dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Płytki polerowane - czy to dobry pomysł?

    Aranżuje cały dom i ciągle pojawiają sie wątpliwości jedna z nich to czy płytki polerowane na korytarzu i w salonie przy kominku sprawdzą się czy też będą śliskie i utrudnią nam życie. Podobają mi się płytki Stella Line z Nowej Gali w dodatku jasne. Czyu to dobry pomysł. Może macie zdjecia aranżacji z tej serii. Liczę na pomoc


    Jolsta

  2. #2

    Domyślnie

    Wbrew pozorom gres polerowany nie jest bardziej śliski od innych gatunków. Oczywiście nie wszystkich, szczególnie tych porowatych, ale generalnie gładkie płytki są bardziej śliskie niż polerowane. Natomiast po wylaniu wody sytuacja się zmienia radykalnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jak będzie, ale wczoraj przywieźliźmy polerowane płytki ze sklepu. Są śliczne. I nie chcę nic słyszeć nt trudności z nimi.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    ja jestem bardzo zadowolona z gresu polerowanego ,a co do poślizgu ...hmm....woda na każdych płytkach jest niebezpieczna

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie że poletowany gres jest efektowny. Mam taki biały w dolnej łazience, ale wymaga pracy. Starcie mopem takiej podłogi powoduje, że po wyschnięciu pozostaną ślady mopa na gresie. Wszystko odbija się jak w lustrze. Aby temu zaradzić trzeba podłogę wycierać do sucha. Trochę tak jak wyjechać z myjni samochodowej bez suszenia.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Gres polerowany najlepiej sie czysci specjalnymi sciereczkami , sama tylko woda. Nie trzeba wycierac do sucha ,zeby nie bylo smug i jest polysk jak na nowym.Smugi na polerach, najczesciej powoduja wlasnie srodki czyszczace.
    Na polerowanym gresie nie tylko woda jest niebezpieczna ale takze piasek jak rowniez plastikowe i skorzane podeszwy
    Mit o trwalej impregnacji polerow tez nalezy wlozyc miedzy bajki.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    zgadzam sie z wojtkiem ....gres myję tylko czystą wodą

  8. #8

    Domyślnie

    Nadal nie mogę podjąć decyzji. Zależy mi na ładnej ale i praktycznej podlodze. Mam ogrzewanie podłogowe więc muszą być płytki. W salonie parkiet. Najelpie mi pasują polerowane. Czekam na dalsze opinie.

  9. #9

    Domyślnie

    Jola wnętrza z gresem polerowanym są po prostu cudne. Nie zastanawiaj się tylko kupuj.
    Janika

  10. #10

    Domyślnie

    A może macie zdjecia swoich "polerowanych podłóg". Załączcie!

  11. #11

    Domyślnie

    Jolu a nie wchodziłaś na stronkę domu Soniki ? Ona ma taki piękny przedpokój w gresie polerowanym
    Janika

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My mamy gres polerowany na całym parterze oprócz salonu.
    Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować w użytkowaniu, ale o tym będę mogła powiedzieć dopiero po przeprowadzce.

    Póki co, bardzo mnie cieszy widok naszej podłogi:



    Więcej zdjęć możesz zobaczyć w moim albumie.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janika
    Jolu a nie wchodziłaś na stronkę domu Soniki ? Ona ma taki piękny przedpokój w gresie polerowanym

    , ale mnie zawstydziłaś - dziękuję

  14. #14

    Domyślnie

    Sonika, czy to Nowa Gala SL?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciemny to Nowa Gala, a jasny jest chiński.

  16. #16

    Domyślnie

    Dobry pomysł z mieszaniem tych płytek. Chiński jest chyba tańszy a przy dużej powierzchni wyjdzie znacznie taniej!

  17. #17

    Domyślnie

    A cokół z płytek czy drewniany?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cokół jest z płytek, ale gdybym robiła jeszcze raz, to byłby drewniany.

  19. #19

    Domyślnie

    Chyba pomieszam płytki polerowane ze zwyklymi, powinny raczej być tej samej serii. Ja chcę dopasować do podłogi drewnianej jasnej: jesion lub dąb. Może coś polecacie?

  20. #20

    Domyślnie

    Mi też się podoba gres polerowany. Wymarzyłam sobie jasnoszary, o dużych wymiarach (60*60). Niestety w cenie, którš mogę zapłacić (ok.120,- zł. za metr) jest tylko polski (który jest œliczny, ale największe wymiary to 45*45-Cersanit lub 40*40-Paradyż) . Bartyckš obeszliœmy całš, byłam na Jagiellońskiej. Chętnie kupilibyœmy gres chiński, bo jak przeszedł wszystkie próby Soniki, to nie może być kiepski ale chińskie sš głównie beżowe, szarego nigdzie nie widziałam. Może przychodzi Wam jeszcze jakieœ miejsce w Warszawie, gdzie mogłabym coœ znaleŸć?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony