dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 97
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał piotrulex
    chyba ze wszyscy maja kominek PW, DGP, reku, solary i pompy ciepla i inne bardzo potrzebne a wrecz niezbedne wynalazki
    Zapewniam cię, że teraz większość osób, które budują, bardzo poważnie myślą o którejś z tych rzeczy, albo je instalują.
    lecz ja nie pisze ze nie myslalem ...

    kotlowni z salonu robic nie chcielismy, malowac co 2-3 lata i nin stop sprzatac - dlatego nie ma kominka z PW czy DGP - kominka jeszcze nie mamy wcale lecz ma byc tylko ozdoba bardzo sporadycznie odpalana

    co do reku sie nie wypowiadam 0 nie wczytywalem sie

    solary sa ekonomicznie nieuzasadnione - jedynie ekologia za tym przemawia - my segregujemy smieci wiec dalej sobie odpuscilismy

    solidna pompa ciepla byla dla nas za droga a na byle co to i tak szkoda kasy

    skoro piszesz, ze wiekszosc osob to instaluje to gratulacje - bardziej jednaqk bym sie skupil na mysleniu o tym co i mysmy poczynili

    nik tu nikogo nie przekona wiec chyba zaczne czytac i odpuszcze sobie pisanie w podobnych tematach - tylko prosze nie pisac ze "TO jest niemozliwe" gdyz lepiej bedzie "maloprawdopodobne"
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    nikt tu nikogo nie przekona wiec chyba zaczne czytac i odpuszcze sobie pisanie w podobnych tematach - tylko prosze nie pisac ze "TO jest niemozliwe" gdyz lepiej bedzie "maloprawdopodobne"
    Małoprawdopodobne to trafna uwaga, gdyż twój przypadek dowodzi jej słuszności.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Cytat Napisał piotrulex
    nikt tu nikogo nie przekona wiec chyba zaczne czytac i odpuszcze sobie pisanie w podobnych tematach - tylko prosze nie pisac ze "TO jest niemozliwe" gdyz lepiej bedzie "maloprawdopodobne"
    Małoprawdopodobne to trafna uwaga, gdyż twój przypadek dowodzi jej słuszności.
    moze byc ze wyjatek potwierdze regule

    oczywiscie gratuleje tym ktorzy sa w tych wyjatkach tak jak i gratuluje sobie samemu

    ps. ostatnie zakupy w ikei takie jak otwieracz do konserw, wycizkarka do czosnku, pare garnkow i inne kuchenne bzdety za prawie 1300 zeta tez wpisze w te wydatki
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #44

    Domyślnie Re: stan surowy

    Cytat Napisał Danusieńka
    NJerzy
    Niestety, dach to najdroższy element domu. Ja mam dach 235m2 /kopertowy/, a płaski dach to inne koszt. Życzę powodzenia, o gustach się nie dyskutuje.
    Ja przy powierzchni zabudowy 112,5 m2 mam 140m2 dachu, sąsiedzi przy powierzchni zabudowy 121 m2 mają 132m2 dachu - czyli różnie to bywa. Na pocieszenie powiem Ci ze i dach płaski i kopertowy przez miłośników wielospadowych są uznawane jako bardzo brzydkie

    Dach wielospadowy też można zrobić drogo i średnio estetycznie a można w umiarkowanych kosztach i ładny - zależy od pomysłu, wiedzy i determinacji.

  5. #45

    Domyślnie Re: stan surowy

    Cytat Napisał NJerzy
    Ja przy powierzchni zabudowy 112,5 m2 mam 140m2 dachu, sąsiedzi przy powierzchni zabudowy 121 m2 mają 132m2 dachu - czyli różnie to bywa. Na pocieszenie powiem Ci ze i dach płaski i kopertowy przez miłośników wielospadowych są uznawane jako bardzo brzydkie

    Dach wielospadowy też można zrobić drogo i średnio estetycznie a można w umiarkowanych kosztach i ładny - zależy od pomysłu, wiedzy i determinacji.
    Dużo zależy od tego jaki masz projekt dachu. U mnie pow dachu to 315m2 - wielospadowy i mam nadzieje że wyjdzie ładny (a nawet bardzo ).
    Natomiast co do ceny to licze że uda mi się zmieścić w 75-80tys razem z robocizną.

  6. #46

    Domyślnie POMOCY!!

    Witam, pomozcie, nie wiem ile mnie wyniesie dom 112m2 powierzchni calkowitej + garaz 30m2.....dach dwuspadowy....prosze o pomoc w wycenie, czy robocizna za to 70 tys to duzo czy malo?...i czy 250 tys na materialy wystarczy??
    Lechoo

  7. #47

    Domyślnie POMOCY!!

    Witam, pomozcie, nie wiem ile mnie wyniesie dom 112m2 powierzchni calkowitej + garaz 30m2.....dach dwuspadowy....prosze o pomoc w wycenie, czy robocizna za to 70 tys to duzo czy malo?...i czy 250 tys na materialy wystarczy??
    Lechoo

  8. #48

    Domyślnie

    To zalezy od wielu czynników:
    1) gdzie się budujesz
    2) z czego bedziesz budwować
    3) ile rzeczy sam zrobisz albo zrobisz z rodziną

    U mnie (okolice Lublina)wygląda to tak:
    Murarz- 30 tys zł
    Dekarz 18-19 tys zł
    Materiały - 100-120 tys zł
    SSO - dom o pow 220 m2 w tym garaz 50m2 - około 200 tys zł
    a ile wyjdzie to zobaczymy

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    nie wiem ile surowy - wprowadzilismy sie 2 tygodnie temu a calkowity koszt ze sprzetem agd to niecale 1200 zeta za metr na gotowo

    system gospodarczy, 9km od starego rynku w toruniu, zaczeto w kwietniu 2007, ukonczono kilka dni temu, pozostalo kilka spraw ktore jednak wliczylem juz w koszty

    200metrow calkowitej, 3 kondygnacje, wymiary domu jakies 9x9 metra

    http://www.archigraph.pl/wszystkie/?ord=nazwa_skrocona

    VICO
    Hej @piotrulex, niezły wynik.Zapewne jesteś oblatany w hurtowniach i skladach budowlanych w Toruniu i ciut pod T....Chcemy zacząć rozbudowę wiosną i namiary na w/w skróciły by nam czas poszukiwań tanich materiałów.Może masz godne polecenia ekipy budowlane.Jesteśmy co prawda na etapie adaptacji projektu ...do rozbudowy ale mozna juz myslec dalej.Pozdrowionka z Torunia

  10. #50

    Domyślnie

    Mnie SSO wyniósł 1150 zł/m2.
    Przy czym:
    1. Całą robociznę, od wykopania fundamentów po kalenicę wykonała jedna firma;
    2. Materiały kupowałem sam;
    3. buduję taki domek:http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/szmaragd/
    4. Dom zbudowany jest z betonu komórkowego SOLBET 24 metodą "na klej";
    5. Wylany stropodach i ocieplony - odpada późniejsze ocieplenie całego poddasza (na etapie budowy kosztowało to ok. 23000 więcej);
    6. Dach jest kryty dachówką ceramiczną (210m2);
    7. Rynny stalowe;
    8. Lokalizacja - Tarnów, malopolskie;
    9. Rozpoczęcie budowy - luty 2008, ukończenie SSO - sierpień 2008.
    Pozdrawiam!
    Gdy mężczyźnie źle - szuka żony.
    Gdy mężczyźnie dobrze - żona jego szuka...
    ______________
    Moje albumy: http://pl.fotoalbum.eu/t_i_t_o/

  11. #51

    Domyślnie

    @t_i_t_o ładniutki ten domek.Też patrzyłam na ten projekt, ale mam za wąską działkę i wybraliśmy Salsę też z tej samej www.Na zewnątrz troszkę podobne.Mam pytanko:ta firma to jakaś kompleksowa czy na zasadzie murarz i synowie? oraz załatwiałes i dowoziłes materiał bo tak wychodzi taniej czy nie mieli wykonawcy transportu?Ile wzięła ta firma za wybudowanie od wykopania fundamentów po kalenicę? Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam z Grodu Kopernika

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał jotem
    U mnie (okolice Lublina)wygląda to tak:
    Murarz- 30 tys zł
    Hey Jotem, a w pozycji "murarz" to u ciebie ile się zawiera kondygnacji?, strop?, fundamenty?, pozdr

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał annaoj2008
    Mam pytanko:ta firma to jakaś kompleksowa czy na zasadzie murarz i synowie? oraz załatwiałes i dowoziłes materiał bo tak wychodzi taniej czy nie mieli wykonawcy transportu?Ile wzięła ta firma za wybudowanie od wykopania fundamentów po kalenicę? Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam z Grodu Kopernika
    Firma wykonała usługi kompleksowo i za wszystkie etapy budowy wystawiła faktury VAT.
    Materiały kupowałem sam, bo a) umowa podpisana z wykonawcą dotyczyła samej robocizny; b)Firma budowała z materiałów, które JA wybrałem, a nie oni; c) uczyłem się sztuki negocjacji i nie sądzę, żebym od wykonawcy dostał lepsze ceny (wykonawca nie frajer i swoją marżę do materiałów dorzuci - tak mnie uczył kolega, który ma dużą firmę budowlaną i buduje dla dużych inwestorów). Drobne materiały które były potrzebne robotnikom "na już" kupował właściciel firmy, rozliczał się z nami po wykonaniu etapu robot.
    Całość robocizny, tj. wykopanie, zazbrojenie i zalanie fundamentów, wykonanie ślepych wylewek, ściany, kominy, szalowanie, zbrojenie stropu monolitycznego, szalowanie, zbrojenie stropodachu, zrobienie więźby i pokrycie dachówką oraz zbrojenie i wykonanie schodów wejśc. i tarasu, kosztowała nas 42821,40 zł brutto (w tym 7% VAT).
    Pozdrawiam,
    t_i_t_o
    Gdy mężczyźnie źle - szuka żony.
    Gdy mężczyźnie dobrze - żona jego szuka...
    ______________
    Moje albumy: http://pl.fotoalbum.eu/t_i_t_o/

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ale 1150 pln/mkw to dosyć dużo
    To jest cena porządnej ekipy z fakturami etc..
    Nie kupowałam materiałów, mam Inwestora Zastępczego ( czyli mojego Mariusza, ktory wszystko koordynuje, pilnuje i krzyczy na ekipy).. A wyszło mniej A to W-wa ... Ja już nie nadążam...


    A bo T_i_t_o miał stropodach... ok
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Ale 1150 pln/mkw to dosyć dużo
    To jest cena porządnej ekipy z fakturami etc..
    Nie kupowałam materiałów, mam Inwestora Zastępczego ( czyli mojego Mariusza, ktory wszystko koordynuje, pilnuje i krzyczy na ekipy).. A wyszło mniej A to W-wa ... Ja już nie nadążam...


    A bo T_i_t_o miał stropodach... ok
    No... bez stropodachu wyszło ok. 980 zł/mkw.
    Faktury mam na wszystko - materiały, całą robociznę...
    Poza tym, mój dom jest stosunkowo nieduży - ma 140mkw użytkowej.
    Jak ktoś buduje większy, to się mu te złotówki trochę inaczej przeliczają - wskaźnik chyba nie rośnie liniowo...
    Gdy mężczyźnie źle - szuka żony.
    Gdy mężczyźnie dobrze - żona jego szuka...
    ______________
    Moje albumy: http://pl.fotoalbum.eu/t_i_t_o/

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał t_i_t_o
    Cytat Napisał Nefer
    Ale 1150 pln/mkw to dosyć dużo
    To jest cena porządnej ekipy z fakturami etc..
    Nie kupowałam materiałów, mam Inwestora Zastępczego ( czyli mojego Mariusza, ktory wszystko koordynuje, pilnuje i krzyczy na ekipy).. A wyszło mniej A to W-wa ... Ja już nie nadążam...


    A bo T_i_t_o miał stropodach... ok
    No... bez stropodachu wyszło ok. 980 zł/mkw.
    Faktury mam na wszystko - materiały, całą robociznę...
    Poza tym, mój dom jest stosunkowo nieduży - ma 140mkw użytkowej.
    Jak ktoś buduje większy, to się mu te złotówki trochę inaczej przeliczają - wskaźnik chyba nie rośnie liniowo...
    W Warszawie ? rośnie nieliniowo - geometrycznie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #57

    Domyślnie

    Wszystko też zależy co kto buduje i z czego i gdzie. U mnie (budowa w okolicach Piaseczna pod Warszawą):

    Prometeusz II z Dobre Domy - po przeróbkach wychodzi około 220mkw (powiększony garaż + podniesiona ścianka kolankowa) + 300mkw dach.

    *wymurowany z silikatów na klej
    *strop Porotherm
    *dachówka ceramiczna Meyer-Holsen + cztery okna połaciowe obrotowe + tandem uchylno-obrotowy (okno podwójne). Dach dosyć skomplikowany - dużo docinek w koszach i na rogówkach. Blacha na obróbki Pural Rukki + rynny Rukki.
    *kominy systemowe Plewa obłożone płytkami klinkierowymi, zafugowane (2 szt tradycyjne + komin do pieca z zamkniętą komorą spalania) - *zainwestowałem w Isomur na fundamenty + styrodur i ocieplenie fundamentów.

    Acha - w tych pieniądzach jeszcze wybudowanie 110 m wodociągu + przyłącza (na pół z sąsiadem).

    Łączny koszt wyniósł 200 000 PLN - co daje około 910 PLN za metr kwadratowy. Jak na razie mieszczę się w kosztorysie który sobie założyłem.

    Wartość dodana:

    1. Dobry kolega pożyczył mi stemple stalowe regulowane + legary
    2. Kominy obłożył mi stryjek
    3. Więźbę i dach robi mi wujek.
    4. Mój czas spędzony na szukaniu najlepszych cen.
    5. Własna praca.

    Wartość odjęta:

    Szef na mnie krzywo ostatnio patrzy


    Co do cen - wycena wodociągu oscylowała między 20000 a 30000. Ostatecznie zrobił nam to człowiek podesłany przez kumpla za 10000 - musieliśmy tylko załatwić formalności (kilka papierków - koszt łączny około 1200 PLN - zajęcie pasa drogowego, inwentaryzacja po wykonawcza, odbiór techniczny, opłata lokalizacyjna). Przykłady można by mnożyć - jest tego cała masa.

    Pozdrawiam

    Paweł

  18. #58

    Domyślnie

    Podajac koszty warto pamietac tez o jakiej powierzchni jest mowa. Czy o powierzchni całkowitej czy o powierzchni uzytkowej. Niektore projekty sa "podrasowane" by wpadały w kredyt z dopłata odsetek (kotłownia, garaz, garderoba i skosy nie sa wliczane a przeciez trzeba je wybudowac). Moj dom ma 105 m2 powierzchni uzytkowej, lecz liczac "po podłodze" jest to 163 m2.
    W zaleznosci od tego ktore metry brac pod uwage, osiągnąłem albo całkiem przyzwoity wynik 883 zl/m2 albo dałem sie złupic po 1371 zl/m2.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Podajac koszty warto pamietac tez o jakiej powierzchni jest mowa.
    Dokładnie. U mnie w zależności od tego czy biorę użytkową, czy całkowitą wychodzi 1500 lub 900. Licząc po podłogach, to jeszcze mniej...

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    340 m (liczone po podłodze, w tym garaż dwustanowiskowy) SSO - ok. 250 tyś : tj. 740 zł/m2. - okolice Łodzi, buduje jedna ekipa - ja wyszukuję towar.

    pewnie można by jeszcze taniej, ale tak to jest jak się buduje pierwszy dom.

    zobaczymy co dalej.

    ktoś wcześniej napisał iż SSO to ok. 40% kosztów budowy domu - chciałbym aby tak było - ale coś mi się widzi iż wykończenia będą znacznie droższe - chyba że faktycznie 2009 rok przyniesie załamanie cen wykończeniówki.
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony