dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dla czego kominek kopci?

Domyślnie Dla czego kominek kopci?

Zrobilem sobie kominek. Wczoraj mialem pierwsze uruchomienie. Załadowałem drewnem i rozpaliłem. W kominku odworzyłem zasuwę na maksymalny dopływ powietrza i całkowicie odworzyłem szyber. Drewno ładnie się rozpaliło. Sprawdziłem, że kominek nie dymi i że rury odprawadzające spaliny są szczelne. Ale mam MAŁY dylemat. Chciałem dorzucić drewna i odtworzyłem drzwiczki do kominka. W tym momencie niewiadomo skąd powstał gęsty dym i razem z popiołem ulotnił się na zewnątrz (czytaj do salonu). Drzwiczki trzymalem jeszcze otwarte, dla tego więcej powietrza dostało się do środka, drewno zaczęło palić się mocniej i dym już nie wychodził do salonu tylko do kominu. Zamknąłem drzwiczki. Odciekałem chwilę i odtworzyłem. Znów powstał gęsty dym i ulotnił się do salonu. Rozmowiałem z murarzem, mówi że tak się zachowuje każdy kominek dopoki pożądnie nie nagrzeje się przez 2-3 godziny. Czy to jest normalne?

Domyślnie

Ja też miałam wczoraj pierwsze palenie w kominku.
    Z tego co mówi Twój murarz Kiebo - mój kominek jest wyjątkowy
    - nie dymił do salonu. Otwarcie drzwiczek skutkowało jedynie powiększeniem płomienia.

3. Nietypowy dom bliźniak. Dobudowa domu kostki do starego budynku Remont domu kostki. Bardziej przestronne wnętrze Udana przebudowa domu kostki. Płaski dach i elewacja z desek modrzewiowych Gniazdko elektryczne może przenieść nie tylko elektryk. Oto rzetelny poradnik

Domyślnie

To czym może być to spowodowane? Pod kominkiem jest dopływ powietrza z zewnątrz. Wczoraj w ogole nie było wiatru, co wpływa na siłę ciągu w kominie. Może to jest przyczyną?

Guest

Domyślnie

Rozmawiałem niedawno na ten temat z firmą Uniwag-Spolmot z Wrocławia. Powiedzieli mi, że tak się dzieje jeśli stosunek powierzchni drzwi do przekroju komina jest zbyt duży. Mieli właśnie taki kominek z dużymi drzwiami i rurą komina o średnicy 22 cm. Ponieważ jest to dość nietypowy wymiar (najczęściej przewody mają do 20 cm), to klienci czasami robią redukcję z 22 na 20 i kończy się to takim dymieniem w kierunku domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia