dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olga1

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    4

    Domyślnie Cena m3 ciepłej wody w Warszawie???

    Ile placicie za ciepla wode w blokach? Zamieszkalam w nowym osiedlu, administruje jeszcze developer. Wlasnie dostalam rozliczenie za wode, m3 podgrzania wody 25,00 zł + zimna woda ok. 5,7 zł. Tak wiec ciepła woda 30 zł, czy inni tez tyle płacą ???? Za ogrzeawanie, tu podawane w m3 zuzycia jeszcze wiecej, przezylam SZOK!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Ta kwota naprawde nie jest tragiczna. W mojej miejscowości w blokach do których ciepło dostarcza miejscowy PEC cena podgrzania 1m3 wody wynosi ponad 40 zł za 1m3 (plus oczywiście koszt zimnej wody prawie 6 zł)
    Ludzie są załamani, ale muszą tyle płacić.
    I dodatkowy absurd - im bardziej oszczędzają, tym cena podgrzewu bardziej wzrasta

    pozdrawiam,

  3. #3

    Domyślnie

    Małe miasteczko w dolnośląskim 26zł -cena podgrzania m3 wody, 5,37- zimna woda...Jak na Warszawę płacisz maleńko...

  4. #4

    Domyślnie

    Warszawa Wola: podgrzanie 1m3 to 8,03, z.w -2,55. Miesięcznie 8,03x3m3=24,09 (ale to suma za 3m3 za 1m-c). Zresztą na Białołęce jest podobnie. Na Bemowie troszkę drożej, ale niewiele. Może zarządca nie podaje ilości metrów ???????

  5. #5

    Domyślnie

    Route, spisałeś/aś z rachunku czy podajesz z pamięci? coś mi sie dziwnie niskie te stawki wydają.
    Ja płace za metr3 zimnej wody jakos tak 5,70 zł (teraz podobno ma zdrożeć do ponad 7 zł/m3), za podgrzanie nie pamiętam, ale sporo, na pewno więcej niż 8 zł za metr3.
    Jak nie zapomne to dzis sprawdzę i jutro napiszę dokładnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Gdańsk - zimna woda 6,89 zł + podgrzanie 17,04 zł = 23,93 zł

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    franky

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    mieszkam w bloku we wsi Ludwikowice (2500 mieszkańców). Za ciepłą wodę płacimy 38,59 zł (3,06 zimna woda + 35,53 jej podgrzanie).

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olijacek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Odpowiem tak

    Witam

    W Mrozach wieś 60 Km od warszawa cena podgrzania 1m3 to 60 zł w bloku.

    Co z tym zrobić ?

  9. #9

    Domyślnie Re: Cena m3 ciepłej wody w Warszawie???

    Cytat Napisał olga1
    Ile placicie za ciepla wode w blokach? Zamieszkalam w nowym osiedlu, administruje jeszcze developer. Wlasnie dostalam rozliczenie za wode, m3 podgrzania wody 25,00 zł + zimna woda ok. 5,7 zł. Tak wiec ciepła woda 30 zł, czy inni tez tyle płacą ???? Za ogrzeawanie, tu podawane w m3 zuzycia jeszcze wiecej, przezylam SZOK!!!
    Jeśli to Warszawa to taniuchno. W moim poprzednim mieszkaniu płaciliśmy więcej i za zimną i za ciepłą, więc naprawdę wcale nie "szok" a dobra cena. Takie po prostu są teraz standardowe ceny niestety.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    no nie to jakaś masakra własnie wyliczyłem że:
    cena 1 KWh prądu w taryfie G-12 kosztuje dzień 50 gr i noc 29 gr czyli licząc zuzycie średnie 50/50 ok 40 gr za 1 kwh. I teraz posiadany przeze mnie bojler 100l o mocy 1,5 kw potrzeuje 5h żeby sie zagrzac porządnie czyli to koszt 1,5x5x0,4 zł =3 zł teraz x 10= 30 zł tyle kosztuje 1m3 wody z bojlera elektrycznego.
    W praktyce wiekszość wody ogrzewam na taryfie nocnej więc koszt jest mniejszy. Gdybym miał bojler 200l to byłoby jeszcze taniej. Z resztą nie narzekam bo w lecie miesieczne rachunki za prąd to ok 180 zł w tym normalne zuzycie, koszenie dzialki, hydrofor-podlewanie i gotowanie.

    Nic tylko zrezygnowac z ciepłej wody miejskiej

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał juka11
    Route, spisałeś/aś z rachunku czy podajesz z pamięci? coś mi sie dziwnie niskie te stawki wydają.
    Jeszcze raz powtarzam (w międzyczasie podwyżka - miesięcznie zaliczkowo 69,64 PLN, w tym:
    - zimna woda 4m x 3,30 Pln = 13,20
    - pogrzanie 3m x 8,78 Pln = 26,34
    - ścieki 7m x 4,30 Pln = 30,10
    I nie chce być inaczej - 1m3 ciepłej wody po podwyżce, łącznie ze ściekami to 16,38 Pln (przedtem - 13,74)
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie 25zł ,30zł za m3 to was niezle w trombe robia

    U mnie w Gdańsku 20 tysięczna spółdzielnia . Cena podgrzania m3 wody 9.5zł
    Teraz rachunki. Ciepła woda na wyjsciu do mycia optymalna powinna miec 42 -43C (gorąca ale nie parzy)./. Tyle u mnie jest. Ile potrzeba ciepła zeby podgrzac m3 wody, ano 1000kg *4200J/kgdeg *23=96.6MJ =0.0966GJ.
    jeden GJ w gdańskim GEPC kosztuje około 25 zł czyli, wartośc ciepła po cenach GPEC to okolo 2.4zł W obliczeniu przyjąłem ,ze wode wystarczy podgrzac o 23C czyli od temperatury pokojowej do tych 43 C. Te 2.4 to oczywiście minimum jakie trzeba zapłacic . Po drodze nalezy uwzględnic jeszcze narzuty GPEC na moc zam owioną przesył itp i straty w cyrkulacji wewnątrz budynkowej i to sie niestety robi 9.5zł ale nie 25 zł ( 1000% więcej)
    teraz zamieńmy MJ na kWh 96.6 MJ = 26.83kWh. przyjmijmy ,że 1kwh kosztuje 0.50zł to mamy, 13.4 zł Tyle bym zaplacił za podgrzanie 1 m3 wody grzałka elektryczna (bez strat) wody z temperatury pokojowej do 43C.
    Wniosek jak ktos płaci powyżej 13.4 zł to robią go w bambuko. powinien się odłączyć i termą elektr lub gazową. Gdyby wiecej niz 14 zł było w naszej spoldzielni to już prezez szukałby nowej pracy. RN jaka jest taka jest ,ale od ciepła siedzi tam facet ktory nie popuści. Już dwu prezesów wyleciało . Mamy najlepszy regulamin rozliczenia ciepła poprzez podzielniki w kraju. Okazało się, ,że w całym kraju do tej pory rozliczano w oparciu o błedne założenie. Wszyscy którzy mieli zuzycie po wyżej średniej z definicji przepłacali za ciepło. Jedni mieli rachunek za ciepło 5000tys, a inni 500zł. Teraz jest conajwyżej 4 krotnie więcej 500zł - 2000zł. Ale to inna bajka.
    Jak ktos nie umie liczyć to niech płaci.

  13. #13

    Domyślnie

    Nie wytrzymalem i zrobiłem doswiadczenie z gazem. Do garnka nalałem 2 l wody i podgrzalem do temperatury 47 C. Taka woda jest w dotyku bardzo gorąca. Na poczatku woda zimna z kranu miała temperature 20 C ( po spuszczeniu tej najcieplejszej 23C tyle mam w mieszkaniu obecnie) . zmierzyłem zuzycie gazu według wskazań licznika.wyniosło 0.012m3. Według aktualnych cen gazu podgrzanie w garnku 2l wody kosztowało mnie 0.186 zł, Czyli podgrzanie 1m3 kosztowałoby 9.3zł. woda grzała się krótko parę minut, ale była w garnku nie w kranie. Tak wiec przy cenie 9.5zł w kranie nic prawie nie zaoszczędze grzejąc w garnku a kłopotu co niemiara. Z kolei nieopłacalne jest przechodzic na przepływową termę gazową, bo ma ona mniejsza sprawność niz grzanie w garnku ( tak podejrzewam) . Strzelam ,że grzanie termągazowa dałoby cenę za m3 10-12 zł. GEPEC najtańszy ale przymoich cenach 9.5 zł jak wam narzucają 25zl to należy powiedzieć dziekuję znam lepsze sposoby podgrzania.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: 25zł ,30zł za m3 to was niezle w trombe robia

    Cytat Napisał leszko2
    U mnie w Gdańsku 20 tysięczna spółdzielnia . Cena podgrzania m3 wody 9.5zł
    Teraz rachunki. Ciepła woda na wyjsciu do mycia optymalna powinna miec 42 -43C (gorąca ale nie parzy)./. Tyle u mnie jest. Ile potrzeba ciepła zeby podgrzac m3 wody, ano 1000kg *4200J/kgdeg *23=96.6MJ =0.0966GJ.
    jeden GJ w gdańskim GEPC kosztuje około 25 zł czyli, wartośc ciepła po cenach GPEC to okolo 2.4zł W obliczeniu przyjąłem ,ze wode wystarczy podgrzac o 23C czyli od temperatury pokojowej do tych 43 C. Te 2.4 to oczywiście minimum jakie trzeba zapłacic .
    W Twoich obliczeniach jest jedno błędne założenie. Temperatura ciepłej wody dostarczanej do Twojego mieszkania powinna wynosić 55 st. C. Ilość wody o tej temperaturze mierzą wodomierze ciepłej wody. Do podgrzania tej wody od temperatury zimnej wody (10 st. C) trzeba zużyć 0,189 GJ energii. Przy cenie ciepła 25zł/GJ da t koszt podgrzania (bez żadnych strat) 4,73 zł/m3. Reszta kosztu to straty na przesyle z podgrzewacza do Twojego kranu.
    Cytat Napisał leszko2
    zmierzyłem zuzycie gazu według wskazań licznika.wyniosło 0.012m3. Według aktualnych cen gazu podgrzanie w garnku 2l wody kosztowało mnie 0.186 zł, Czyli podgrzanie 1m3 kosztowałoby 9.3zł.
    Gdzieś w obliczenia się pomyliłeś. Taki koszt podgrzania wyszedłby Ci przy cenie gazu 15,50 zł/m3. Tyle gaz chyba jeszcze nie kosztuje. Pewnie miało być 0,0186 zł .

    Jak już napisano wyżej jednym z najdroższych nośników energii jest energia elektryczna. Koszt podgrzania m3 wody do temp. 55 st. C kosztuje przy cenie 0,52 zł/kWh (I taryfa) 27,21 zł. Przy grzaniu w II taryfie koszty te nie przekroczą 15zł/m3, nawet uwzględniając straty.
    Jeżeli Wasze spółdzielnie naliczają wyższe koszty podgrzania ciepłej wody, to czas zmienić zarządy Tych spółdzielni.

  15. #15

    Domyślnie

    Wszystko slicznie, pieknie, ale nie uwzglednia tego, ze mieszkamy w Polsce. Cena ciepłej wody musi pokryc także ..... kradzieże.
    Jesli na głownym liczniku w budynku wyszło, ze dostarczono 100 m3 ciepłej wody a suma ze wszystkim mieszkan wyszła 80 m3 to kto ma pokryc tą różnice.
    PEC?
    Spółdzielnia?
    Kazdy placach za swoje zuzycie płaci także za tych ktorzy mają podpięcie "na lewo".
    Dopiero gdy w ludzkiej mentalnosci zmieni sie i podkradanie wody przestanie byc trendy, przestanie byc dowodem na ludzką zaradnosci, doputy płacący uczciwie beda musieli składac sie na "uczciwych inaczej".

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Zimna woda w Warszawie na Ochocie - 7,60 zł/m3
    Podgrzewam sam, więc nie wiem ile kosztuje ciepła woda miejska.

    Pluszku - zgadzam się. Niedawno legalizowałem wodomierze (mam w mieszkaniu trzy) i od samego legalizatora dostałem propozycję, że za stówkę nie wpisze jednego z wodomierzy do ewidencji! Normalnie nóż się w kieszeni otwiera!
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 31-01-2011 o 10:48

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mochitto

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-130
    Posty
    26

    Domyślnie

    wjaz co ty za głupoty piszesz !!!
    Mieszkamy w tym samym miescie i mamy taki same ceny !!!

    I tak potem powstają plotki i głupie domysły.

    CENA WODY 3,33 zł netto

    http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/...tow-i-pruszkow
    Ostatnio edytowane przez mochitto ; 07-03-2011 o 22:59

  18. #18

    Domyślnie

    Białołęka - zimna 3,33 - podgrzanie - 8,98 = 12,31 na dzisiaj

  19. #19

    Domyślnie

    skad takie róznice?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  20. #20

    Domyślnie

    Jak policzyć ile kosztuje zagrzanie 1m3 piecykiem gazowym? Sprawność 0,87... Na zdrowy rozum powinno wynieść taniej niż SPEC...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony