dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 97
  1. #21

    Domyślnie

    Też buduję w okol. Poznania, mam podobny metraż, garaż na dwa samochody, rozpoczęliśmy rok temu. Stan surowy otwarty wyniósł nas 1100 za m2. Budujemy systemem gospodarczym.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał krys1
    Też buduję w okol. Poznania, mam podobny metraż, garaż na dwa samochody, rozpoczęliśmy rok temu. Stan surowy otwarty wyniósł nas 1100 za m2. Budujemy systemem gospodarczym.
    Co to znaczy wg ciebie systemem gospodarczym ? Np ile płacisz za wybudowanie SSO ? I jaki jest tam wkład twojej pracy ?

  3. #23

    Domyślnie

    Dokładnie...
    Dla mnie system gospodarczy to zlecanie prac wielu ekipom budowlanym. Dla innych system gospodarczy to np robocizna we własnym zakresie. Moim zdaniem jeśli korzysta się z wielu ekip, to ponosi się niestety koszty zbliżone do zbudowania domu przez jedną firmę.

    Pozdr,
    Andrzej

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Cytat Napisał krys1
    Też buduję w okol. Poznania, mam podobny metraż, garaż na dwa samochody, rozpoczęliśmy rok temu. Stan surowy otwarty wyniósł nas 1100 za m2. Budujemy systemem gospodarczym.
    Co to znaczy wg ciebie systemem gospodarczym ? Np ile płacisz za wybudowanie SSO ? I jaki jest tam wkład twojej pracy ?
    Tzn. (przynajmniej ja to tak rozumiem), że nie zlecam całości jednemu generalnemu wykonawcy. Staramy się wykonywać prace sami, natomiast do etapów trudniejszych bądź czasochłonnych szukamy ludzi najpierw wśród znajpmych potem w okolicy. Jeśli chodzi o stan surowy to sami wykonywaliśmy następujące prace:
    izolacja ław
    izolacja i ocieplenie ścian fundamentowych
    rozprowadzenie całej kanalizy
    przepusty do pozostałych instalacji
    zasypywanie fundamentów i zagęszczanie piachu
    zbrojenie schodów i inne rzeczy, długo by wymieniać. Napewno sami ocieplimy poddasze i zrobimy ścianki działowe. Spróbujemy najpierw w kotłowni położyć płytki, zobaczymy jak wyjdzie. Porównując nasze koszty i koszty sąsiada budującego z generalnym wykonawcą oszczędzamy ponad 100%.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał krys1
    Tzn. (przynajmniej ja to tak rozumiem), że nie zlecam całości jednemu generalnemu wykonawcy. Staramy się wykonywać prace sami, natomiast do etapów trudniejszych bądź czasochłonnych szukamy ludzi najpierw wśród znajpmych potem w okolicy. Jeśli chodzi o stan surowy to sami wykonywaliśmy następujące prace:
    izolacja ław
    izolacja i ocieplenie ścian fundamentowych
    rozprowadzenie całej kanalizy
    przepusty do pozostałych instalacji
    zasypywanie fundamentów i zagęszczanie piachu
    zbrojenie schodów i inne rzeczy, długo by wymieniać. Napewno sami ocieplimy poddasze i zrobimy ścianki działowe. Spróbujemy najpierw w kotłowni położyć płytki, zobaczymy jak wyjdzie. Porównując nasze koszty i koszty sąsiada budującego z generalnym wykonawcą oszczędzamy ponad 100%.
    Zastanawim się na co wydałeś 315tys żeby wybudować SSO. Możesz mi podać ile np wyniosły cie same fundamenty ?

    Mam podobny plan do twojego. Przy czym jestem w stanie połozyć częśc instalacji tv/komp/alarm. Plus oczywiscie całośc poddasza. Za klejenie płytek raczej nie będę się brać ale mam kogoś kto mi to zrobi dosyć tanio i napewno dokładnie (wujek). Dodatkowo całośc armatury/płyte będe mieć po cenach hurtowych (kolejny wujek ma hurtownie).

    Mi jeden generalny wykonawca za wybudowanie SSO powiedział 97tys zł.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Możesz mi podać ile np wyniosły cie same fundamenty ?
    42 tys.
    nadziemie do dachu 86 tys.
    dach 90 tys.

    kwoty te obejmują materiały i robociznę

    Cytat Napisał franzkru
    Mi jeden generalny wykonawca za wybudowanie SSO powiedział 97tys zł.
    Mnie robocizna do SSO kosztowała 72 tys.

    Kiedy szukaliśmy ludzi do murowania nie mogliśmy znaleźć nikogo kto by zrobił to za mniej niż 35 tys. (sama murarka)
    Cytat Napisał franzkru
    Zastanawim się na co wydałeś 315tys żeby wybudować SSO.
    Ja? Na SSO wydaliśmy ok. 220. Dom ma 204m2.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie stan surowy

    Witam, wydałam 180 tyś, w tym okna , drzwi wejściowe, dachówka bez rynien i dodatków, bez okien dachowych /dach do robienia/, + 1/2 robocizna ok.10 tyś-za całość 20 tyś.
    Dom o pow. 111m2 + poddasze ok.50m2.

  8. #28

    Domyślnie

    krys1
    U mnie fundamenty wyjdą 27-30tys zł (z robocizną). Ława 50x100cm (36m3) + sciany fundamentowe 25x od 20 do 60cm - nierówna działka (jakies 8m3).
    Dach licze na 80-85tys wiec podobnie jak u ciebie.
    Natomniast ściany około 60-65tys. Oczywiście wszystko obejmuje robociznę.

    Czy moje obliczenia się sprawdzą to sie okaże (jak narazie wyliczenia do fundamentów się prawie sprawdzają tzn. spadek terenu + 4m3 betonu)

    Pisałeś że masz podobny metraż więc stad mi wyszło 315tys.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    krys1
    U mnie fundamenty wyjdą 27-30tys zł (z robocizną). Ława 50x100cm (36m3) + sciany fundamentowe 25x od 20 do 60cm - nierówna działka (jakies 8m3).
    Dach licze na 80-85tys wiec podobnie jak u ciebie.
    Natomniast ściany około 60-65tys. Oczywiście wszystko obejmuje robociznę.

    Czy moje obliczenia się sprawdzą to sie okaże (jak narazie wyliczenia do fundamentów się prawie sprawdzają tzn. spadek terenu + 4m3 betonu)

    Pisałeś że masz podobny metraż więc stad mi wyszło 315tys.
    To było odniesienie do autora wątku agulina7 spod Poznania.

    Jeśli mogę coś doradzić to ważne jest aby już na pierwszych etapach budowy liczyć dosłownie każdą złotówkę. Dużo łatwiej i lżejszą ręką wydaje się pieniądze na początku. Inna jest perspektywa, inne spojrzenie na wszystko. Dopiero na końcu budowy ciężko się robi gdy trzeba wydać 100 czy 500 zł na jakieś peszle, kable, itp.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał krys1
    To było odniesienie do autora wątku agulina7 spod Poznania.

    Jeśli mogę coś doradzić to ważne jest aby już na pierwszych etapach budowy liczyć dosłownie każdą złotówkę. Dużo łatwiej i lżejszą ręką wydaje się pieniądze na początku. Inna jest perspektywa, inne spojrzenie na wszystko. Dopiero na końcu budowy ciężko się robi gdy trzeba wydać 100 czy 500 zł na jakieś peszle, kable, itp.
    Dzieki za radę
    Wiem o tym bardzo dobrze ze nie mogę szastać za bardzo, poznałem już z 10 składów w okolicach. I każdą pierdołe staram się kupić jak najtaniej. I zrobić samemu jak najwięcej (ogrodzenie i sławojke zrobiłem sam - patrz link w mojej stopce).

    Powodzenia w dalszych bojach!!!

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał franzkru
    Powodzenia w dalszych bojach!!!
    Również życzę powodzenia. Fajne zdjęcia, fajna działka i naprawdę fajne widoki. U mnie jak na pustyni.....tylko pola. Dobrze, że się inni budują, sadzą jakieś roślinki. Za jakiś czas pewnie będzie ładniej. Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Jakoś drogo Wam to wychodzi
    Ja mam ściany, strop, dach, połowę okien i nie przekroczyłem 450 zł/m2. Dom 200m2, budowa "systemem gospodarczym". Tyle że dom był specjalnie konstruowany między innymi pod kątem niskich kosztów budowy i prostego wykonastwa.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Jakoś drogo Wam to wychodzi
    Ja mam ściany, strop, dach, połowę okien i nie przekroczyłem 450 zł/m2. Dom 200m2, budowa "systemem gospodarczym". Tyle że dom był specjalnie konstruowany między innymi pod kątem niskich kosztów budowy i prostego wykonastwa.
    I tu jest odpowiedź.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Danusieńka
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-313
    Dzielnica
    Psie Pole
    Posty
    169

    Domyślnie stan surowy

    NJerzy
    Niestety, dach to najdroższy element domu. Ja mam dach 235m2 /kopertowy/, a płaski dach to inne koszt. Życzę powodzenia, o gustach się nie dyskutuje.

  15. #35

    Domyślnie

    Dom z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, dachówka Braas, rynny Ruuki, 180 - pow. całk, 120 - uzytk., taras 22 m z zadaszeniem, wszystkie media na działce, woda już w domu, ogrodzenie z siatki - aktualnie 733 zł za SSO. I nic sam nie robiłem - dwie ekipy: murarze + cieślo - dekarze.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał belfego
    Dom z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, dachówka Braas, rynny Ruuki, 180 - pow. całk, 120 - uzytk., taras 22 m z zadaszeniem, wszystkie media na działce, woda już w domu, ogrodzenie z siatki - aktualnie 733 zł za SSO. I nic sam nie robiłem - dwie ekipy: murarze + cieślo - dekarze.
    Gratulacje niezłego wyniku
    Mam nadzieję że uda mi się cię "pobić"

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał belfego
    Dom z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, dachówka Braas, rynny Ruuki, 180 - pow. całk, 120 - uzytk., taras 22 m z zadaszeniem, wszystkie media na działce, woda już w domu, ogrodzenie z siatki - aktualnie 733 zł za SSO. I nic sam nie robiłem - dwie ekipy: murarze + cieślo - dekarze.
    w celu uscislenia

    koszty dzielicie przez metry uzytkowe czy calkowite?[/b]
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #38

    Domyślnie

    Koszt stanu surowego otwartego między 800-1000 zł, w zależności od wybranych materiałów.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Koszt stanu surowego otwartego między 800-1000 zł, w zależności od wybranych materiałów.
    naprawde nie wiem co mialbym robic z kasa i jaka zdziercza miec ekipe aby na SSO wydac ponad 200 kola czyli prawie tyle ile wydalem mieszkajac juz w nowym domu ...

    bez kitu nie wiem

    takie tematu czytam i niezle sie dziwie z czego Wy tu budujecie i jakie macie ekipy ze na gotowo wychodzi z 3 tysie za metr

    chyba ze wszyscy maja kominek PW, DGP, reku, solary i pompy ciepla i inne bardzo potrzebne a wrecz niezbedne wynalazki
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    chyba ze wszyscy maja kominek PW, DGP, reku, solary i pompy ciepla i inne bardzo potrzebne a wrecz niezbedne wynalazki
    Zapewniam cię, że teraz większość osób, które budują, bardzo poważnie myślą o którejś z tych rzeczy, albo je instalują.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony