dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie styropianem bez siatki?

    Witam,
    Zamierzam sobie ocieplić sufit w garażu po to by ograniczyć straty ciepła (w zimie w pokoju nad garażem podłoga jest wyraźnie "zimniejsza" niż w pozostałych pomieszczeniach). Zatem przykleję styropian i teraz jest dylemat: czy stosować siatkę (której montaż na suficie jest troche upierdliwy) i na nią zatrzeć klej czy też ten styropian zatrzeć od razu klejem? Nie wiem czy nie będzie z tym później jakichś problemów, estetyka na plan dalszy bo to w końcu tylko garaż.
    Pozdrawiam i oczekuję podpowiedzi

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Ocieplenie styropianem bez siatki?

    Cytat Napisał jacek_cn
    Witam,
    Zamierzam sobie ocieplić sufit w garażu po to by ograniczyć straty ciepła (w zimie w pokoju nad garażem podłoga jest wyraźnie "zimniejsza" niż w pozostałych pomieszczeniach). Zatem przykleję styropian i teraz jest dylemat: czy stosować siatkę (której montaż na suficie jest troche upierdliwy) i na nią zatrzeć klej czy też ten styropian zatrzeć od razu klejem? Nie wiem czy nie będzie z tym później jakichś problemów, estetyka na plan dalszy bo to w końcu tylko garaż.
    Pozdrawiam i oczekuję podpowiedzi
    Ciężko będzie przykleić też sam styropian. Ja proponuję pobawić się z siatką. Pewniejsze, że nic nie odpadnie i nie popęka no i estetyka też lepsza.
    W parkingach piętrowych stosuje się wełnę lamelkową z frezowanymi krawędziami pokrywane specjalną masą i bez siatki. Wygląda to jak duże cegiełki, ale to głównie ze względów przeciwpożarowych.

  3. #3

    Domyślnie Re: Ocieplenie styropianem bez siatki?

    Cytat Napisał jacek_cn
    Witam,
    Zamierzam sobie ocieplić sufit w garażu po to by ograniczyć straty ciepła (w zimie w pokoju nad garażem podłoga jest wyraźnie "zimniejsza" niż w pozostałych pomieszczeniach). Zatem przykleję styropian i teraz jest dylemat: czy stosować siatkę (której montaż na suficie jest troche upierdliwy) i na nią zatrzeć klej czy też ten styropian zatrzeć od razu klejem? Nie wiem czy nie będzie z tym później jakichś problemów, estetyka na plan dalszy bo to w końcu tylko garaż.
    Pozdrawiam i oczekuję podpowiedzi
    Nie ma problemu z przyklejeniem siatki , nawet na suficie.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4

    Domyślnie

    A grubość styropianu? Strop teriva (podobno ciepły?), garaż nieogrzewany (póki co)

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    może jednak pokusić się stelaż GK + wełna mineralna
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6

    Domyślnie

    Rezi, też rozważałem ten wariant, jednak koszty zapewne podwójne....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek_cn
    A grubość styropianu? Strop teriva (podobno ciepły?), garaż nieogrzewany (póki co)
    5 cm
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #8

    Domyślnie

    podlacze się. czy dwie warstwy kleju i siatki muszą być zawsze? wykonawca twierdzi,ze jak na styro idą panele drewniane2cm grube,to raz klej isiatka wystarczą. czy tak?

  9. #9

    Domyślnie

    nie wiemy czym jest ren sufit pokryty, bo jezeli jest tam farba to trzeba by ja z lekka przydrapac i zagruntowac. Klejenie styropianu do sufitu nie ejst problemem, wystarczy robic odpowiednio gesty klej. dobrze by bylo zakolkowac ten styropian dla pewnosci. Polozenie siatki na sufit...dla niewprawnego "fachmana" moze to byc nielada wyczyn ale dla dwoch niewprawnych fachmanow takie zadanie moze byc juz o wiele prostsze


    proponuje : nalozyc klej na jedno siatke np. 1 m szeroko i do konca krotszego boku. uciac odpowiednio dluga( nie wiem czy chcesz dawac na zakladke jezeli tak to doloz z 15 cm.)
    1 fachowiec trzyma siatke(jedna reka) na samym poczatku, w drugiej rece ma pace metalowa, drugi fachowiec napreza ja i ustala dystans( rownolegle do sciany. Dla wrazliwych zakladke mozesz pozniej dolozyc)
    1 fachowiec przejezdza ta paca po siatec izatapia ja w kleju i tak do samego konca, a pozniej juz tylko sciagnac dobrze miec rekawiczki i czapke na glowie kleju dac grubiej, aby siatka sie trzymala i nie spadla w czasie doklejania jeje do sufitu.


    powodzenia

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iszin
    nie wiemy czym jest ren sufit pokryty, bo jezeli jest tam farba to trzeba by ja z lekka przydrapac i zagruntowac. Klejenie styropianu do sufitu nie ejst problemem, wystarczy robic odpowiednio gesty klej. dobrze by bylo zakolkowac ten styropian dla pewnosci. Polozenie siatki na sufit...dla niewprawnego "fachmana" moze to byc nielada wyczyn ale dla dwoch niewprawnych fachmanow takie zadanie moze byc juz o wiele prostsze


    proponuje : nalozyc klej na jedno siatke np. 1 m szeroko i do konca krotszego boku. uciac odpowiednio dluga( nie wiem czy chcesz dawac na zakladke jezeli tak to doloz z 15 cm.)
    1 fachowiec trzyma siatke(jedna reka) na samym poczatku, w drugiej rece ma pace metalowa, drugi fachowiec napreza ja i ustala dystans( rownolegle do sciany. Dla wrazliwych zakladke mozesz pozniej dolozyc)
    1 fachowiec przejezdza ta paca po siatec izatapia ja w kleju i tak do samego konca, a pozniej juz tylko sciagnac dobrze miec rekawiczki i czapke na glowie kleju dac grubiej, aby siatka sie trzymala i nie spadla w czasie doklejania jeje do sufitu.


    powodzenia
    Siatkę można sobie złapać na gwoździki i rozciągać zatapiając.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #11

    Domyślnie

    Proponuję styro dać na kołkach, bo za 2 miesiące zacznie odpadać,
    klej robić zgodnie z zaleceniem producenta, siatke do styro mocować na gwoździe-papiaki ( zacierając siatkę klejem nleży je wyjmować )

  12. #12

    Domyślnie

    moi mili, wytłumaczcie laikowi, jake zadanie ma klei i siatka i dwie warstwy kleju i czemu źle jest jak jest jedna? szczegolnie gdy na to styri pójdzie boazeria drewniana grubości 2cm?

  13. #13

    Domyślnie Re: Ocieplenie styropianem bez siatki?

    Cytat Napisał jacek_cn
    Witam,
    Zamierzam sobie ocieplić sufit w garażu po to by ograniczyć straty ciepła (w zimie w pokoju nad garażem podłoga jest wyraźnie "zimniejsza" niż w pozostałych pomieszczeniach). Zatem przykleję styropian i teraz jest dylemat: czy stosować siatkę (której montaż na suficie jest troche upierdliwy) i na nią zatrzeć klej czy też ten styropian zatrzeć od razu klejem? Nie wiem czy nie będzie z tym później jakichś problemów, estetyka na plan dalszy bo to w końcu tylko garaż.
    Pozdrawiam i oczekuję podpowiedzi
    Mam robić to samo ale zastanawiam się jeszcze czy nie docieplić ściany pomiędzy garażem a pomieszczeniami w domu. Dam 5 cm, kołki, klej i siatkę. Nie wiem czy klej da się pomalować.

  14. #14

    Domyślnie

    Tęz rozważam ocieplenie ściany (oprócz sufitu) w tym moim garażu. Wczoraj zacząłem ocieplać sufit, fajna robota, dla chcącego nic trudnego...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    A ile by wyszło drożej zrobić wełną. Mam do ocieplenia gr 5cm sufit 6x3m i ścianę 8x2,5m. Wydaje mi się że właśnie w garażu ze wgl. p.poż można myśleć o wełnie.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    A ile by wyszło drożej zrobić wełną. Mam do ocieplenia gr 5cm sufit 6x3m i ścianę 8x2,5m. Wydaje mi się że właśnie w garażu ze wgl. p.poż można myśleć o wełnie.
    Z tym pożarem w garażu to chyba przesada. Ja nyślałem o płytach ale pod kątem łatwiejszego wykonania: bez kołkowania, siatki, itp. Ale czy to jest mniej pracy to nie wiem.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Cytat Napisał pam
    A ile by wyszło drożej zrobić wełną. Mam do ocieplenia gr 5cm sufit 6x3m i ścianę 8x2,5m. Wydaje mi się że właśnie w garażu ze wgl. p.poż można myśleć o wełnie.
    Z tym pożarem w garażu to chyba przesada. Ja nyślałem o płytach ale pod kątem łatwiejszego wykonania: bez kołkowania, siatki, itp. Ale czy to jest mniej pracy to nie wiem.
    Jest dokładnie odwrotnie. Z wełną więcej pracy.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    moi mili, wytłumaczcie laikowi, jake zadanie ma klei i siatka i dwie warstwy kleju i czemu źle jest jak jest jedna? szczegolnie gdy na to styri pójdzie boazeria drewniana grubości 2cm?
    grzybki będziesz hodowal
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  19. #19

    Domyślnie

    dwa kleje daje sie po to, bo nie umiemy tego zrobic za jednym i taka jest prawda. Dajemy drugi klej aby wyrownac powierzchnie. Gdy przyswieci slonce, a dach nie wystaje zbyt duzo poza sciane to wtedy moga ci powychodzic rozne nierownosci, a tak drugi klej to maskuje.

    jeden klej mozna dac np. gdy masz tynk o grubej granulacji np. 3-4mm


    Jak dajesz na to jeszcze deski to proponuje ci polozyc jeden klej , tylko troche grubiej i po klopocie

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał qwert
    moi mili, wytłumaczcie laikowi, jake zadanie ma klei i siatka i dwie warstwy kleju i czemu źle jest jak jest jedna? szczegolnie gdy na to styri pójdzie boazeria drewniana grubości 2cm?
    grzybki będziesz hodowal
    niby dlaczego? myslisz,że pod deskami będzie wilgoć? niby skąd? jak pod nimi 15cm styro a w domu sprawna wentylacja.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony