dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie czy sufit wykonany z teriwy tynkować czy zasłaniać regipsami

    Jutro wchodzi tynkarz i mam sporo watpliwosci czy tynkowac sufit wykonany z teriwy czy podwieszac sufit. Chodzi mi glownie o to co bedzie bardziej pekac?
    dzieki za odpowiedzi jak to wyglada u Was

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze nie pęka Ma rok.I myślę że to najlepsze rozwiązanie

  3. #3

    Domyślnie

    i u nas teriva z tynkiem od kilku ladnych miesiecy .... i nic jak dotad
    ani rysy ....

    choc przyznaje, ze jednak wiekszosc powały jest nad plytami GK, ale to wynik aranzacji sufitow, a nie obawy przed zarysowaniami,

  4. #4

    Domyślnie Re: czy sufit wykonany z teriwy tynkować czy zasłaniać regip

    Cytat Napisał imperator
    Jutro wchodzi tynkarz i mam sporo watpliwosci czy tynkowac sufit wykonany z teriwy czy podwieszac sufit. Chodzi mi glownie o to co bedzie bardziej pekac?
    dzieki za odpowiedzi jak to wyglada u Was
    rygips
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie są tynki gipsowe od ponad roku i nigdzie śladu pęknięcia. Sąsiedzi mieszkają rok dłużej w identycznym domu budowanym przez te same ekipy i też nie pęka.
    Fakt, że dawali więcej belek, niż było w projekcie - może dzięki temu bardziej stabilne to jest?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    U mnie są tynki gipsowe od ponad roku i nigdzie śladu pęknięcia. Sąsiedzi mieszkają rok dłużej w identycznym domu budowanym przez te same ekipy i też nie pęka.
    Fakt, że dawali więcej belek, niż było w projekcie - może dzięki temu bardziej stabilne to jest?
    Jakim cudem??!! rozstaw belek jest stały i zależy od szerokości "garów" a te się nie zmieniają!!

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał Bigbeat
    U mnie są tynki gipsowe od ponad roku i nigdzie śladu pęknięcia. Sąsiedzi mieszkają rok dłużej w identycznym domu budowanym przez te same ekipy i też nie pęka.
    Fakt, że dawali więcej belek, niż było w projekcie - może dzięki temu bardziej stabilne to jest?
    Jakim cudem??!! rozstaw belek jest stały i zależy od szerokości "garów" a te się nie zmieniają!!
    Ad zielone. zapewne dawali po 2 belki koło siebie, tylko po co ciekawe...

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam terive plus tynk gipsowy i nic nie pęk. A przed tynkowaniem na cały sufit majstry założyli siatkę podtynkową

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał Bigbeat
    U mnie są tynki gipsowe od ponad roku i nigdzie śladu pęknięcia. Sąsiedzi mieszkają rok dłużej w identycznym domu budowanym przez te same ekipy i też nie pęka.
    Fakt, że dawali więcej belek, niż było w projekcie - może dzięki temu bardziej stabilne to jest?
    Jakim cudem??!! rozstaw belek jest stały i zależy od szerokości "garów" a te się nie zmieniają!!
    Pewnie była mowa o żebrach rozdzielczych - to one usztywniają.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44
    Ad zielone. zapewne dawali po 2 belki koło siebie, tylko po co ciekawe...
    Dokładnie.
    Ale ponieważ wcześniej umówiłem się już na określoną kasę, mogłem być tylko zadowolony
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  11. #11

    Domyślnie Re: czy sufit wykonany z teriwy tynkować czy zasłaniać regip

    Cytat Napisał imperator
    Jutro wchodzi tynkarz i mam sporo watpliwosci czy tynkowac sufit wykonany z teriwy czy podwieszac sufit. Chodzi mi glownie o to co bedzie bardziej pekac?
    dzieki za odpowiedzi jak to wyglada u Was
    To robisz bez projektu, że musisz za pięć dwunasta decydować?
    Sławomir Hałaczkiewicz
    ******************
    budowanie polega głównie na transporcie

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    A tynk cementowo-wapienny na terrivie - czy będzie pękał? Ktoś tak robił? I czy gruntowaliście cały sufit czy tylko belki? Podobno tylko belki się gruntuje, a garów - nie. To ciekawe.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44
    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał Bigbeat
    U mnie są tynki gipsowe od ponad roku i nigdzie śladu pęknięcia. Sąsiedzi mieszkają rok dłużej w identycznym domu budowanym przez te same ekipy i też nie pęka.
    Fakt, że dawali więcej belek, niż było w projekcie - może dzięki temu bardziej stabilne to jest?
    Jakim cudem??!! rozstaw belek jest stały i zależy od szerokości "garów" a te się nie zmieniają!!
    Ad zielone. zapewne dawali po 2 belki koło siebie, tylko po co ciekawe...
    Jeżeli tak robili to między belkami pęknie na 100%

  14. #14

    Domyślnie

    Hm,

    Tak sie zastanawiam, czy niektórzy tutaj nie popadają w paranoję...
    Spokojnie, na Terivę kładzie się tynki cementowo wapienne od lat i nic nikomu nie pęka, no chyba ze Teriva jest źle połozona (belki bezpośredni na murze, bez poduszki betonowej) to wtedy będa pęknięcia na łączeniach stropu ze ścianą, albo jak ktoś nie dał w odpowiednim rozstawie żeber rozdzielczych - wtedy moze pękać tynk na suficie.
    Nie zgodzę sie ze stwierdzeniem, ze tam gdzie sa dane dwie belki obok siebie, tam na pewną pęknie. Niby dlaczego tak miało by sie stać? Dwie belki obok siebie, zalane betonem tworza bardzo stabilna konstrukcję monolityczną i nie pracuja oddzielnie - nie ma takiej możliwości.
    Swoja drogą belki podwójne daje sie tam gdzie jest większe obciążenie stropu (scinak działaowa np) albo aby dopasować szerokośc stropu do rozstawu ścian. Dawanie w kazdym rzędzie podwójnych belek to już przesada graniczaca z nieznajomością zagadnienia (no chyba że się przekrocza dopuszaczalne rozpiętości i jest to jakiś sposób "ratowania" sytuacji )
    Mieszkam obecnie w domu ze stropem teriva i tynkiem cem-wap. Nic nie pęka.
    A pod tynk to się ścian i sufitów nie gruntuje z tego co się orientuję, tylko daję się porządną cementową szprycę - tylko tynkarzowi musi się chcieć ją narzucić.
    Natworzyło sie teraz różnych środków i dodatków, a starzy fachowcy robią tradycyjnie od dziesięcioleci i jest trwale i bez pęknięć.

    A wszytkie problemy zaczynają sie u źródła - czyli w błednie wykonanym stropie. Mój kierbud przy mnie musiał telefonicznie oświecać innego inwestora, że ekipa źle mu rozłozyła terivę i musza to poprawiać, a inwestor tłumaczył, że ekipa mówiła, że "tak jest wygodniej". A potem inwestor musi rygipsami ratować spartolony strop.

    Pozdrawiam
    Doświadczenie, to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Zobacz: www.borelioza.org Strona Stowarzyszenia - Borelioza

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał beton44
    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał Bigbeat
    U mnie są tynki gipsowe od ponad roku i nigdzie śladu pęknięcia. Sąsiedzi mieszkają rok dłużej w identycznym domu budowanym przez te same ekipy i też nie pęka.
    Fakt, że dawali więcej belek, niż było w projekcie - może dzięki temu bardziej stabilne to jest?
    Jakim cudem??!! rozstaw belek jest stały i zależy od szerokości "garów" a te się nie zmieniają!!
    Ad zielone. zapewne dawali po 2 belki koło siebie, tylko po co ciekawe...
    Jeżeli tak robili to między belkami pęknie na 100%
    Z powodu?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Dzięki, Talbot. Ale może to się bierze stąd, wiesz, że i produkcja innych produktów, chemii budowlanej jest bardziej oszczędna, na granicy normy, bo technologie produkcji są dokładniejsze, nie wiem, cement słabiej klei, na granicy normy , wapno w worku niezgaszone, tylko zalalne wodą, to i na przykład gruntować trzeba, bo i szpryca już nie wystarczy.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam wprawdzie poroterm ale zasada jest ta sama. W moim projekcie nie były żebra rozdzielcze zgrane z linią słupów podpierających dach, zmieniłem to.
    Teraz pod linią słupów jest żebro, nie jest to symetrycznie ale uważałem że trzeba to dostosować do miejsc o największym obciążeniu.
    Pozdro. Mergiel
    Ja mam jeszcze dużo dobrych pomysłów, ale czy ty masz jeszcze kury?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet
    Dzięki, Talbot. Ale może to się bierze stąd, wiesz, że i produkcja innych produktów, chemii budowlanej jest bardziej oszczędna, na granicy normy, bo technologie produkcji są dokładniejsze, nie wiem, cement słabiej klei, na granicy normy , wapno w worku niezgaszone, tylko zalalne wodą, to i na przykład gruntować trzeba, bo i szpryca już nie wystarczy.
    przepraszam kolego, ale czytasz za dużo kryminałów... produkty na granicy normy...???
    akurat pracuje u jednego z producentów chemii budowlanej (reklamy robił nie będę) i z danych laboratorium wiem że co prawda cement w Polsce ma w sobie dużo dziadostwa... i do niektórych zapraw musimy sprowadzać, ale każda zaprawa ma parametry dużo wyższe niż wymaga norama. Fakt jest to markowy produkt i może niektóre tzw tani producenci nie koniecznie wiedzą co to NORMA
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Witajcie, dawno mnie na forum nie było więc z dużym opóźnieniem kontynuuje wątek
    Pa-ma, to co piszesz jest dla mnie jak do-serca-przyłóż! Cieszę się, bo rozwiałeś moje wątpliwości co do jakości zapraw. Z największą radością wycofuję się ze swoich wątpliwości, bo co specjalista, to specjalista. Szacun, dzięki i pozdrawiam.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  20. #20

    Domyślnie

    PeZet - ale się uśmiałem jak zobaczyłem maila z przypomnieninem tematu, dyć rok temu (prawie) jak to pisaliśmy
    pozdrawiam Cię ciepło...
    P
    "Lepiej zrobić małe COŚ niż wielkie NIC"

    Budujemy domek: http://picasaweb.google.pl/pawolc/

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony