dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie drewniane

    Witam
    Chciałbym zbudować pełne ogrodzenie drewniane tj słupy i przęsła.
    Wysokość około 1,5 m.
    Proszę mi podpowiedzieć z czego powinny być wykonane słupki (jakie drzewo, średnica, impregnacja ?) żeby płot taki wytrzymał przynajmniej 10 lat.
    Czy jest to w ogóle możliwe ?
    Poza tym co sądzicie o przęśle gdzie deski "idą" w poziomie ?
    Czy są może zdjęcia takich płotów ?
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Andrzej
    PS
    Wysłałem ten post w sekcji "Wymiana doświadczeń" ale żadnej pomocy nie otrzymałem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam takie ogrodzenie z tym ze slupki mam stalowe zabetonowane a wypelnienie z desek poziomych z posadzonymi pnacymi rozami zdjecia moge przeslac

  3. #3

    Domyślnie

    mam słupki z cegły zaimpregmowane, do tego w dwóch miejscach mocowane płaskowniki do nich na śruby przykręcane poziomo deski pomalowane drewnochronem.Wygląda OK i na pewno wytrzyma 10 lat

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki ale w moim przypadku murownie czy betonowanie raczej nie wchodzi w grę bo tam nie ma wody ani prądu.
    Zdecydowanie wolałbym słupki z trewna do zakopania w ziemi.
    Andrzej

  5. #5

    Domyślnie

    Oto prosze ze swiata moze Ci sie spodoba
    http://www.decks.com/
    i moze z Polski http://rsplus.com.pl/
    to ze strony R.Skitka

  6. #6

    Domyślnie



    Może zdięcie mojej bramy, pomoże ci w własnym projekcie.
    Słupy murowane z cegieł,deski sosnowe zaipregnowane lakierem lazurowym. Brakuje tylko czapek na słupkach które mają być z dachówki karpiówki. Pozostała część ogrodzenia to siatka obsadzona dzikim winem. Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał karcio102
    Dzięki ale w moim przypadku murownie czy betonowanie raczej nie wchodzi w grę bo tam nie ma wody ani prądu.
    Zdecydowanie wolałbym słupki z trewna do zakopania w ziemi.
    Andrzej
    może się nie znam, ale słupki muszą być osadzone w murowanym fundamencie - inaczej będą gnić

  8. #8

    Domyślnie Ogrodzenie

    Witam, murowany fundament ma to do siebie, że zawsze bedzie ciągnął wodę i osadzenie drewnianych słupów w ten sposób jest bez sensu. Można zebetonowac stalowe obejmy i na to słupek - trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu odpływu wody.
    Słupek sosnowy impregnowany (poprzez zwykłe zanurzenie) w oleju (fajny jest taki do podkładów kolejowych, tylko nigdy tego do domu - do ziemi jak najbardziej, smierdzi niemozliwie), zakopany z kamieniami (nigdy kawałki gruzu) powinien kilka dobrych lat wytrzymac. Jeszcze lepszy oczywiscie byłby dębowy - wtedy masz pewność trwałości.
    Tyle moich wypocin, jeślipotrzebujesz więcej info, prosze zadzwoń do naszego szefa, p. Andrzeja Gaudyna (tel. 0603094373), ma 20 lat dośiwadczenia w pracy z drewnem, chętnie udzieli pomocy za dziękuję.

    Serdecznie pozdrawiam
    Paweł Adamski

  9. #9

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Witam.
    Można zakopać drewniane słupy zaimpregnowane u dołu, ale nie zasypywać ziemią tylko ustawić na podsypce z drobnego żwiru, kruszywa lub czegoś podobnego i taką samą substancją zasypać dołek, dobrze ubijając coby sie nie gibotało. Warunkiem jest jednak w miare przepuszczalny grunt, aby woda nie stała w dołku. No i musi być zagłębione (ja zrobiłem 50 - 60 cm).
    Nie wiem czy 10 lat wytrzyma - u mnie stoi dopiero 5.

    Pozdrawiam
    Marekrzy

  12. #12

    Domyślnie

    Moze z innej beczki cos powiem,
    Przeciez kazdy z nas byl kiedys w gorach i tam widzial ogrodzenia z drewna i tylko z drewna i mysle,ze gro tych palisad,plotow mialo z pewnoscia min. 10 lat istnienia

  13. #13

    Domyślnie

    a ja proponuję Ci drewniane słupki zagruntować gorącym olejem ( tą część podziemną)....obojętnie jakim...(czasami używałam samochodowego) a na górną część pokost lniany
    a na to jakąkolwiek bejce jeśli chcesz jakiś kolor.
    pozdrawiam
    ps
    poziome dechy są bardzo fajne....szczególnie jak nie są równej szerokości....widziałam takie płoty i bardzo mi sie podobają.
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie



    hmm, trzeba mieć fantazję...

  16. #16

    Domyślnie

    Ten ostatni baaardzo mi się podoba. Śledzę ten temat bo muszę zasłonić potworne betonowe ogrodzenie, które "zafundowali" mi sąsiedzi. Zrobili je w dodatku krzywo i niechlujnie zostawiając dwucentymetrowe szpary między płytami, przez które cały czas nas obserwują, podglądacze. Okropność.

  17. #17

    Domyślnie

    Mam pytanie w jaki sposob moge zalaczyc zdjecia?

  18. #18

    Domyślnie

    [URL=http://www.imageshack.us][IMG]http://img232.echo.cx/img232/2346/hpim14017jx
    moze sie uda jedno zdjecie zalaczyc...

  19. #19

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał chmurka
    To też ładne!

    Czy ktos z Was ma może doświadczenie z takimi gotowymi ogrodzeniami?
    Jaka jest ich trwałość?
    Mnie interesowałoby proste, lite w całości, bez żadnych kratek - poszukuję efektywnej osłony przed sąsiadem.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony