dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 20
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 393
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Jak tylko uporałem się z „zakupami” i „upchałem” je do fabrycznej części „gwoździkowej” pobiegłem na pomost.
    W „gwoździkowej” nie byłem tydzień i widać, że woda opadła mocno.
    Baaardzo mocno.




    Nie padało, ja nie mam kiedy dolewać wody i efekt jak widać.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Podrzuciłem trochę chleba i kukurydzy i ....
    ..... podpłynęły tylko małe.....


    ..... czekam na Wacusie .... a tu nic. Wacusiów ni widu ni słychu. Myślę - woda opadła i ... odleciały do ciepłych krajów.

    A może zobaczyły zamrażarkę „WACEKLAND” i się obraziły.

    Wreszcie po czasie pojawiły się ( znaczy nie odleciały - czyli obraziły się)


    Gdyby miały palce pokazałyby mi ten środkowy.
    A tak mlaskając starały się coś powiedzieć. Nie jestem dobry w czytaniu z ust ale to chyba było „Czemu kupiłeś zamrażarkę chamie !!!”

    Na razie zamrażarki nie podłączę !

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Wiem, że ten mój (Pół)dziennik Gwoździka nie bardzo wpasowuje się w prawdziwe dzienniki budowy.
    ... bo albo Wacki albo roślinki albo zakupy w "IKEI" - a murów nie wznoszę.

    No to dam powód do komentarzy budowlańcom.
    Oto "blacha", która miała łączyć połacie dachu. Były właściciel użył do tego celu albo złej blachy albo złego fachowca.



    Efekt - wszystko fruwa podczas wiatru.
    Proszę o podpowiedź jaką blachą poprawić łączenia eternitu na moim dachu i czy można to zrobić samemu ??? .

    PS. W ramach rewanżu podpowiem gdzie można kupić "INTHESHIT".

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    PS 2. Tylko proszę nie pisać, że najlepiej to pozbyć się w ogóle eternitu. Kiedyś oczywiście trzeba będzie. ALE NIE TERAZ !!!
    To samo dotyczy moich kochanych Wacusiów.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Te sprzęty z wyprzedaży pasowałoby ustawić na jednej ścianie hali pod taką piękną konstrukcją



    ... ale o czym ja marzę, skoro najpierw trzeba uszczelnić przy kominie


    ...a i tę fruwającą blachę jeszcze trzeba poprawić.
    Fachowiec będzie to oglądać pod koniec tygodnia. Może coś poradzi.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr.Jar
    Fachowiec będzie to oglądać pod koniec tygodnia. Może coś poradzi.
    Dzień zaczął się fajnie.
    Dzwonię drugi raz do dekarza z ogłoszenia w lokalnej gazecie. Tydzień temu był gotowy od razu do roboty ale ja prosiłem od tygodniową zwłokę. Pytam jeszcze raz dziś o możliwość obróbki komina. Facet mówi, że nie ma sprawy i przyjedzie dzisiaj po południu. ('')Szok – dekarz na zawołanie ??!!! Mówię do żonki, że jakoś dziwnie „niezajęty pracą” dekarz. Ale może wakacje czy co ?

    Cytat rozmowy: D – dekarz , Ja – to ja
    D - „...to przyjedziemy i może zrobimy od razu”
    Ja- „ale to nie jest robota na godzinę. Poza tym nie mam jeszcze wysokiej drabiny”
    D- „A to wysoko jest????”
    Ja- „Wysoko”
    D- „ Aha.....,
    Ja- „to chociaż Pan obejrzy i ustalimy termin.
    D- „ OK. Spotkajmy się tu i tu...”
    Ustalił spotkanie o 16.30 na stacji CPN w najbliższej większej mieścinie koło mojej „gwoździkowej”. Godzina dla mnie za szybka, ale co tam - fachowca trzeba szanować. Nie zjadłem więc po pracy obiadu ( kochana żonka dała w zamian suchy prowiant) i w drogę. Daleko nie jest ale staram się być na czas bo tak jestem nauczony i cenię punktualność u innych.
    O 16.30 dzwonię, że jestem i czekam. „Dekarz” (z tonu głosu odczuwam kłopoty) mówi, że już dojeżdża i będzie za kilka minut. Chyba raczej „dochodził” niż dojeżdżał. ''
    Dzwoniłem po 15 min i po 25. Nie odbierał. Pojechałem do „gwoździkowej” bez „dekarza”. Nie odbierał do wieczora. Może i dobrze. Takich „DDDDDekarzy” mam głęboko w D ..............!.
    PS. Prawdziwych Dekarzy pozdrawiam i wciąż szukam.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Nie dość, że nie dostąpiłem (wątpliwej) przyjemności poznania Dekarza-Dupiarza to na dodatek złapałem na gorącym uczynku gwoździkowych ZŁODZIEI !!


    Te dwie małpy wkurzają mnie od kilkunastu postów wstecz. Zjadły tatarak i inne "pływające" roślinki. Na szczęście Benek Terminator osłonił swoją klatą skalniaczek

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Poza tym, jak tylko otworzyłem bramę zobaczyłem na dachu ochroniarza



    .... i poza tym pyta mnie" Przywiozłeś dekarza ?"
    Kiwam głową , że nie.

    To odleciał.

    (Cholera zapomniałem, że bociany to nowe dzieci ..... No ale odleciał to chyba będzie bez zmian )

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Nie wiem skąd karpiki wiedzą, że "Wacekland" nie jest podłączony do prądu - ale - przestały być wreszcie obrażone i już "podpływają do nogi" aby pojeść co nieco.




    PS. Wciąż szukam fachowca od obróbki komina. Może ktoś poleci jakąś złotą rączkę?

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że tak im (tzn. Wacusiom) posmakował rozmoczony chleb z mojego suchego prowiantu, że oddałem im wszystkie kromki.
    Kiełbasa bez chleba też mi smakowała .... I psu też.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Jakoś tak szybko czas płynie, że nie zdążyliśmy nawet pomyśleć o "parapetówie" , co by "Gwoździkowa" stała zdrowo.
    Przyjeżdżamy w sobotę ......... a tu ...............
    Benek Terminator nawalony na maksa. Leży przy skalniaku i nie daje oznak życia (też go kurde nazwałem - chyba to raczej Czeski Terminatorek)
    Musiał chyba "tankować" na BP bo czapkę dostał. Ale za co ??? (może coś przehandlował z bocianem, bo jakoś małych ryb nagle ubyło)

    PS. Nie wiem jak Benek to robi, ale skalniaka "małpy" nie ruszyły nawet po jego upojeniu alkoholowym . Znaczy się pić może. (Benek oczywiście ...bo skalniak pije zawsze i na full)

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    - "Zadzwonimy do pana"
    - "Ale ja nie mam telefonu!"
    - "Niech pan się nie martwi, zadzwonimy do pana"

    Ten filmowy cytat nadaje się do opisu moich dotychczasowych kontaktów z "dekarzami". Chodziło ( i dalej chodzi ) o obróbkę komina na mojej "Gwoździkowej".
    Pierwszy "dekarz" ...... pisałem o nim wyżej. Szkoda powtarzać.

    Drugiego poleciła mi znana firma.
    Poniedziałek rano. Zadzwoniłem. Miła rozmowa i owszem, decyzja na tak...... ale mój nos (naturalnie długi zresztą) wyczuł, że coś jest nie tak. Jeszcze nie zdążyłem opisać zakresu robót, a mój "dekarz" mówi, że OK i że przyjedzie w sobotę. Zakończył: "Zadzwonię do pana za dwa dni to wszystko ustalimy"
    Ponieważ nie mam telefonu to ja zadzwoniłem (w piątek rano)
    Facet mówi, że miał właśnie dzwonić do mnie..... bo (i tu trochę ciszy na łączach - po czym wymyślił) ... zepsuł mu się samochód. I nie wiadomo, czy mu naprawią.
    "To kiedy pan będzie wiedział, czy uda się przyjechać?" - pytam.
    "Zadzwonię do pana wieczorem" - odparł (już wtedy wiedziałem, że jestem w świecie egzaminów do szkoły aktorskiej).
    Wreszcie teraz zadzwoniłem do tego "fachowca" z pytaniem co dalej.
    ...............
    No i co odpowiedział ......" Właśnie miałem dzwonić do pana. Nie przyjadę bo samochód zepsuty."
    Pytam : "A co się zepsuło?"
    ......cisza .... "A coś z gazem"
    Pytam: "A co tak tam gwarno wokół pana (śmiechy i chichy w tle)"
    - " A bo właśnie PRZYJECHAŁEM do domu"
    No i z taką puentą trzeba się położyć spać i szukać kolejnych "dekarzy".
    PS. Mam nadzieję, że znajdę wreszcie takiego "dekarza", któremu w poście "zdejmę" cudzysłów.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Nie tylko od "dekarzy" boli głowa ..... teraz też z braku deszczu.
    Jeszcze pół roku temu w głowie mi się nie śniło, że będę się modlił o deszcz ( i to kiedy - na początku lipca ). Jaki kurde twa matylda rolnik sie ze mnie zrobił !!!
    No ale jak tak pomyślę o nowo posadzonych drzewkach, bobie i Wacusiach w pomniejszającym się stawie to aż żal d... ściska.
    Należało zatem podjąć stanowcze kroki.

    Pal sześć rachunek za wodę . Trza lać.


    Dwa dni temu 5 m3 .... a dzisiaj 2m3.

    Wacusie i "młodsze" z radości jadły z ręki.

    Nawet brat turkucia (Tzw. Turkuć Młodszy) dał się złapać podczas zabawy (nie mojej tylko jego - niestety )


    Na lejącą się strumieniem wodę z zazdrością patrzyły dwie sąsiadki:
    Pani Bolkowa


    ..i Pani Lolkowa


    PS. Ta pierwsza bardziej znana medialnie.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    No wreszcie zebrałem się do „Półdziennika” po długim niebycie.
    Mam nadzieję, że nie zostanę przywitany w taki sam sposób, jak przywitały mnie Wacki po 3 tygodniach.
    Zawsze było tak, że jak schodziłem nad staw to ryby już się bliziutko kręciły. Tym razem czekam, czekam .... i nic. Chrupki kukurydziane rozsypałem.... i nic. A poza tym zobaczyłem przed pomostem jeszcze to

    Niewątpliwie ktoś łowił. Co prawda, od dawna domyślam się, że wnuczek sąsiada czasami usiądzie na moim pomoście ale nie robię z tego problemu, bo i tak od czasu do czasu potrzebne jest odłowienie. A ja nie lubię i nie chcę. No ale, żeby tak wszystkie moje Wacusie ???? Na raz ??? Zacząłem już wyjmować łuk z Gwoździkowej.
    Coraz bardziej wkurzony i smutny zacząłem dorzucać chrupek.....no i nagle podpłynął jeden Wacek. Spojrzał mi głęboko w oczy i .... pokazując mi ogon .... zniknął w głębinie (zresztą coraz mniejszej bo woda sporo opadła).
    Nic cholera tylko się obraziły za brak dostaw żarcia przez ponad 3 tygodnie.
    Ale czas robi swoje .... i głód też. Jak nagle się zakotłowało to rozrzucać nie nadążałem.
    Zresztą popatrzcie.



    Jeden Wacek nawet tak pędził do chrupka, że .....w niego nie trafił.

    W tych nerwach zapomniałem, że są jeszcze małe rybki ( i to w znacznej większości ) i niektóre z nich miały problem z dużym daniem

    Po czasie Wacusiom i tym mniejszym szkrabom przeszło i zaczęły się normalnie odzywać, tzn. zachowywać. To dobrze. To bardzo dobrze.
    Można spokojnie zasiąść na Forum i poczytać co się dzieje u Kolegów i Koleżanek aby nie zarobić na kolejne "ogony".

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Może pamiętacie jak pisałem o poszukiwaniach dacharza do obróbki komina i wymiany blachy na eternitowej kalenicy.
    Szukałem, szukałem ...( dla tych co znają język czeski to pospiesznie wyjaśniam, że szukałem po polsku a nie po czesku '' ) .... i znalazłem. Właściwie to żonka zauważyła reklamę na samochodzie.
    Umówiłem się po kilku dniach na przegląd dachu. Fachman przyjechał w umówionym dniu i na czas!!!!! ''
    Biorąc pod uwagę moje wcześniejsze kontakty z „dekarzami” pomyślałem sobie „jakiś nietypowy ten dekarz chyba” – ale prowadziłem ustalenia robót jakby nigdy nic.
    Nazwę go Pan Garfield – bo faktycznie chodził po dachu jak kot. Po obejrzeniu zakresu robót umówił się na przyjazd z ekipą za tydzień. Myślę sobie „no na pewno za tydzień to ja cię nie zobaczę”.....
    ..... i miałem rację ............. Garfield zadzwonił po 3 dniach i zgłosił gotowość działań od następnego ranka. Zrobiłem oczy jak osoba siedząca na tronie i walcząca z „zemstą faraona”.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Postanowiłem, że pojadę dzień wcześniej do Gwoździkowej i zostanę tam na noc, bo jak Garfield taki szybki to jeszcze przyjedzie o 6 rano a nie o 8.30 jak planowano. Poza tym do tej pory nie było okazji na nocne rozdziewiczenie Gwoździkowej.
    Zacząłem się pakować: żarcie, picie, poduszka, dres itd. Doszły do ekwipunku również elementy bezpieczeństwa osobowego (bo zawsze można trafić na intruza – odpukać – albo na amatora Wacusiów – jeszcze bardziej odpukać).

    Zabrałem więc ze sobą psa, który jest owszem wielki – ale na odgłos pioruna potrafi posikać się ze strachu i przeleżeć kilka godzin w ciemnej łazience;
    zabrałem nóż myśliwski - do tej pory nie wiem czemu, bo przecież trudno jest używać noża uciekając;
    zabrałem latarkę – i słusznie;
    ....no i zabrałem baterię Patriotów - ... i też słusznie, bo miałem okazję poczęstować jedną wyrzutnią spragnionego sąsiada. Patrioty trochę ciepłe były i strzelały przy otwieraniu włazu .... ale za to jak smakowały w wiejskim klimacie

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Noc minęła szybko. Tylko od czasu do czasu mocno waliły na dachu kawałki blachy, która miała być jutro usunięta. To chyba tak złośliwie na „do widzenia”.
    A.... byłbym zapomniał, że pies do późnej nocy pilnował na zewnątrz samochodu, bo wciąż nie wierzył, że ma na wsi zostać na noc. Pański piesek. Tak się dotlenił, że jak padł przy moim „łóżku” to nawet walenie blach mu już nie przeszkadzało. Miałem problemy, żeby go obudzić o 6 rano – tak chrapał.


    ... I weź tu zaufaj futrzanemu obrońcy. Wynieśliby go razem z miską.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Tak wyglądał zachód słońca (po lewej Gwoździkowej)



    a tak wschód (po prawej Gwoździkowej)



  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    O 8.30 (punktualnie!!!!!!!) przyjechał Pan Garfield ze swoją ekipą .....



    ... ale o tym następnym razem.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Ekipa Garfielda składała się z 4 osób (obrazek powyżej nie oddaje dokładnie ich rysopisów, jedynie różnice wzrostu i zarostu są aktualne)
    Przyjechali na dwa samochody - jeden większy z drabiną na dachu i moją blachą w środku, a drugi to pełnoletni osobowy.
    Załoga "G" wysiadła z bryczek, podeszła do bagażnika tego pełnoletniego i wyjęła dwa czteropaki Patriotów. ...... No i je odpalili od razu.
    Pan Garfield przywitał się słowami:
    "Dzień dobry. Chyba nie będzie Pan miał nic przeciwko aby dzień zacząć od browarka ?"
    "No nie, ważne abyście nie spadli mi z dachu" - odpowiedziałem, ......................a pomyślałem : "Kurde, zawsze jest jakiś haczyk. Są na czas, ale się nawalą i nie skończą na czas!
    No ale zawsze byłem optymistą więc wierzę w Załogę "G".

    Po odpaleniu jednej rakiety na jednego wyjęli narzędzia....


    ...blachę i maszynkę do jej gięcia .....


    ..... po czym Pan Garfield zakomunikował, że musi odstawić samochód (ten większy) do mechanika. TERAZ !!!! .
    " Na pewno udawał, że odpalił Patriota" - pomyślałem, no bo jak inaczej

    Szef Załogi "G" zostawił dwóch młodzieniaszków ze mną i kazał im ciąć blachę na paski, a sam pojechał ze swoją prawą ręką do mechanika. Oczywiście dwoma samochodami, no bo jakby wrócili. Młodzi umiejętnie wykorzystywali brak Garfielda i palili jeden za drugim - w tym czasie pocięli 3 (słownie trzy) paski blachy.
    Pomyślałem: "Czekam max godzinę i dziękuję "chłopcom".
    Garfield mi na to nie pozwolił.

Strona 3 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony