dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dla czego kominek kopci?

    Zrobilem sobie kominek. Wczoraj mialem pierwsze uruchomienie. Załadowałem drewnem i rozpaliłem. W kominku odworzyłem zasuwę na maksymalny dopływ powietrza i całkowicie odworzyłem szyber. Drewno ładnie się rozpaliło. Sprawdziłem, że kominek nie dymi i że rury odprawadzające spaliny są szczelne. Ale mam MAŁY dylemat. Chciałem dorzucić drewna i odtworzyłem drzwiczki do kominka. W tym momencie niewiadomo skąd powstał gęsty dym i razem z popiołem ulotnił się na zewnątrz (czytaj do salonu). Drzwiczki trzymalem jeszcze otwarte, dla tego więcej powietrza dostało się do środka, drewno zaczęło palić się mocniej i dym już nie wychodził do salonu tylko do kominu. Zamknąłem drzwiczki. Odciekałem chwilę i odtworzyłem. Znów powstał gęsty dym i ulotnił się do salonu. Rozmowiałem z murarzem, mówi że tak się zachowuje każdy kominek dopoki pożądnie nie nagrzeje się przez 2-3 godziny. Czy to jest normalne?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też miałam wczoraj pierwsze palenie w kominku.
    Z tego co mówi Twój murarz Kiebo - mój kominek jest wyjątkowy
    - nie dymił do salonu. Otwarcie drzwiczek skutkowało jedynie powiększeniem płomienia.

  3. #3

    Domyślnie

    To czym może być to spowodowane? Pod kominkiem jest dopływ powietrza z zewnątrz. Wczoraj w ogole nie było wiatru, co wpływa na siłę ciągu w kominie. Może to jest przyczyną?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Rozmawiałem niedawno na ten temat z firmą Uniwag-Spolmot z Wrocławia. Powiedzieli mi, że tak się dzieje jeśli stosunek powierzchni drzwi do przekroju komina jest zbyt duży. Mieli właśnie taki kominek z dużymi drzwiami i rurą komina o średnicy 22 cm. Ponieważ jest to dość nietypowy wymiar (najczęściej przewody mają do 20 cm), to klienci czasami robią redukcję z 22 na 20 i kończy się to takim dymieniem w kierunku domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony