Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
po pierwsze usuń korek. Następnie delikatnie papierem 150 do szlifowania drewna załam krawędź drewna na całej długości. Kup wypełniacz do dylatacji o odpowiednim kolorze (np. jasny dąb) firmy Bego i sznur dylatacyjny o grubości 5mm. Sznur włóż do dylatacji. Następnie wypełnij dylatację masą Bego, spryskaj wodą z płynem do naczyń (Pril lub Ludwik) i nadmiar ściągnij np. kartą do Bankomatu. To wszystko.
Można również zastosować korek. Korek musi być równo i obcięty lekko powyżej parkietu i płytek. Przed wsuwaniem korka w dylatację należy klejem "wikol" D3 posmarować deski od strony dylatacji. Następnie nożem nowym do tapet (często zmieniaj nożyk) całkowicie wysuniętym pod skosem ok 45-60 stopni do korka i ruchami jak przy cięciu obciąć nadmiar korka. Następnie o ile konieczne delikatnie przeszlifować powierzchnie korka, odmuchać i polakierować lub olejować. Przy lakierowaniu okleić glazurę i drewno tak aby pozostał tylko korek. Po nałożeniu jednej warstwy odczekać i nałożyć drugą warstwę.
To wszystko. Potrzebna cierpliwość i precyzja.

Zdecyduje się na wypełniacz. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć info o marce Bego. Pojawiają sie tylko producent wypełniaczy stomatologicznych, ale moja podłoga chyba aż taka wymagająca nie jest To jest jakaś trudno dostępna marka ? Zależy mi na najlepszej jakości.