dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czy tynk na równo do glazury?

    Prosze o podpowiedz jak rozwiazac sprawę ścian w łazience, gdzie płytki nie są położone do sufitu. Czy nakładać tynk na ściany tak, by licowało sie razem z glazurą, czy zostawić uskok? Fliziarz namawia mnie, by zostało z uskokiem a ja nie moge sie zdecydowac. A jak u Was w łazienkach jest???

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy na jakiej wysokości kończy sie glazura.
    Jak nie za wysoko to na równo - ja tak mam
    A jak wysoko - ponad 180cm to i uskoku nie zauważysz....
    Pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmm.... w łazience kafle połozone sa na dwoch wysokosciach....koło okna nisko, reszta wysoko i badz tu madry Najbardziej obawiam sie tego, ze na tym uskoku bedzie gromadził sie kurz i cięzko bedzie utrzymac czystosc. A majster jest zdania, ze przy takim zlicowaniu bedzie widac wszystkie niedoskonalosci na scianie względem kafelek, jezeli takowe oczywiscie będą. A Ty jestes zadowolona(y) z połozenia bez uskoku u siebie? Pozdroffki

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem zadowolony - jak najbardziej

    Majster ściemę żeni... bo będzie musiał więcej i dokładniej zrobić połączenie
    kafli i ściany więc wymyśla.

    W jaki sposób planujesz zniwelować grubość kafli i kleju?
    Kleicie karton-gips na ścinę? Czy inny sposób?
    Pozdrawiam

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Re: Czy tynk na równo do glazury?

    Cytat Napisał darka
    Prosze o podpowiedz jak rozwiazac sprawę ścian w łazience, gdzie płytki nie są położone do sufitu. Czy nakładać tynk na ściany tak, by licowało sie razem z glazurą, czy zostawić uskok? Fliziarz namawia mnie, by zostało z uskokiem a ja nie moge sie zdecydowac. A jak u Was w łazienkach jest???
    my połozylismy z uskokiem i pupa bo tynku zostało za dużo żeby się zlicoawał ściana z płytką, a glazurnik powiedział, że nakładac zbyt dużo kleju na płytkę nie można. W rezultacie zdzierali ten tynk do poziomu "na dole" gdzie miały byc płytki i potem rzucali nowy- oczywiście 2x zapłacona robota. Zrób na równo- glazurnik wyrówna płytą k-g lub nie rób wogóle też sobie poradzą

  6. #6

    Domyślnie

    M@rtini.... tak czułam, ze majster makaron mi na uszy nawija W poniedzialek rozmówię się z nim Co do sposobu zniwelowania roznicy to muszę popytac majstra, bo ja to zielona jestem A u Ciebie zrobione płytą k-g? A jakie sa jeszcze sposoby? Muszę do poniedziałku przerobic temat, zeby majster miał rozmówcę "na poziomie"

    Monika$Seba........ my musimy ścianę "nadłożyc" do kafli, ktore juz są na scianie przyklejone jezeli chcemy na rowno

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie majster namawiał na niwelowanie uskoku i bardzo dobrze, że mnie przekonał. Widziałam u znajomych z uskokiem i wiem, że wolę bez.

  8. #8

    Domyślnie

    Darka, majstrowi sie najzwyczajniej nie chce bawić, bo nakladanie tynku na równo z glazurą jest upierdliwe. Jak gdzieś nie ma innej możliwości to trudno, ale jak można to zlicuj płytki ze ścianą.
    Akurat wczoraj wkleiłam zdjęcia mojej łazienki. W stopce jest link, to rzuć okiem. U mnie jest jeszcze inaczej, bo płytki są położone w piramidkę. Tynk był kładziony juz po płytkach, ale robił to mój mąż, więc jemu się chciało.

  9. #9

    Domyślnie

    Myślę że licowanie ściany z kafelkami będzie praktyczniejsze, łatwiejsze do pielęgnacji. W swojej zostawiam uskok, ale czynię to świadomie. Kafle będą łamane nieregularnie, ściana celowo nierówna, więc gładkie i równe granice nie będą pasowały. Mam zamiar pomalować uskoki impregnatem - ale dopiero po ok. roku napiszę jak sprawuje się ten pomysł.

  10. #10

    Domyślnie

    Darka majster to facet i facet..., teraz w łazience w bloku mam uskok i leży tam kurz, ale w domku swoim kazałam panom od wykończeniówki wyrównać wszystko na równo tynkiem gipsowym, lepiej bo kurzu nie widać będzie i nierównych ścian też nie, tynk kupuje się w workach w markecie budowlanym.a panowie na budowie to zawsze tak doradzą jak im wygodniej!!!

  11. #11

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny za rady..... jestem juz przekonana na 100 %, ze chce na równo z kaflami. Majster nie bedzie zadowolony, ale to ja mam być usatysfakcjonowana
    Zastanawia mnie jeszcze czy rownanie płytą k-g nie powoduje, ze pozniej powstają pęknięcia na ścianie?

  12. #12

    Domyślnie

    Darka, z tego co pamietam, taka cienka plyta k-g (a taka zazwyczaj wchodzi w gre przy licowaniu do plytek) jest droga (znacznie drozsza od standardowej grubosci).
    Ja mam plytki zlicowane ze sciana (plytki sa do wys stelazu kibelkowego - ok.120cm - plytkarz przykleil te metalowe prowadnice do tynku, nalozyl tynk tradycyjny, a ostatnia warstwe tynku gipsowego do wilgotnych pomieszczen (chyba alabaster sie to nazywalo) - ta ostatnie warstwa po to, by struktura nie roznila sie od tej na skosie. Jeden moze byc minus takiego rozwiazania - u mnie w paru miejscach - na ostatnim rzedzie kafelkow jest leciutkie jakby zarysowanie (nie jest to nic rzucajacego sie w oczy, ale sie wkurzylam, ze tynkarz nie pomyslal - powstalo to prawdopodobnie przy zacieraniu tynku pacą - zatarł lekko kafelki).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony