dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 97 z 97
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar jurasie
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    u nas za wybudowanie SSO wyszlo 110 tys. zł.
    dom 150 m2, fundamenty, ściany parteru, strop nad parterem, ściany poddasza, więźba dachowa, pełne deskowanie i papa. Ściany trójwartwowe (MAX, 10 cm styropianu i połówka MAXA) dwa duuuże kominy z cegieł.

    W tym robocina murarza to 17000 i cieśli 7200, reszta to materiał.

  2. #82

    Domyślnie

    Buduję dom 140 m2 powierzchni użytkowej plus garaż 45m2 razem 185 m2 i wydałem 200 tyś. stan surowy zamknięty.System gospodarczy. Czyli ogółem wyszło 1000 zł. za metr kwadratowy. Projekt Z67 z pracowni Z500

  3. #83

    Domyślnie robocizna stan surowy otwarty

    Witam
    Ja stawiam dom 230m2
    http://pprojekt.pl/projekt633-dzierlatka_iii,opis.html
    w wielkopolsce miejscowosc nowy Tomyśl. murarz wycenił robocizne czyli fundamenty i sciany do dachu na 25000zł i ciesla wycenił robocizne za dach kompletny ale bez okien dachowych na 24200zł + za kazde okno 120zł.
    Jak na razie to jestem na etapie obsypywania fundamentów i na tą chwile materiały mnie kosztowały 22000 wraz z piaskiem na obsypanie.
    Jak sądzicie? Duzo jak na poczatek?

  4. #84

    Domyślnie

    Czy możecie napisać, ile w tej chwili wynosi cena m2 domu budowanego z silki ? Interesuje mnie SSO.
    Pozdrawiam serdecznie
    Roxi10

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Two***oo

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    SSO - od 990 zł netto
    SSZ - od 1700 zł netto
    pozdrawiam
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luz424

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1

    Domyślnie ssz

    zakończyłem stan surowy zamknięty. Dom 185 m. Koszt jednego metra 920 zł brutto.

  7. #87

    Domyślnie

    Dom 205m2 użytkowej. Na stan surowy otwarty wydałem 174 tyś zł brutto. Budowałem z Ytonga i Silki. Na dachu dachówka ceramiczna. Czyli wychodzi coś około 850zł/m2

  8. #88

    Domyślnie

    Parter bez uż.poddasza, 163m użytkowej, całkowitej 227m, SSZ z GWC, kanalizą, ekooczyszczalnią i elektryką. 7 miesięcy pracy 4 osób w tym moja i syna. Koparka na godziny i mały mannitou do wrzucania piachu do zasypania fundamentów. Aha, dodatkowo cieśla na godziny bo dach skomplikowany(grubo ponad 300m2). Już bez jego pomocy pokryliśmy go płytą OSB i gontem. Koszt? zmieściliśmy się w 200tyś. Materiały to nie wersja oszczędnościowa. Minus jest taki, że powinienem do tego wyliczenia dodać ewentualne swoje zarobki. Pozytywny aspekt natomiast jest taki, że mam wszystko zrobione tak jak należy. Podsumowanie obejmuje również wszystkie drobiazgi i duperele.

  9. #89

    Domyślnie

    Witam. Podaję aktualne dane z woj. śląskiego dla domu z użytkowym poddaszem: 182000 zł / 227m2 = 801,76 zł. *

    *Cena nie obejmuje wydatków typu przyłącza, projektanci, geodeta itp.,
    *Sprawdzałem w necie cenę każdej cegły zanim pozwoliłem majstrowi kupić,
    *Dom był z założenia drogi w budowie (dach kopertowy, bawole oczy, drogie materiały) - jak na zdjęciu obok,
    *Myślę, że drugi dom wybuduję 10% taniej - człowiek się uczy

  10. #90

    Domyślnie SSO - cena

    Podbijam wątek.
    Jak Wasze SSO na koniec 2011? Mile widziane ceny z Małopolski.
    Pozdrawiam,
    Maciek

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Małopolska-mówisz i masz. 150 m2 pow. użytkowej-parter+poddasze, do tego 43 m2 piwnica, z projektem, przyłączem wody/ sieć prywatna/ geodetą, geologiem, materiały, robocizna-200tys. SSO oczywiście.
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  12. #92

    Domyślnie

    W temacie SSO to dom powierzchnia 123 m2 + garaz przyklejony do budynku 34 m2 wyszedł mnie ~144 000 zł Czyli za metr okolo 917 zł
    Dom piętrowy, dwa stropy nad kondygnacjami + strop nad garazem. Całosć pokryta papą i orynnowana. Tzw KOSTKA
    W założeniu miał wyjść tańszy, bo niby płaski dach, ale troche sie przeliczyłem :/ liczylem ze bedzie taniej jakies 10 %
    W tym koszcie jest: sciana trojwarstwowa (ceramika 24 cm, w srodku welna 15 cm + ceramika 11,5) Do tego strop nad garazem i domem ocieplony styropianem o grubosci od 20 cm do 45 cm, schody zelbetonowe + rozprowadzenie kanalizacja pod chudziakiem + przylacze wody i kanalizacji
    Teraz jak juz to postawilem, to sie zastanawiam czy klasyczne poddasze uzytkowe i dach kryty dachowka nie wyszedłby taniej :/
    Za to mam pełne piętro, co tez stanowiło dla mnie istotną zaletę.

  13. #93
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wirtuozzo

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem tutaj nowy i poprosze o pomoc.
    Mam okazję kupić dom za 160.000 w woj śląskim taki jak widać na załączonych zdjęciach.!Do sprzedania dom w stanie surowym otwartym bez okien drzwi o powierzchni użytkowej około 132m2. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 349m2. Usytuowany na 6 arowej działce budowlanej, w pierwszej linii zabudowe. Dostęp do mediów tj. woda, gaz, energia elektryczna. Trzeba podpiąc się do sieci wodociagowej, prąd, woda. Budynek mieszkalny składa się z trzech kondygnacji. Na poziomie parteru (suteryny) znajdują się: trzy pomieszczenia piwniczne, pomieszczenie gospodarcze, garaż, kotłownia oraz skład opału. Całość kondygnacji suteryn wynosi około 120m2. Na poziomie piętra - część mieszkalna znajdują się: pięć pokoi, łazienka, wc, widna kuchnia z aneksem jadalnym, pomieszczenie gospodarcze, oraz spiżarka. Poziom poddasza do dowolnej adaptacji. Dom wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Ściany zewnętrzne trójwarstwowe, wykonane z cegły ceramicznej kratówki ocieplenia oraz pustaka pianowego. Dach dwuspadowy pokryty blachą trapezową ocynkowaną powlekaną. Stropy żelbetowe.
    Taki jest opis tej inwestycji.
    Proszę o pomoc ile może kosztować wykończenie domu do stanu pod klucz - wstawienie okien, drzwi, podpięcie mediów, zrobienie wylewek wykonanie elektryki w całym domu, płyty KGB. Chodzi mi o taki stan aby moc się wprowadzic i pomalowac sciany połozyc podłogi itp. Jeszcze jedno pytanie. Na 1 pietrze jest strop żelbetowy lekko opadnięty (zrobiło się tak gdyż menele używali tej nieruchomości jako pijalnie i pewnie cos się stało). Czy wymiana i wyrównanie takie stropu w pewnej części jest problemem ? strop jest chyba zbrojeniowy. Strop należało by podciągnąć. Przepraszam za moje nie zbyt rozumne sformułowania ale nie znam się po prostu. Dodam że dom kosztuje 160 tyś jest w spokojnej okolicy. Na remont mam kwotę ok 160 tyś i pytanie czy warto i czy podejmie się ktoś tego np? Wiem że łatwiej byłoby kupic działke i wybudowac od nowa dom ale działka jest dla mnie w sam raz w dobrej okolicy bogaczy Zakochałem się w tej nieruchomości bo dom niby w metrach mały ale w środku jest OGROMNY i to dla mnie jest urok bardzo duzy. Prosze o pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	234447Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	234448Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	234449Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	234450Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	234451

  14. #94

    Domyślnie

    Użytkowa 132m2? Mało coś porównując całkowitą.
    I już mieszkamy !

  15. #95
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adiii82

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Świercze
    Kod pocztowy
    06-150
    Posty
    0
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak naprawdę to każdy buduje jak go stać i co się mu podoba jest tylko kwestja materiałów gdzie i z jakim rabatem kupimy oraz jak go wyniesie koszt robocizny w.myślę że większość na tym forum budowa to inwestycja i oszczędności całego życia.

  16. #96
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gregor3106

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Krapkowice
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o przybliżony koszt budowy domku z m2 woj. Opolskie. Interesuje nas koszt budowy domu do stanu deweloperskiego czyli domu przygotowanego do położenia płytek, paneli, pomalowania ścian oraz montażu białej armatury (ok.100m2) - dom parterowy.

  17. #97

    Domyślnie

    200 000-250 000 zalezy od materiałów

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony