dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 172
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    dzieki za dokładny opis- tez sie bardzo przyda,
    ale czy po wełnie a przed stelażem nie powinna iść jeszcze jakaś folia????

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    dzieki za dokładny opis- tez sie bardzo przyda,
    ale czy po wełnie a przed stelażem nie powinna iść jeszcze jakaś folia????
    Nie musi. Folia może iść między stelażem a płytą. Kładzenie folii po wełnie a przed stelażem znacząco (w niektórych przypadkach uniemożliwi) utrudni położenie stelaża.

    Dodatkowo kładzenie drugiej warstwy wełny należy zgrać ze konstrukcją stelaży.

  3. #23

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    dzieki za dokładny opis- tez sie bardzo przyda,
    ale czy po wełnie a przed stelażem nie powinna iść jeszcze jakaś folia????
    Folia po wełnie, a przed stelażem - zbędna. Konieczna na stelażu, a pprzed płytą GK. Jeśli jakiś "fachowiec" Ci tak poradził, to zmień go koniecznie
    Folię paroprzepuszczalną stosuje się jako pierwszą, kiedy nie ma pełnego deskowania. Jeśli jest deskowanie, tylko otwory wentylacyjne - te są konieczne.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Folię paroprzepuszczalną stosuje się jako pierwszą, kiedy nie ma pełnego deskowania. Jeśli jest deskowanie, tylko otwory wentylacyjne - te są konieczne.
    Może nie otwory wentylacyjne - bo jeszcze majster gotowy zrobić otwory w deskowaniu. Przestrzeń wentylacyjna będzie lepiej - po prostu wełna nie może być dociśnięta do desek - musi być około 3cm przestrzeni swobodnego ruchu powietrza od dołu ku górze.

  5. #25

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał e-Mandzia
    Folię paroprzepuszczalną stosuje się jako pierwszą, kiedy nie ma pełnego deskowania. Jeśli jest deskowanie, tylko otwory wentylacyjne - te są konieczne.
    Może nie otwory wentylacyjne - bo jeszcze majster gotowy zrobić otwory w deskowaniu. Przestrzeń wentylacyjna będzie lepiej - po prostu wełna nie może być dociśnięta do desek - musi być około 3cm przestrzeni swobodnego ruchu powietrza od dołu ku górze.
    A właśnie, że otwory właśnie w deskach, u nas jest 4 takie kratki. Pustka powietrzna (przestrzeń wentylacyjna), to obowiązkowo - mam właśnie 3 cm

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    e-Madzia - no to mały kompromis
    - na całości ocieplenia pustka powietrzna / przestrzeń wentylacyjna
    - w kilku miejsach otwory wentylacyjne zakończone odpowiednimi "kapturkami" lub innymi wykończeniami umożliwiającymi wymianę powietrza.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    e-Madzia - no to mały kompromis
    - na całości ocieplenia pustka powietrzna / przestrzeń wentylacyjna
    - w kilku miejsach otwory wentylacyjne zakończone odpowiednimi "kapturkami" lub innymi wykończeniami umożliwiającymi wymianę powietrza.
    Dokładnie tak
    PS
    Cholernie drogi kapturek

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yar65
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Dzielnica
    Kolonia Janów
    Posty
    213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    - płyta GK
    - mąż robi sam - więc bezcenne
    tu obawiam się, że sam nie da rady, chocaz widziałem niezłych cyrkowców
    pozdrawiam z placu boju

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał yar65
    Cytat Napisał e-Mandzia
    - płyta GK
    - mąż robi sam - więc bezcenne
    tu obawiam się, że sam nie da rady, chocaz widziałem niezłych cyrkowców
    pozdrawiam z placu boju
    dawno temu wręcz w ubiegłej dekadzie zostałem pozbawiony bezcennej pomocy na przy poddaszu, byłem sam płyt KG kilkanaście...., zrodził sie pomysł: płyta cięta na 1/2, poduszka typu jasiek na głowę zamiast czapki, tasiemka jako trzymadełko i tak podpierając glową płyte miałem obie dłonie prawie wolne..

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał yar65
    Cytat Napisał e-Mandzia
    - płyta GK
    - mąż robi sam - więc bezcenne
    tu obawiam się, że sam nie da rady, chocaz widziałem niezłych cyrkowców
    pozdrawiam z placu boju
    - już po półmetku, jeszcze daje radę , ma młodego do pomocy (nie musi się tyle razy przychylać ), dobre i to . Tak bym chciała, aby był cyrkowcem
    Yar65, pozdrawiam i ja

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aluland
    Cytat Napisał yar65
    Cytat Napisał e-Mandzia
    - płyta GK
    - mąż robi sam - więc bezcenne
    tu obawiam się, że sam nie da rady, chocaz widziałem niezłych cyrkowców
    pozdrawiam z placu boju
    dawno temu wręcz w ubiegłej dekadzie zostałem pozbawiony bezcennej pomocy na przy poddaszu, byłem sam płyt KG kilkanaście...., zrodził sie pomysł: płyta cięta na 1/2, poduszka typu jasiek na głowę zamiast czapki, tasiemka jako trzymadełko i tak podpierając glową płyte miałem obie dłonie prawie wolne..

    Aluland, więc dałeś radę ? , jeśli tak - Jarku mamy już jednego "cyrkowca" , mój małż, będzie drugi, zobaczycie , zawzięty na tą robotę, że szok.

    PS
    Przy płytach, będę i ja pomagała, teraz byłam zajęta skrobaniem papy z gipsu bo papa nie chciała się zgrzewać. Wiecie czym zmyłam (wyszorowałam) - octem 10%, potem woda a żaden producent papy, nie potrafił mi powiedzieć, jakiego specyfiku mogę użyć, aby usunąć ten wżarty gips a tu proszę - dobrze mieć kolegę chemika

  12. #32

    Domyślnie

    Radę dałem ale było to przej....zajęcie i technologia, drugi raz tego już nigdy

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aluland
    Radę dałem ale było to przej....zajęcie i technologia, drugi raz tego już nigdy
    Gratuluję a drugi raz, my też nie planujemy
    Są takie prace, że gdyby człowiek wiedział "przed", nigdy by się za nie nie brał. Ale faktem jest, że jak skończy - może być z siebie dumny

    Jeszcze raz gratuluję

    PS
    Teraz nigdy nie porwałaby się na ręczne zasypywanie fundamentów o wys. 170 cm - do tej pory nie wiem jak to wytrzymaliśmy

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Cytat Napisał Aluland
    Radę dałem ale było to przej....zajęcie i technologia, drugi raz tego już nigdy
    Gratuluję a drugi raz, my też nie planujemy
    Są takie prace, że gdyby człowiek wiedział "przed", nigdy by się za nie nie brał. Ale faktem jest, że jak skończy - może być z siebie dumny

    Jeszcze raz gratuluję

    PS
    Teraz nigdy nie porwałaby się na ręczne zasypywanie fundamentów o wys. 170 cm - do tej pory nie wiem jak to wytrzymaliśmy
    o jeju extremum

  15. #35

    Domyślnie

    hardcore, ale lepiej pasowałoby niestety - głupota ale już po i cieszy.
    Mąż do tej pory śmieje się pod nosem, mówiąc "my to dopiero jesteśmy wariaci"

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Co do cyrkowców. To jak zrobić sufit poddasza nad pustką na schody Pustka ta ma w obrysie ponad 2 m z każdej strony. Myślicie, że lepiej kombinować jakieś rusztowanie ciągnące się od parteru, czy może zrobić "tymczasową" podłogę na poddaszu bazującą na kilku pożądnych dechach / profilach UA100? Zaraz trzeba będzie zabudować i ten skrawek sufitu i jak się do tego zabrać

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    hardcore, ale lepiej pasowałoby niestety - głupota ale już po i cieszy.
    Mąż do tej pory śmieje się pod nosem, mówiąc "my to dopiero jesteśmy wariaci"
    głupota..poprostu pracoholizm i tyle.. ale naj ze z uśmiechem

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Co do cyrkowców. To jak zrobić sufit poddasza nad pustką na schody Pustka ta ma w obrysie ponad 2 m z każdej strony. Myślicie, że lepiej kombinować jakieś rusztowanie ciągnące się od parteru, czy może zrobić "tymczasową" podłogę na poddaszu bazującą na kilku pożądnych dechach / profilach UA100? Zaraz trzeba będzie zabudować i ten skrawek sufitu i jak się do tego zabrać
    dobrze kombinujesz..

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    PS
    Teraz nigdy nie porwałaby się na ręczne zasypywanie fundamentów o wys. 170 cm - do tej pory nie wiem jak to wytrzymaliśmy
    Ja z kolei już wiem, że nie ma sensu ręcznie kopać rowu o długości 15m pod rurę kanalizacyjną o głębokości ponad 1m w okolicy, gdzie na poziomie 0,7m zaczyna się glina a koło 1m zaczyna się woda. Ja to kopałem ładne kilka dni. Teraz wiem, że koparce zajęło by to z godzinę. Ale co - fantazja ułańska górą

  20. #40

    Domyślnie

    Ułańska fantazja, potrafi być bolesna w skutkach, ból w krzyżu, a tam w krzyżu, ból wszystkiego, odciski, potu wiadro ale co tam

    Jeśli chodzi o tą pustkę nad schodami - my jeszcze przed Mąż planuje zbudować rusztowanie, bo my tam mamy "jaskółkę" i chcemy aby taka została, w tzw. szpic (powiększa to bardzo przestrzeń), więc kwestia podłogi w naszym przypadku odpada, ale byłaby chyba niezłym rozwiązaniem, gdyby miałobyć na "prosto".

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony