dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    podlacze się. czy dwie warstwy kleju i siatki muszą być zawsze? wykonawca twierdzi,ze jak na styro idą panele drewniane2cm grube,to raz klej isiatka wystarczą. czy tak?
    Ja zupełnie nie rozumiem skąd wziąłeś 2 warstwy kleju i siatki.
    Z tego co czytałem i jak sam zamierzam robić to na styropianie rozprowadza się pacą zębatą 10x10 klej, w to zatapia się siatkę i wygładza gładka pacą. Nie wiem skąd ta 2 warstwa kleju

  2. #22

    Domyślnie

    wykonawca daje drugą warstwę tam gdize ma byćtynk, tam gdzie deski nie daje.
    ale juz się wyjasniło, chodzi o gładkosć

    czy styro musi być wszedzie pociagniete klejem, czy tam gdzie jest pod dachem, np ściana kolankowa, nie? czyli tam gdzie nie ma słonca, jedynie wysoka temp. latem.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    wykonawca daje drugą warstwę tam gdize ma byćtynk, tam gdzie deski nie daje.
    ale juz się wyjasniło, chodzi o gładkosć

    czy styro musi być wszedzie pociagniete klejem, czy tam gdzie jest pod dachem, np ściana kolankowa, nie? czyli tam gdzie nie ma słonca, jedynie wysoka temp. latem.
    U mnie daje.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Grubośc powinna wynikać z bilansu energetycznego budynku. Trzeba policzyć.
    5 cm to napewno za mało. Powinno zaczynać się od 10 cm w górę.

    Ocieplenie bez siatki - w piwnicy wytrzyma, przy czym są duże szanse na pękanie , przynajmniej w rastrze płyt - gwarantowane przy szparach między płytami.

    Dlatego - oszczędność żadna, skutki - nieciekawe.

    Warto więc dać siatkę.

    Jeśli kładzie się na grzebień - to przykleja się jeden koniec, drugi przytrzymuje żona szczotką do podłogi dociskając do styropianu. Jedno przeciągnięcie gładzielnicą i siatka się trzyma. U siebie zrobiłem w jedną osobę (fakt, czasem coś mi się oderwało w czasie roboty).

    Potem mocowałem / "przyszpiliłem " gwoździami 15-20 cm (wbijać na skos) miała zwisający łuk, a drugi koniec precyzyjnie układałem od końca ściany.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam
    moglby mi ktos na szybko odpowiedziec....ocieplam sufit od wewnatrz skulem jekko sufit wysmarowalem unigruntem....sufit byl rowny wiec najpierw packą posmarowalem sufit a nastepnie posmarowalem plyte styropianu na grzebien i tak przyklejalem...czy musze teraz kolkowac ten styropian czy nie jest to konieczne....a jesli tak to po jakim czasie nalezy przeprowadzic kolkowanie minelo 12 h??????
    Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam998
    Witam
    moglby mi ktos na szybko odpowiedziec....ocieplam sufit od wewnatrz skulem jekko sufit wysmarowalem unigruntem....sufit byl rowny wiec najpierw packą posmarowalem sufit a nastepnie posmarowalem plyte styropianu na grzebien i tak przyklejalem...czy musze teraz kolkowac ten styropian czy nie jest to konieczne....a jesli tak to po jakim czasie nalezy przeprowadzic kolkowanie minelo 12 h??????
    Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz
    Zrobiłem to w ub. roku. dałem 4 kołki na płytę ale to chyba przesada. Kołkowołem na drugi dzień. Siatki nie dałem z lenistwa, choć ją kupilem. Zaciągnęłem jedynie klejem. Jak będę miał czas i chęci to może dam siatkę i ponownie klej bo sufit nie jest "całkiem gładki" (całkowity brak praktyki).

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Cytat Napisał adam998
    Witam
    moglby mi ktos na szybko odpowiedziec....ocieplam sufit od wewnatrz skulem jekko sufit wysmarowalem unigruntem....sufit byl rowny wiec najpierw packą posmarowalem sufit a nastepnie posmarowalem plyte styropianu na grzebien i tak przyklejalem...czy musze teraz kolkowac ten styropian czy nie jest to konieczne....a jesli tak to po jakim czasie nalezy przeprowadzic kolkowanie minelo 12 h??????
    Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz
    Zrobiłem to w ub. roku. dałem 4 kołki na płytę ale to chyba przesada. Kołkowołem na drugi dzień. Siatki nie dałem z lenistwa, choć ją kupilem. Zaciągnęłem jedynie klejem. Jak będę miał czas i chęci to może dam siatkę i ponownie klej bo sufit nie jest "całkiem gładki" (całkowity brak praktyki).
    witam ja tez jestem laikiem nie usmiecha mi sie to kolkowanie na zdrowy rozum wydaje sie ze gdy plyta jest polozona na grzebien sufit rowny dodatkowo pomalowany unigruntem i smarowany klejem i do tego przyklejona plyta styropianu to chyba nie powinno to odpasc.......

  8. #28

    Domyślnie

    kołkowanie nie jest bardzo uciążliwe, ale zależy to oczywiście od tego jaki masz strop. Ja kładłem klej praktycznie na całą płytę i doklejałem do sufitu. Płyta trzymała się świtnie i bez kołkowania ale kołki też już mialem kupione.

  9. #29

    Domyślnie

    Jeżeli użyłeś dobrego kleju i przykleiłeś to na mocnym podłożu, to możesz śmiało zrezygnować z kołkowania. Spróbuj oderwać jedną płytę styropianu na próbe, jak będzie ciężko to znaczy, że będzie się trzymać.
    Trzymajmy się ciepło

  10. #30

    Domyślnie

    jednak pokolkowalem dla spokojnego sumienia....
    teraz siiatka moze ktos powie jak technicznie najlepiej to robic?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony