dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Stodoła na dom narazie na magazyn warsztat fotki

    witam zakupilem działke i jest na niej stodoła 36 letnia dach jest w dobrym stanie belki sa w stanie dobrym wiadomo cos do naprawy zawsze sie znajdzie ale mam pytanie czy warto robic taka stodołe jako mały domek, biorac pod uwage ze nie ma ona fundamentu jedyne 40 - 50 cm pod ziemia stoi na piasku i trzeba zalatwiac pozwolenie na budowe i takie tam . p-rosze o rady tych co juz maja takie zeczy za soba i dodam ze wszelkie prace jakie sa mozliwe wykonam sam / pozdrawiam











  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    hmm.. jeżeli ściany w dobrym stanie i ogólnie nadaje się na modernizację, a podobają Ci się takie klimaty to warto
    może wyjść super wnętrze
    można z tego zrobić albo nowoczesną chałupę z przeszkleniami, albo wiejski dom...

    trudno radzić, bo takie stodołowe klimaty to trzeba lubić
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  3. #3

    Domyślnie

    Uwazam, ze to swietny pomysl i cudowny material na dom...jak sie ma duzo kasy.
    Widzalam takie przerobki, sa bardzo efektowne. Duze przeszklenia, polaczenie starego z nowym, swietny klimat...tyle, ze na polskie warunki malo kogo stac na taki wydatek....ale jezeli ciebie/was stac, to nie zastanawialabym sie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    hmm.. nie wiem dlaczego miałby to być taki straszny wydatek?
    w sensie czego?

    jak się robi dużo samemu, to podobnie wyjdzie jak budowa od podstaw, czasem mniej czasem drożej ale niewiele...
    przynajmniej mi tak wychodzi z kalkulacji
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety - my wlasnie przerabiamy stary, ponaddwudziestoletni dom - jego część garazowa (wielka) bedzie salonem, podnosimy dach, etc. I z pewnoscia ten remont jest droższy niż postawienie nowego domu. Jest przy tym trudniejszy, dłuższy.
    My zdecydowalismy sie ze wzgledu na pozwolenie na budowe (dom stoi blisko granicy działki - nie dostalibysmy teaz takiego pozwolenia) i ze wzgledu na to, że w czasie modernizacji mieszkamy w czesci tego domu.
    Ale spodziewaj sie, ze kalkulacje szlag trafi - remont to wieczne niespodzianki.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    hehe no budowa też... niestety
    wszyscy porównują koszty remontu z budową nowego na zasadzie nowy to kalkulacja a remont to koszty kalkulacji plus duuuży zapas na niespodzianki..
    w przypadku budowy też trzeba wziąść duuuży zapas na niespodzianki
    czasem się okazuje że więcej ich niż przy remoncie,
    i to jest kwestia chyba tylko i wyłącznie szczęścia bo prawie to jak rosyjska ruletka...

    w każdym razie jak ktoś nie lubi takich klimatów,
    to nie ma sensu remontować,

    a nikt nie mówił że będzie prosto łatwo i przyjemnie
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  7. #7

    Domyślnie

    opwiem tak bogoaty nie jestem ale razem z tata wyremontowalismy com 80 letni dziadków zrobilism pietro i parter wiadomo byly instalacje ale do wymiany zrobilismy przebudowe pokoi tnz przesuwanie dzrwi itp budowa lazienki w nowym miejcu powstal 30M salon ogrzewanie podłogowe sufity szpachlowane sciany tez ale nieraz rygips kosztowalo t wszytsko na dole 40tys + - a piętro 10 wiadomo bez udziwnien i all robilismy sami trwalo to a wsumie dalej trwa 2 lata salon na wykonczeniu / dlatego ta stodoła mnie ciekawi plam mam na nia taki ze ta sciana z drewna przednia bedzie zamurowana a w niej wstawione drzwi na taras . caly duł ma byc wykorzystany jako salon z aneksam + lazienka i schody na góre dosc mala ale na 2 sypialnie starczy /tylko pytanie o fundament co robic czy podlewac czy dolozyc izolacje oby tanio a wytrzymalo
    ps dom stoi na granicy działki przed nim 100 letni dom z gliny i drewna ale mysle ze go wyremontowac to kupe kasy tzreba

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    no i super...


    jak gdzieś też pisałam...
    wszystko zależy od tego jakie standardy ktoś uważa za konieczne
    jednemu 100 tys na remont będzie git.. a drugi za 400 tys nawet kuchni nie urządzi...
    noo i jeszcze kwestia wykonawstwa
    jak się robi samemu to duużo taniej, jak się nie mieszka w warszawie też itd itd )

    a stodoła na mieszkanie jak najbardziej jezzy i trendy itd )
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    a co do podlewania, to już zdaje mi się najlepiej udać się do fachowców, niech popatrzą opukają i sprawdzą,
    tutaj bym nie pożałowała, na jakaś ekspertyzę,
    jak masz kogoś znajomego konstruktora tym lepiej by było
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  10. #10

    Domyślnie

    znajomy konstruktor jest a co do wymagan to wielkich nie mam a piekne nowoczesne pomieszxczenie da sie zrobic samemu i za male pieniądze

    za jakis czas dodam zdiecia z remontu co jest w trakcie /

  11. #11

    Domyślnie

    a czy ktos juz robl cos podobnego?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    widziałam stajnię, widziałam też stodołę, ale w planach do remontu
    najlepiej poszukać w wątkach, bo o ile dobrze pamiętam to kilka takich osób się przewinęło na forum
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  14. #14

    Domyślnie

    dzieki wielke a tu to czego dokonalem narazie lazienka http://forum.muratordom.pl/post2535759.htm#2535759

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, po obejrzeniu zdjęć mam wiele watpliwości, co do przeróbki tego obiektu na dom. Ja w każdym razie nawet bym się dalej nie zastanawiał, tylko zrezygnował. Lepiej zacząć w innym miejscu od zera, a ten obiekt przeznaczyć na budynek gospodarczy, bo też będzie na placu potrzebny.
    Po prostu mam stodołę wiekszą i w lepszym stanie, na fundamentach i dużych słupach i po analizie wyszło, że to jest nieopłacalne.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, po obejrzeniu zdjęć mam wiele watpliwości, co do przeróbki tego obiektu na dom. Ja w każdym razie nawet bym się dalej nie zastanawiał, tylko zrezygnował. Lepiej zacząć w innym miejscu od zera, a ten obiekt przeznaczyć na budynek gospodarczy, bo też będzie na placu potrzebny.
    Po prostu mam stodołę wiekszą i w lepszym stanie, na fundamentach i dużych słupach i po analizie wyszło, że to jest nieopłacalne.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  17. #17

    Domyślnie

    tez mam watpilowsci ale mysle ze mozna takie cos robic etapami za dos male pieniadze w porównaniu do nowego domu /

  18. #18

    Domyślnie

    nowe fotki z prac nad modernizacja stodoły , w planach jest warsztat albo wynajem budynek szykuje pod wylewanie posadzki bo bez tego ani rusz i to chyba tyle w tym roku


    kiedys byl Chlew









Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony