dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84
  1. #1

    Domyślnie Calkowity remont mieszkania -ile kasy?

    Z zona nabylismy mieszkanie M3 63 m2, chcialbym sie dowiedziec ile bedzie mniejwiecej kosztowal remont takiego mieszkania wraz z materialami, remont bedzie kompletny tzn. kuchnia, lazienka, ubikacja, okna, kaloryfery, drzwi, podlogi doslownie wszystko.

  2. #2

    Domyślnie

    min 50 tys,wlasnie zaczynam 55m2,tez doslownie wszystko
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał psm
    min 50 tys
    O w mordę, dlatego ja robię sam. Powoli ale do przodu. Zrobilem płytki w WC, panele, kładę tynki wszędzie, oczywiście malowanie to pikuś. I "troszkę" kasy zostanie w kieszeni

    Po pracy i w weekendy. A mieszkanie mam 70m2 więc roboty bardzo duuuużo. Na szczęście moja żonka jest bardzo cierpliwa

  4. #4

    Domyślnie

    Mieszkanie 75m2 - z żonką zaplanowaliśmy około 60-70 tysi, materiały budowlane + wykończeniowe + umeblowanie + sprzęty
    Mam nadzieję, że wystarczy

  5. #5

    Domyślnie

    Ja z zona mamy przeznaczone okolo 50 tys. i mamy nadzieje ze nam wystarczy, wzielismy do remontu firme (firma kolegi) ktora zajmuje sie kompleksowymi remontami i zaopatrzeniem w materialy budowlane, z pracami startujemy w sierpniu. Boje sie tylko ze matrialy beda za drogie.

  6. #6

    Domyślnie

    musisz liczyc ok. 300 zł /m2 powierzchni mieszkania - robocizna ; co do materiałow - no to wróżenie z fusów , ponieważ możesz kupic te z najniższej półki cenowej ( np. farba - 20 żł/10l ) lub dobrej jakośści ( farba -60 - 80 zł /10l) itd. ... ale ogólnie to przygotój n amateriały drugie tyle co na robocizne ...

  7. #7

    Domyślnie

    my w grudniu będziemy wykańczac mieszkanie 75m i mamy nadzieję, że w 100tyś. zł. się zmieścimy ale jakoś tego nie widzę

  8. #8

    Domyślnie

    Taak...
    Mieszkanie ma 104 m kwadratowe.
    Właśnie trwa remont kapitalny mojego mieszkania. Łazienka wymieniona całościowo, malowanie całości, trochę tapet, meble kolonialne do jednego pokoju, być może do drugiego także, wymiana kafli na podłodze /52 m/kw/. Sprzęt do łazienki to Ravak, Roca i Grohe. Farby na ścianę - Beckers, kafelki w cenie ok. 60 zł za metr kwadratowy. Plus robocizna i nerwy.
    Planowany był wydatek ok. 90 tys. zł. Teraz po pięciu tygodniach przestałam liczyć, ale na 99% będzie więcej.

    Zapomniałam: w tej kwocie mieści się jeszcze nowa kuchnia - ok. 27 tys - wraz ze sprzętem.
    Zawsze wychodzą większe wydatki niż się planuje.

    A zaczęło się od pomysłu wymiany brodzika na wannę. I poooszło!

  9. #9

    Domyślnie

    no to wygląda że u nas nie wyszło tak najgorzej... Za cześć budowlaną w zakresie: całkowity remont łazienki (wymiana rur, sprzętów - nie szukaliśmy drogich..) i kuchni z wyburzeniem ścian, zaklejeniem otworów na drzwi i zrobieniem nowych, elektryką w tych dwóch pomieszczeniach + przedpokój i nowa skrzynka, zamianą kawałka drewnianej podłogi na gres, zdemontowaniem części ścianek w sypialni i zrobieniem całości w tym pokoju (gładź + malowanie, demontaż i zamurowanie jednych drzwi) no i gładzią i malowaniem w przedpokoju umówiliśmy się na 30tys. Do tego doszło jeszcze 2200 za gazownikow (wymiana kaloryferów, przesunięcie bojlera i kuchni gazowej) oraz elektrykę dodaną w przypływie inwencji twóczej meża (Przedpokój, bo po co ryć od nowa kiedyś...). W cenie były materiały, także płytki na ściany i podłogę w kuchni i łazience..., wywóz gruzu, latanie za wszystkimi śrubkami i bonus w postaci stresu bo jednak ekipa jak zwykle ma inne pojęcie o dokładności i estetyce wykonania.....

  10. #10

    Domyślnie

    Zanim odebralam mieszkanie zrobilam rozeznanie i pewna mila pani architekt powiedziala mi, ze jesli chce sie miec niski standard to wychodzi 1000zl/m2, sredni 1500-1700zl/m2, jesli wysoki to 2000zl/m2, dodalabym jeszcze "bardzo wysoki" powyzej 2000zl/m2. Chyba sie wiele nie pomylila, urzadzam wszystko sama, bez pomocy architektow i widze jak pieniadze uciekaja.
    Nie da sie powiedziec ile potrzeba na urzadzenie tylu i tylu metrow, to zalezy czy kupisz panele na podloge za 20zl/m2 w Castoramie czy lite deski za 300zl/m2. Kuchnie mozna zrobic Alno lub u stolarza 300km od wiekszego miasta i cena bedzie sie sporo roznic, do tego sprzety AGD, ktore tez roznia sie bardzo cena (no i jakoscia oczywiscie), bo mozna miec Amice, a mozna kupic Miele. W lazience mozna miec prysznic i wanne, a mozna miec sama wanne, moze wanna byc za 10tys, a moze byc i za kilkaset zl, plytki za 20zl/m2 a sa i za 1000zl/m2. Ceny sa tak rozne, ze musisz sobie sam policzyc co/jakie/chcesz i bedziesz widzial ile Ci mniej wiecej wyjdzie.
    Uwaga tez na wykonawcow, bo potrafia sobie "zaspiewac"... Jeden przymocuje stelaz do podwieszanego wc za 100zl inny powie, ze 500zl, to taka stawka.

    Milego urzadzania

  11. #11

    Domyślnie

    W Warszawie, remont kapitalny czyli najpierw doprowadzenie jakby do stanu developerskiego a potem wykańczanie, koszt całościowy robocina plus materiały i wszystkie sytuacje, typu kontenery, wywóz śmieci, też potwierdzam:
    standard niski: 1000 zł/ m kw.
    średni - 1500 zł/ m kw.
    wysoki - hulaj dusza!
    ...

  12. #12

    Domyślnie 50 tys

    Cytat Napisał psm
    min 50 tys,wlasnie zaczynam 55m2,tez doslownie wszystko
    ja tez wydałam 50 tys ale już z meblami mieszkanie 65 metrów
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  13. #13

    Domyślnie Re: 50 tys

    Cytat Napisał IZA30
    Cytat Napisał psm
    min 50 tys,wlasnie zaczynam 55m2,tez doslownie wszystko
    ja tez wydałam 50 tys ale już z meblami mieszkanie 65 metrów
    No to mało wyszło

    Ja będe miała mieszkanie ok. 87m^2 i jak na razie, to pewnie wyjdzie ok. 80 tys bez mebli (o ile nie więcej).

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturpawel
    musisz liczyc ok. 300 zł /m2 powierzchni mieszkania - robocizna ; co do materiałow - no to wróżenie z fusów , ponieważ możesz kupic te z najniższej półki cenowej ( np. farba - 20 żł/10l ) lub dobrej jakośści ( farba -60 - 80 zł /10l) itd. ... ale ogólnie to przygotój n amateriały drugie tyle co na robocizne ...
    No to zależy co się zamierza zrobić, prawda? Nie da sie tak oszacować, że 300zł za metr, przecież rózne są ceny materiałów i ekip.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    300 zł/mkw to 1. napisał ktoś rok temu, 2. dziś 1000 zł/mkw od stanu deweloperskiego się liczy przy niskim raczej standardzie. A z tego, co wiem, kapitalny remont mieszkania jest droższy od stanu od stanu developerskiego

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    remontM4

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    niedługo kończe generalny remont mieszkania 61m2, wieczorem cos napisze o kosztach. Jedno wiem... poszło duzo więcej kasy niz zakładalismy

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    remontM4

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    na dzień dzisiejszy za materiały zapłacilismy prawie 12,5tys. W cenie tej zawierają się drzwi wewn 4szt, najtańsze , parapety, glazura do kuchni, łazienki i wc, terakota w kuchni, łazience i wc, na balkonie i w przedpokoju, farby, fugi, panele, podkład i listwy, wanna, umywalka z szafką i kibelek, baterie, gadżety do łzienki typu haczyki, pólka
    Do dokupienia ew trochę farby

    Materiały cenowo średnio-tańsze. Farby nobiles, panele classen AC4, płytki tubądzin, opoczno, ceramika gres, ceramika cersanitu, drzwi Dre, parapety z konglomeratu

    na robocizne umówilismy sie na 14tys. Ekipa z niedrogich

    koszt materiałów typu: wylewki, gładzie kleje, pustaki, płyty k-g to na dzień dzisiejszy 6tys

    2 razy płaciliśmy za kontener

    remont generalny obejmuje: skucie łazienki i wc, płytek w pokoju 20m2, przedpokoju, balkonie, zerwanie boazerii i zrobienie wszystkiego od nowa

    W sumie robicizna + materiały wyjda pewnie ok 550zł/m2

    a gdzie jeszcze meble?

  18. #18

    Domyślnie

    Kosztuje duzo

    w trakcie remontu pojawiaja sie rozne mniej lub bardziej kosztowne problemy, apetyt rosnie tez w miare jedzenia.

    Wlasnie skonczylam remont mieszkania tesciowej -64 m2 w starej kamienicy.
    kuchnia wraz z podloga i instalacjami robiona od podstaw( nowe szafki, ostaly sie kafle) Nowe pawlacze i spizarka. Płytki na podłoge III gatunek.

    Lazienka cala nowa, wc, wanna, szafki, umywalki glazura do 180cm. Drzwi przesuniete o 20 cm, wreszcie cos sie tam dalo ustawic.

    Przedpokoj - zerwanie boazerii, cyklinownaie klepki
    dwa pokoje - malowanie, cyklinowanie klepki.
    Drzwi wewnetrzne stare, oskrobane i pomalowane na nowo.

    Nie byly wymieniane okna, instalacje elektryczne ( poza kuchnia we wlasnym zakresie), grzejniki. Tynki zwykle nie gladz.

    razem z meblami do kuchni ( kuchenka i lodowka zostaly), oświetleniem całośc za materialy i robocizne zamknela sie w 36 tys. Kuchnia z Ikei srednia polka cenowa.

  19. #19

    Domyślnie

    moim zdaniem duzo zalezy od tego czy za jakas robote bierzesz sie samodzielnie czy wzywasz na calosc ekipe ... jezeli robisz sam/a to kwestia jak duzo pracy wykonasz samodzielnie ... dalej z jakiej polki materialy wybierzesz - przykladowo plytki mozna kupic takie za 35zl/m albo 130zl/m .... itd. wiec ocena kosztow wykonczenia zalezy od wielu czynnikow i nie mozna podac ogolnej stawki takie jest przynajmniej moje zdanie

  20. #20

    Domyślnie

    Remont generalny (do gołej cegły + instalacja elektryczna + instalacja wodna (bez CO) - 45 m kw. - 6 850 zł robocizna - 14 500 zł materiały budowlane, a teraz wyposażenie ...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony