekarnika całego w czerni.
    Ride the winds of change
    Galeria wykańczania się

  7. #67

    Domyślnie gorenje

    Witam. Bardzo spodobała mi się seria gorenje simpicity. Czy ktoś może użytkuje i może podzielić się wrażeniami?
    basia228

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    też fajnie wyglądają, a zwróciłaś uwagę że simplycity ma na panelu "wymalowane" esy-floresy
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  9. #69

    Domyślnie gorenje

    Właśnie to mi się w simplicity podoba. Maja kuchnia będzie bardzo minimalistyczna więc trochę esów floresów jej nie zaszkodzi
    basia228

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Z-Core
    No i mnie załatwiłyście. Już miałem zaplanowany komplet sprzętów do kuchni, a teraz zakochałem się w piekarniku Ora Ito (cały czarny). Problem w tym że nie wiem czy da radę dobrać pasującą mikrofalę do zabudowy do tego piekarnika :/
    Mielismy ten sam problem... Wiedzielismy od poczatku, ze kupimy tylko i wylacznie piekarnik ORA ITO, ale brak do kompletu kuchenki mikrofalowej spedzal nam sen z oczu. Oczywiscie jest w komplecie jakis panel maskujacy zwykla mirofalowke, ale komu by sie chcialo otwierac panel potem mikrofale itd... Udalo nam sie w koncu znalezc pasujaca! SAMSUNG - FG 87 KUB, za ok. 900 zl. Czy pasuje - sami mozecie ocenic. TZ obiecal z czasem zmienc w niej diody, bo to chyba jedyny zgrzyt - podswietlenie (w mikrofali niebieskie, a w piekarniku czerwone).
    [img][/img]
    ghosta

  11. #71

    Domyślnie

    Podobał mi się ten piekarnik, ale bez mikrofali żyć nie mogę ;) A rozwiązanie z maskującym panelem w ogóle nie wchodziło w grę. Dlatego zrezygnowałam z zakupu i zdecydowałam się na sprzęty siemensa, które w sumie podobają mi się nawet bardziej ;)

  12. #72

    Domyślnie

    O kurcze niezla ta seria

    No piekarnik to chyba sobie zafunduje - tylko nie wiem ktory. Na pewno nie ten najdrozszy, zastanawiam sie nad:

    Gorenje BO 71 ORA W

    http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekar...udowy?c=259558




    lub

    Gorenje BO 71 SYW

    http://www.topmarket.pl/piekarnik-do...yw-p38226.html



    lub

    Gorenje BO 75 SYW

    http://www.topmarket.pl/piekarnik-do...yw-p38224.html



    No i nie bardzo sie roznia w sumie oprocz kwestii wizualnych? Cenowo podobnie - przy czym to ostatnie Simplicity jest najdrozsze ale niewiele (ok. 1650zl). A juz zwlaszcza BO 71 i 75 w funkcjonalnosci prawie takie same. Wzielabym ten pierwszy (tylko wielka ta raczka...) lub 71 - tylko jakos tak wyglada jakby w ogole nie bylo panela LCD, to nie jestem pewna jak z funkcjonalnoscia... Jakies rady?

    Biala lodowka (inna) juz wybrana, ale niestety na plyte grzejna mnie nie stac... a jak szukam 'biala plyta indukcyjna' to niestety 95% wynikow to wlasnie Ora Ito, a reszta to Bosch, tak samo drogi.

    Ktos ma tansza biala plyte indukcyjna lub widzial??

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ja zastanawiam sie nad mikrofalowka do ora-ito white
    Nie chce kupowac ozdobnych paneli bo to bez sensu a zreszta drogie strasznie Bede miala piekarnik Ora-w B1 Co z mikro? ja bez mikrofalowki nie umiem funkcjonowac?

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Lodowka GORENJE ORA ITO - kto ma

    Chcialam zapytac i od razu poprosic o zdjecia tych, ktorzy maja ja u siebie
    Wlasnie robia nam kuchnie lodowka stoi po srodku mebli i... musi niesttey byc sporo wysunieta do przodu bo w przeciwnym razie drzwi sie otworza Inny sposob to rozsunac bardziej zabudowe mebli ale szpara jest wtedy ogromna i to wyglada jeszcze gorzej
    Bardzo prosze tych, u ktorych ora ito juz stoi o jakies zdjecia Jezeli nie tu to podam na priva maila
    Z gory dziekuje

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to każda lodówka nie przeznaczona do zabudowy tak ma. U mnie jest lodówka wysunięta i do tego szpara jakieś 5 cm (zakryta maskownicą).
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kasiakp
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Lubin
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dzieki mirela U Ciebie nie wyglada to zle bo lodowka stoi na koncu a moja nieszcsna stoi po srodku zabudowy i od razu rzuca sie to w oczy wrrr Nonic trzeba bedzie sie przyzwyczaic

  17. #77

    Domyślnie

    Zakochałam się w piekarniku Gorenje ORA ito )) I choć do zakupu jeszze ze 2-3 miesiące to już się zastanawiam któy wybrać-oczywiście do kompletu pasuje mi płyta gorenje gaz na szkle

    Jak myślicie - do mebli białyy połysk połaczeniu z czarnym blatem i okapem też w czarnym szkle (Ciarko Black Pearl) który piekarnik ORA ito będzie pasował
    1) czarny z czarną rączką
    2) czarny ze srebrną rączką
    3) a moze w ciągu białych mebli biały?

    Jakoś najbardziej urzekł mnie czarny jednak nie wiem czy będzie pasował?

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    A płyta biała do czarnego blatu ?
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  19. #79

    Domyślnie

    Nieee, płyta grzewcza czarna do czarnego blatu. Białe będą meble- cały rzad dolnych + dwie poziome na górze. I dlatego się zastanawiam nad piekarnikiem- czy czarny jak kilka innych dodatków czy biały w rzędzie białych mebli?

  20. #80

    Domyślnie

    Moim zdaniem jak okap, płyta i blat będą czarne, to bardziej będzie pasował czarny niż biały piekarnik (z czarną rączką, bo ładniejszy )

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony