dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 172
  1. #41

    Domyślnie

    liczy się efekt a koszt? , efekt jest bezcenny

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aluland
    liczy się efekt a koszt? , efekt jest bezcenny
    Jest jeszcze kwestia terminów. Ekipy wszystkie zapracowane w związku z tą budowlaną epidemią , a ceny takie, że można dostać obłędu. Koszt, rzecz niezmiernie ważna.

    W kwestii samego ocieplania - mąż w ciągu dnia sam pracował, facet z ekipy elewacyjnej (obecnie nam robią), przechodził przez dom, zajrzał do męża i spytał: "Pan tak sam zapierd.la ?" - nie czekając na odpowiedź, poszedł Uznaliśmy to za hasło naczelne i ktokolwiek nie przyjeżdza ze znajomych na tzw. oglądanie, zanim się przywita, tak właśnie pyta a my wiernie stosujemy się do zaleceń i ..... zapierd.lamy

    PS
    Zaczynam szkolić się w kwestii układania kostki , czy będę żałować papę zgrzewać już potrafię , grunt to mieć narzędzia , no i chęci rzecz jasna

  3. #43

    Domyślnie

    Hej hej

    Wytlumaczcie mi prosze.
    Mam dach kryty dachowka ceramiczna, bez deskowania. Folia jest na krokwiach o przekroju 20 cm. Czy w takim razie moge wsadzic tam welne 20 cm, ktora bedzie dotykala folii czy jednak musi byc ta szczelina wentylacyjna mimo, iz nie ma pelnego deskowawnia?
    Myslalem rowniez o wlozeniu 15-stki w krokwie ale wtedy zamiast zalecanych 2-3 cm szczeliny bede mial 5 cm.
    Co o tym myslicie ?

    Pozdrawiam

    S

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slav
    Hej hej

    Wytlumaczcie mi prosze.
    Mam dach kryty dachowka ceramiczna, bez deskowania. Folia jest na krokwiach o przekroju 20 cm. Czy w takim razie moge wsadzic tam welne 20 cm, ktora bedzie dotykala folii czy jednak musi byc ta szczelina wentylacyjna mimo, iz nie ma pelnego deskowawnia?
    Myslalem rowniez o wlozeniu 15-stki w krokwie ale wtedy zamiast zalecanych 2-3 cm szczeliny bede mial 5 cm.
    Co o tym myslicie ?

    Pozdrawiam

    S
    Wg mnie, przy dachu z folią paroprzepuszczalną bez deskowania, nie musi być zastosowana pustka. Szczelina służy do tego, aby mogło tam docierać powietrze. Deski i papa nie są paroprzepuszczalne.
    Myślę, że 15-stka wełna jako pierwsza, a potem 5-tka na krokwie będzie wystarczajaca. Ja jeśli chodzi o wełnę tak mam. Mam nadzieję, że będzie ciepło

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slav
    Hej hej

    Wytlumaczcie mi prosze.
    Mam dach kryty dachowka ceramiczna, bez deskowania. Folia jest na krokwiach o przekroju 20 cm. Czy w takim razie moge wsadzic tam welne 20 cm, ktora bedzie dotykala folii czy jednak musi byc ta szczelina wentylacyjna mimo, iz nie ma pelnego deskowawnia?
    Myslalem rowniez o wlozeniu 15-stki w krokwie ale wtedy zamiast zalecanych 2-3 cm szczeliny bede mial 5 cm.
    Co o tym myslicie ?

    Pozdrawiam

    S
    Niesamowite, właśnie chciałem zadać te same pytanie mając taki sam dylemat
    U mnie też miały mieć krokwie 20 cm, ale jak zmierzyłem je ostatnio to okazało się że mają od 19,4 do 19,8 cm. Czyżby tak wyschły w ciągu pół roku???
    Teraz nie wiem czy dać wełnę 20cm czy 18cm i wtedy będzie szczelina ok 1,5cm
    W hurtowni bud. informują że przy folli wysoko-paraprzepuszczalnej nie potrzeba szczeliny wentylacyjnej, na wszelki wypadek daję wełnę szklaną ( nie nasiąka wody )

  6. #46

    Domyślnie

    chyba zdecyduję się na 20+5

    25cm to brzmi dumnie

  7. #47

    Domyślnie

    nie ma co żałować na ociepleniu
    dajcie 20 cm pomiędzy krokwie, i w poprzek 5 - 10 cm

    latem powinien byc przyjemny chłodek
    a zimą temperatura na zewnątrz nie powinna tak być odczuwalna

    pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    I to z dobrym współczynnikiem λ*[W/(mK)] - 0,040

    Np. 040 gr 15 cm = 044 gr. 17 cm czyli jak dam 25cm- 040 to będzie jakieś 28 cm 044 czyż nie ???

  9. #49

    Domyślnie ocieplenie

    Mam oferte na ocioeplenioe poddasza : 15+5 + folia + płyty + malowanie
    cena z materiałami 150 zeta /m2
    poddasze ok 85m2 po podłodze

    to dobra cena??czy ktiś chce na mnie zrobić interes życia ?

    aigel

  10. #50

    Domyślnie

    aigel

    Wydaje mi sie ze troche za drogo a wlasciwie zdecydowanie za drogo. Zreszta ciezko powiedziec ile masz tego dachu i czy mozemy uzyc Pitagorasa do jego wyliczenia na podstawie Twoich danych. Napisz wiecej szczegolow.
    Policzmy wg normalnych rynkowych cen dla 100 m2
    Welna
    150 - 21 zl/m2 * 100 = 2100 zl
    50 - 8 zl/m2 * 100 = 800 zl

    Folia
    2 zl/m2 * 100 = 200 zl

    plyty GK
    8 zl/m2 * 100 = 800 zl

    Profile aluminiowe
    250 mb * 2zl/mb = 500 zl

    haki mocujace
    420 szt * 0.45zl = 189 zl

    Profil naroznikowy
    ~ 50mb (ciezko oszacowac) * 0.80zl = 40 zl

    Tasma antyrysowa
    10 rolek * 10 zl/szt = 100 zl

    Gips
    25 kg * 30 zl/szt = 30 zl

    Wkrety
    100 szt * 1.50 zl/paczka * ?? = 50 zl ?

    Farba 200 - 500 zl ??

    Razem okolo 5000 zl dla 100 m2 przy cenach naprawde normalnych lub nawet lekko zawyzonych.

    Twoje 85m2 to moze byc ok 150 m2 dachu
    Czyli 5000 zl * 1.5 = 7500 za materialy
    15000 zl - 7500 zl = 7500 za robcizne
    czyli 7500 / 150 m2 = 50 zl/m2

    Dla mnie to za drogo. Oczywiscie moge sie mylic w wyliczeniach wiec prosze fachowcow o ewentualna korekte

    Pozdrawiam

    S

  11. #51

    Domyślnie

    50 zl za m^2 to bardzo tanio, a nie bardzo drogo
    A druga sprawa, ze w swoich wyliczeniach nie bierzesz pod uwage scianek kolankowych i sufitow. Do pytajacego - co dokladnie zawiera ta cena 150/m^2 i czy za scianki/sufity placisz oddzielnie i ile?
    best regards

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał zahir1000
    I to z dobrym współczynnikiem λ*[W/(mK)] - 0,040

    Np. 040 gr 15 cm = 044 gr. 17 cm czyli jak dam 25cm- 040 to będzie jakieś 28 cm 044 czyż nie ???
    Że co? 0,040 to dobry współczynnik? Dobry to ma TopRock - 0,035 Ja takiego mam 18+10 cm

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slav
    aigel

    Wydaje mi sie ze troche za drogo a wlasciwie zdecydowanie za drogo. Zreszta ciezko powiedziec ile masz tego dachu i czy mozemy uzyc Pitagorasa do jego wyliczenia na podstawie Twoich danych. Napisz wiecej szczegolow.
    Policzmy wg normalnych rynkowych cen dla 100 m2
    Welna
    150 - 21 zl/m2 * 100 = 2100 zl
    50 - 8 zl/m2 * 100 = 800 zl

    Folia
    2 zl/m2 * 100 = 200 zl

    plyty GK
    8 zl/m2 * 100 = 800 zl

    Profile aluminiowe
    250 mb * 2zl/mb = 500 zl

    haki mocujace
    420 szt * 0.45zl = 189 zl

    Profil naroznikowy
    ~ 50mb (ciezko oszacowac) * 0.80zl = 40 zl

    Tasma antyrysowa
    10 rolek * 10 zl/szt = 100 zl

    Gips
    25 kg * 30 zl/szt = 30 zl

    Wkrety
    100 szt * 1.50 zl/paczka * ?? = 50 zl ?

    Farba 200 - 500 zl ??

    Razem okolo 5000 zl dla 100 m2 przy cenach naprawde normalnych lub nawet lekko zawyzonych.

    Twoje 85m2 to moze byc ok 150 m2 dachu
    Czyli 5000 zl * 1.5 = 7500 za materialy
    15000 zl - 7500 zl = 7500 za robcizne
    czyli 7500 / 150 m2 = 50 zl/m2

    Dla mnie to za drogo. Oczywiscie moge sie mylic w wyliczeniach wiec prosze fachowcow o ewentualna korekte

    Pozdrawiam

    S
    więc jak cena będzie umiarkowana?

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakaowy
    50 zl za m^2 to bardzo tanio, a nie bardzo drogo
    A druga sprawa, ze w swoich wyliczeniach nie bierzesz pod uwage scianek kolankowych i sufitow. Do pytajacego - co dokladnie zawiera ta cena 150/m^2 i czy za scianki/sufity placisz oddzielnie i ile?
    \

    Ścianki kolankowe są ocieplone od zewnątrz, od środka otynkowane juz .
    To budynek z poddaszem użytkowym z prostym dwuspadowym dachem. Sufity + skosy to ok 100-120 m2
    Zero okien dachowych ..m\
    Ogólnie to prosta robota ...

    aigel

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał zahir1000
    I to z dobrym współczynnikiem λ*[W/(mK)] - 0,040

    Np. 040 gr 15 cm = 044 gr. 17 cm czyli jak dam 25cm- 040 to będzie jakieś 28 cm 044 czyż nie ???
    Że co? 0,040 to dobry współczynnik? Dobry to ma TopRock - 0,035 Ja takiego mam 18+10 cm
    koń by sie uśmiał xD



    Cytat Napisał aigel
    Cytat Napisał kakaowy
    50 zl za m^2 to bardzo tanio, a nie bardzo drogo
    A druga sprawa, ze w swoich wyliczeniach nie bierzesz pod uwage scianek kolankowych i sufitow. Do pytajacego - co dokladnie zawiera ta cena 150/m^2 i czy za scianki/sufity placisz oddzielnie i ile?
    \

    Ścianki kolankowe są ocieplone od zewnątrz, od środka otynkowane juz .
    To budynek z poddaszem użytkowym z prostym dwuspadowym dachem. Sufity + skosy to ok 100-120 m2
    Zero okien dachowych ..m\
    Ogólnie to prosta robota ...

    aigel
    120 to spoko cena (mozna zarobić )
    ale na TWoim miejscu zastanowiłbym sie i umówił sie na 50zł za metr (do pomalowania) a materiał sam kupił, ino bedziesz miał pewność że materiały nie będą żałować nigdzie
    pzodrawiam.
    google: murator osek.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał zahir1000
    I to z dobrym współczynnikiem λ*[W/(mK)] - 0,040

    Np. 040 gr 15 cm = 044 gr. 17 cm czyli jak dam 25cm- 040 to będzie jakieś 28 cm 044 czyż nie ???
    Że co? 0,040 to dobry współczynnik? Dobry to ma TopRock - 0,035 Ja takiego mam 18+10 cm
    szacuneczek

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slav
    aigel



    Twoje 85m2 to moze byc ok 150 m2 dachu
    Czyli 5000 zl * 1.5 = 7500 za materialy
    15000 zl - 7500 zl = 7500 za robcizne
    czyli 7500 / 150 m2 = 50 zl/m2

    Dla mnie to za drogo. Oczywiscie moge sie mylic w wyliczeniach wiec prosze fachowcow o ewentualna korekte

    Pozdrawiam

    S
    Według mnie to też drogo. Ja płaciłem 25 zł za płyty gips-karton + stelaż a ocieplenie zrobiłem sam. Ale z ociepleniem ceny robocizny wachały się od 30 do 45 zł.
    Lokalizacja w okolicach Łodzi.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    ...wiernie stosujemy się do zaleceń i ..... zapierd.lamy
    PS
    Zaczynam szkolić się w kwestii układania kostki , czy będę żałować papę zgrzewać już potrafię , grunt to mieć narzędzia , no i chęci rzecz jasna
    e-Mandzia, widzę, że jesteś nieźle zakręcona jak na kobietę-budowlańca Jak by tak nakręcić moją połówkę, to już dawno byśmy mieszkali (nie dała się namówić nawet na kopanie rowu pod kable w strugach deszczu )

    ps Podczepka pod temat o ociepleniu (

  19. #59

    Domyślnie

    Poddasze poddaszu nie równe.Proste dwuspadowe poddasze,poziomy sufit plus 1 skos,w 3-4 pomieszceniach,bez klatki schodowej można zaczynać rozmowę od 30 zł.Ale jeśli tych pomieszczeń jest np 5,są np okna dachowe,nierzadko podwójne,wielopłaszczyznowe i wielopoziomowe połacie o nieprostokątnych kształtach,lukarny itp,na klatce trzeba robić rusztowanie to uwierzcie że trzeba 2-3 razy większego nakładu robocizny!Dlatego porównywanie cen bez szczegółowych oględzin obiektu nie ma sensu a nawet jest szkodliwe.Wydaje się że opłacalna cena za "skomplikowane" poddasze to 60-70 zł jednak ciężko jest przekonać klientów do 40-45.Tak jest przynajmniej na podkarpaciu.W ludziach panuje stereotyp ,że można wydać setki tysięcy na działke,dom ale na wykonczenie to już można przenaczyć grosze.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał mart 3210
    W ludziach panuje stereotyp ,że można wydać setki tysięcy na działke,dom ale na wykonczenie to już można przenaczyć grosze.
    Bo najpierw kupuje się działkę, potem stawia mury, dach i na wykończenie juz brakuje

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony