dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wray

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Ocieplenie stropodachu

    Witam, w tym roku planuje ocieplić dach mojej kostki zastanawiam się nad metodą.
    1) ocieplić od środka wełną mineralną 10 cm .
    2) ocieplić od zewnatrz styropianem też 10 cm.

    Za pierwszym rozwiązanem przemawia cena - po moich obliczenaich wychodzi taniej, pozatym papa na dachu przyklejana była chyba na jakiś lepik lub cos podobnego, latem non stop kapie to cos z dachu więc się obawaim czy nie będzie to miało wpływu na właściwośc styropianu.
    Z kolei słyszałem że lepszym rozwiązanie jest ocieplenie od zewnątrz ( będzie cieplej) .
    Czy ktoś może mi doradzic które rozwiązanie jest lepsze.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Ocieplenie stropodachu

    Cytat Napisał wray
    Witam, w tym roku planuje ocieplić dach mojej kostki zastanawiam się nad metodą.
    1) ocieplić od środka wełną mineralną 10 cm .
    2) ocieplić od zewnatrz styropianem też 10 cm.

    Za pierwszym rozwiązanem przemawia cena - po moich obliczenaich wychodzi taniej, pozatym papa na dachu przyklejana była chyba na jakiś lepik lub cos podobnego, latem non stop kapie to cos z dachu więc się obawaim czy nie będzie to miało wpływu na właściwośc styropianu.
    Z kolei słyszałem że lepszym rozwiązanie jest ocieplenie od zewnątrz ( będzie cieplej) .
    Czy ktoś może mi doradzic które rozwiązanie jest lepsze.
    A jak chcesz wykończyć ocieplenie od zewnątrz (które moim zdaniem jest lepsze)? Przykryjesz blachą, czy papa?
    Kapanie z dachu po zaizolowaniu zniknie.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wray

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Na styropian papa , na blachę chyba jest za płaski.
    Czy można kłaść styropina na papę, czy należ najpierw położyc na nia jakąś folie lub czymś ta pape posmarować .
    Kiedys słyszłaem że styropina może się stopić od papy czy lepików.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał wray
    Na styropian papa , na blachę chyba jest za płaski.
    Czy można kłaść styropina na papę, czy należ najpierw położyc na nia jakąś folie lub czymś ta pape posmarować .
    Kiedys słyszłaem że styropina może się stopić od papy czy lepików.
    Sprawdź, czy jest za płaski dla blachy. To by było najlepsze rozwiązanie.
    Można dać wełnę na dach i na to papę. Nie ma problemu z rozpuszczaniem styropianu.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wray

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    To jeszcze mam pytanie czy jeżeli zdecyduje się na ocieplenie wełną od środka ( wszystko zależy od funduszy) jest taka mozliwość żę za pare lat będe miał wilgoć lub grzyba pod sufitem?
    Połozenie blachy na styropian nie brałem pod uwage, ale może to i lepsze rozwiązanie od papy. Muszę przeliczyć.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał wray
    To jeszcze mam pytanie czy jeżeli zdecyduje się na ocieplenie wełną od środka ( wszystko zależy od funduszy) jest taka mozliwość żę za pare lat będe miał wilgoć lub grzyba pod sufitem?
    Połozenie blachy na styropian nie brałem pod uwage, ale może to i lepsze rozwiązanie od papy. Muszę przeliczyć.
    W przypadku prawidłowego wykonania paroizolacji i wentylacji tej przestrzeni możliwość spada do zera. W innym przypadku wszystkie poddasza użytkowe miały by to samo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony