dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 42
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 821
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Cytat Napisał Dagbuilder
    Ew ka a co to za listwa tzn z jakiego tworzywa wygląda ładnie chociaż trochę za małe to zbliżenie
    to jakaś złota listwa kupiona w sklepie z płytkami ( dł .jakieś 2 m) w kształcie litery T .Zbliżenie może nie za dobre ale listwy praktycznie nie widać bo l upodobniła się do kolory parkietu
    Tak tylko co zrobić jak ta fala ma łacznie 5 mb długości - paskudnie wyglądaja połaczenia tych listew doczołowo -napiszcie jak sobie poradziliście z tym problemem.

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  2. #202

    Domyślnie

    Ew-ka

    Mam pytanie odnosnie metody wycinania łuków terakocie - w jaki sposób to robiliści ? a jeżeli korzyystaliście z usług firmy to jaki to był koszt ?

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    połaczenie na korek

    Duża fota około 500kb

    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #204

    Domyślnie Połączenie paneli i płytek.

    Witam.

    Temat był już pewnie poruszany nieraz, ale może ktoś pomoże. Otóż wczoraj przyjechali goście montować panele, jednak w kuchni, w holu i w saolnie przed kominkiem sa ułożone płytki, kształt ułozenia to mniej więcej taka fala i Cu goście mają problem z zakończeniem panel - płytka:

    1. Płytka jest wyższa od panelu o około 3-4 mm, co z tym zrobić, podłożyć coś pod panele ?
    2. Listwy mosiężne które przywiźli ze soba nie chca za bardzo się wyginać na taki kształt, chyba sa zbyt twarde (przekrój ich to litera T).
    3. Przejscia, np. między pokojem a holem jest połączony listwą metalową, wsuwaną z jednej strone pod panel, ale gdy się na to staje listwa ta pracuje, ugina się pod ciężarem, wydaje się iż bardziej niż panele.

    Poradźxie mi co mam z tym zrobić, jakie najlepsze roziwązanie do połączeń miedzy panelem i płytkami, co podłożyć pod te panele ?

    Dzięki za pomoc.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  5. #205

    Domyślnie

    Do tego połączenia musiałbyś zastosować listwę z tworzywa sztucznego specjaną do połączeń krzywoliniowych .
    Postaram się wkleić fotkę
    Widziałem podobne listwy w marketach.

  6. #206

  7. #207

    Domyślnie

    Pod panele mozesz podlozyc izopor, to takie specjalne plyty wygluszajace o grubosci 4 mm.

  8. #208

    Domyślnie

    panele są ułożone, płytki również, czy podłożenie tych płyt wystarczy tylko przy styku panel - płytka, tzn tak na szerokości 10-15 cm pod panelem. Co do list, wiem że są mosiężne listwy, które można wygiąć w dowolny kształt, znajomy tak ma, ale nie ma go teraz i nie wiem gdzie to można kupić, szukałem, ale na razie bez skutku, może w Casto...

    A jak zachowują się te listwy z tworzywa ?. podobno szybko się wycierają, czy to prawda ?
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  9. #209

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Skoro panele już są ułożone to niestety nie ma sensu podkładanie czegoś na odcinku 15cm pod tą podłogę.Podkładając tylko na styku panel a płytka zrobisz dołek w innym piejcu ( za tymi 15cm) i podłoga będzie się uginać.
    Pozostaje ci tylko wykończenie tej krawędzi listwą odpowiednio dobraną , przeznaczoną do wykończenia krzywoliniowego oraz do różnic w poziomach.
    Czy te listwy z tworzywa szybko się wycierają to niestety na 100 % to nie wiem , ale nie spotkałem się ze złymi opiniami.
    Co do listw mosiężnych w krztałcie litery T które niby idzie wyginać to ja bym sobie darował bo po pierwsze dylatacja jaka powinna zostać między podłogą a płytkami powinna wynocić 1,5cm czyli listwa powinna mieć minimum 2cm jak nie więcej.
    Czy taką listwę o szerokości 2cm da się wygiąć , chyba raczej nie.
    Widziałem wykończenia takiej podłogi zrobione litwami o których piszesz ale one miały max 1cm jak nie miej i wtedy dały się wygiąć tylko że nie masz wtedy praktycznie pozostawionej dylatacji między podłogą a płytkami co może skutkować podniesieniem się podłogi.
    Pozdrawiam

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie Re: Połączenie paneli i płytek.

    Cytat Napisał Kulin
    ...1. Płytka jest wyższa od panelu o około 3-4 mm, co z tym zrobić, podłożyć coś pod panele ?
    2. Listwy mosiężne które przywiźli ze soba nie chca za bardzo się wyginać na taki kształt, chyba sa zbyt twarde (przekrój ich to litera T).
    3. Przejscia, np. między pokojem a holem jest połączony listwą metalową, wsuwaną z jednej strone pod panel, ale gdy się na to staje listwa ta pracuje, ugina się pod ciężarem, wydaje się iż bardziej niż panele.
    Ad.1
    Musisz zastosować listę niwelujacą różnicę wysokości. Podkładanie czegoś pod panele: jak rozbierzesz podłogę, rozprowadzisz nierówność w łagodny sposób to tak. W innym wypadku poroniony pomysł.
    Ad.2
    Są specjalne ściski do wyginania listew. Za pomocą młotka i kombinerek tego nie zrobisz. Jedna ważna uwaga: tego typu listwy nie są prawidłowym wykończeniem podłóg pływających. A domowym sposobem wygniesz listwę typu "T" np. z aluminium.
    Ad.3
    Listwę mocuję się do podłoża a nie wsuwa pod panel. Masz dwie opcje: albo ją przykręcisz/przykleisz albo pogodzisz się z jej wyginaniem.

    i to tyle.

  11. #211

    Domyślnie

    boorq gdzie moge kupic takie listwy niwelujące różnice poziomów ?
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  12. #212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piesiu

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Mam taki sam problem.
    Znalazłem takie listwy podatne na modelowanie które przed założeniem wkłada się do gorącej wody i po chwili można robić z nich łuki na połaczeniach np płytek z parkietem nawet z różnicą poziomów (produkt Austryjacki) ale koszt takiej listwy 3 m to 220 zł, a ja potrzebuje prawie 6 m i narazie szukam bardziej ekonomicznego rozwiązania.

  13. #213

    Domyślnie GRES-DRZEWO

    CZy jest jakis sposob na estetyczne połączenie (na połączeniu) płytek gresowych z deską barlinecką (na korku)?

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  14. #214

  15. #215

    Domyślnie Polaczenie parkietu z plytkami - prosze o fotki!!!

    Witajcie,
    mam problem z tym jak polaczyc parkiet w salonie z plytkami z jadalni, hallu i kuchni (wszystko otwarte)Pokazcie swoje polaczenia, moze mnie cos natchnie.
    Pozdrawiam, K.

  16. #216

    Domyślnie

    Witam, proponuję zajrzec do "galerii zdjęć domów forumowiczów" tam jest mnóstwo takich rozwiazań. np domek Reziego, kuleczki itd. Powodzenia

  17. #217
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  18. #218

    Domyślnie

    dziekuje wszystkim, prosze o wiecej!

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar merit
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Rezi

    Czy to jest korek?
    Czy takie listwy można gdzieś kupić ?
    Jak są mocowane ?

    Będę wdzięczna za informacje .
    Dzięki .

Strona 11 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony