dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inquero

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Właśnie zaczynam remont mieszkania 71m2 w kamienicy. Plan jest aby zmieścić się w 60 tys. zł. Do zrobienia jest:
    -nowa instalacja c.o., wody i kanalizacji
    -3 przebicia ścian
    -3 nowe ścianki
    -demontaż 2 pieców kaflowych
    -zabudowa kuchni
    -4 okna 1mx2m
    -wszystko w łazience
    -podłogi, z wylewką w jednym miejscu
    -gdzieś 30m2 gładzi i malowanie całości
    -troche mebli

    Życie pokaże czy się uda, ale jestem dobrej myśli

  2. #22

    Domyślnie

    My staramy się robić jak najwięcej sami, teśc jest budowlańcem, co jest potęznym plusem (minusem z kolei fakt, że nie ma zbyt wiele czasu). Metoda jest dobra, bo w miarę niekokosztowa, z drugiej strony remont przeciąga się w czasie...

    Idealnych rozwiązań nie ma...
    Wyedytowany, a szkoda...

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pedros20

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich,planuje remont starego mieszkania w kamienicy 60m,remont ma obejmowac dosłownie wszystko:inst.elektryczna,kanalizacyjna,drzwi pokojowe i wyjsciowe,podłogi,sciany, wymienione zostały okna i wyburzone zostały piece kaflowe,zainstalowane zostało ogrzewanie CO reszte prac ma wykonac firma budowlana.czy ktos mógł by mi powiedziec na jaki koszt musze sie przygotowac? z góry dziekuje

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Ostatnimi czasy postanowiłam powoli zacząć remont mieszkania.
    Dziś zamówiłam okna wraz z parapetami. Powinny być zamontowane jeszcze w październiku. Wydatek z robocizną to 4,5 tys. (4 okna, 1 drzwi balkonowe) - sąsiedzi twierdzą, że niedrogo.
    Z kolei na przyszły rok planuję remont łazienki z budżetem 5 tys. Może nawet coś wyskrobię z portfela na maleńki pokoik o pięknej nazwie WC
    Póżniej znów rok oszczędzania aby z przedpokoju i pokoi-kopciuszków zrobić piękne królewny. Na koniec zostanie kuchnia.

  5. #25

    Domyślnie

    Mieszkanie 76 m2.
    - połączenie kuchni z pokojem, połączenie wc i łazienki
    - nowa łazienka, armatura, meble, baterie, wszystko
    - nowe posadzki w kuchni, łazience, przedpokojach, wylewanie posadzki w celu równania
    - gładzie i malowanie ścian w każdym pomieszczeniu gdzie niema kafli na ścianach
    - nowa instalacja wod-kan
    - wszędzie podwieszony sufit, korytarze, łazienko-wc, kuchnia oświetlenie w suficie, transformatory schowane pod sufitem (to akurta nie trafne rozwiązanie )
    - nowe drzwi (porta 1,2k sztuka 4 sztuki)
    - nowe drzwi wejściowe (Gerda 1,5 sztuka)
    - kafle wszędzie kładzione bez wykończeń plastykowych, tylko szlifowane
    - nowa instalacja elektryczna, kable tv i internetowe w ścianie do każdego z pomieszczeń
    - nowe włączniki, gniazdka elektryczne, tv, internetowe - ok 2k

    suma ok 40k (robocizna - 12k, wszystko robiła 1 osoba ok 4 miesięcy)

    Do tego teraz kuchnia ok 10k meble i sprzęt ok 6k

    Jedyne co nie zostało ruszone to stary parkiet w pokojach, listyw przypodłogowe nowe, kaloryfery były nowe, okna były nowe, parapety częściowo wymienione, rury w rogach pokoi od OC zabudowane.

  6. #26

    Domyślnie

    okna 3,500
    (pseudo)hydraulik 1 500
    drzwi 2 600 (dre + gerda tt plus) , ich montaż ok 700-800 pln
    kafelki + wyposażenie łazienki ok 4 000
    kontener na gruz 220 + 100 "pomocnicy"
    gips, farba, kable, gniazdka itd ok 1500
    zalanie sasiadki 350
    koszty "dodatkowe" typu pizza, napoje, co namniej 300


    a do końca jeszcze daleko...
    Wyedytowany, a szkoda...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss
    Ostatnimi czasy postanowiłam powoli zacząć remont mieszkania.
    Dziś zamówiłam okna wraz z parapetami. Powinny być zamontowane jeszcze w październiku. Wydatek z robocizną to 4,5 tys. (4 okna, 1 drzwi balkonowe) - sąsiedzi twierdzą, że niedrogo.
    Z kolei na przyszły rok planuję remont łazienki z budżetem 5 tys. Może nawet coś wyskrobię z portfela na maleńki pokoik o pięknej nazwie WC
    Póżniej znów rok oszczędzania aby z przedpokoju i pokoi-kopciuszków zrobić piękne królewny. Na koniec zostanie kuchnia.
    A nie lepiej wziąc ...20 kredytu i zrobic sobie od razu wszystko...
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  8. #28

    Domyślnie

    No to i ja "pochwalę się" swoimi wydatkami. Na wakacjach skonczylismy remont mieszkania 61-metrowego w bloku. Oczywiście nie wszystko jest jeszcze skonczone. Prawie wszystko robilismy sami (ja , mąż, mój ojciec i czasami teść). Trwało to pół roku.
    A co było robione? - wszystko. totalna demolka, przestawianie ścian, wybijanie przebić do pokoju, w łazience, zrywanie boazerii, tapet, starych płytek w łazienkach i korytarzu, elektryka, instalacja wod-kan na nowo,
    Sciany robione niemal od podstaw (szpachlowanie, gładzenie, docieplanie niektórych ścian, płyty g-k na ścianach i trochę na sufitach.
    Wymiana dwóch okien i 3 drzwi (w tym wejsciowych).
    nowe podłogi - gdzieniegdzie wylewki, wszędzie nowe posadzki (panele i płyty gresowe),
    nowa łazienka (płytki +sprzęt)
    oczywiście wszędzie malowanie, gdzieniegdzie płytki ceglane na ścianach.
    meble kuchenne i sprzęty mielismy jeszcze całkiem nowe z poprzedniego mieszkania, więc tylko przenieslismy.
    wydatek na same matreiały - policzone ok. 25 tys, ale dużo jeszcze nie policzonych wydatków, więc może 30 tys. bez robocizny. dodam, że większość materiałów mieliśmy ze sporymi zniżkami (nawet do 20-30%).
    Na robociznie zaoszczędziliśmy z pewnością ok. 15-20 tys.

  9. #29

    Domyślnie


    A nie lepiej wziąc ...20 kredytu i zrobic sobie od razu wszystko...
    Pożyczasz 20, spłacasz 30, a przy okazji powierzasz mieszkanie różnej maści "specjalistom", po pracach których zostaje tylko ból głowy i dochodza kolejne koszta.

    Jak dla mnie to opcja "krok po kroku" jest zdecydowanie lepsza.
    Wyedytowany, a szkoda...

  10. #30

    Domyślnie

    Na remont 49m2 wydałem około 30 tysięcy, ale nie robiliśmy np. wymiany instalacji elektrycznej. Kuchnia i łazienka - nowe kafelki i urządzenia, pokoje: nowe podłogi, gładzie i malowanie, wymiana okien w jednym pokoju. Kafelki były ze średniej półki (ok. 60/m2), podobnie panele (ok. 50/m2).

  11. #31

    Domyślnie

    My remontujemy nasze 46 m2. Poleciały wszystkie ściany działowe, bo równanie ich wyniosłoby więcej niż postawienie nowych. Wymieniliśmy instalację elektryczną i hydraulikę. Pochowaliśmy wszystkie rurki w ścianach. Podłoga została skuta, położyliśmy ogrzewanie podłogowe i laliśmy nową podłogę. Mąż jest budowlańcem, więc "robocizna" za darmo, większość materiałów sprowadzaliśmy z Niemiec, więc tanio nie jest;/ Na razie są to drobne kwoty, ale już się boję zakupu płytek, parkietu i...kuchni. Wczoraj zamówiłam drzwi, ograniczając się do minimum- zewn.1500 zł, wewn.1200 zł (drewno) i zastanawiam się czy to drewno wewnątrz ma sens. Plany mieliśmy oczywiście niebiańskie ale teraz szukamy gdzie taniej.
    Za kuchnię (same meble) wywalimy około 7 tys zł, blat zażyczyłam sobie 8 cm, więc będzie drogo.
    Jedna z sąsiadek poszła na zamianę na piwnice (pod nami) i butla gazowa plus bojler będzie w piwnicy a nie w szafce!
    A druga z sąsiadek przyczyniła się do olbrzymiej mokrej plamy na naszym suficie- dobrze że jeszcze nie podwieszanym...
    3majcie kciuki

  12. #32

    Domyślnie

    Witam,

    myślę, że nie ma sensu dyskutować o kosztach remontu i urządzania mieszkania. Ja jestem w trakcie remontu swojego 69 metrowego mieszkania. Zakończy się ta akcja pewnie kosztami około 70-80 tyś. ale jak pisałem wcześniej - różnice mogą być ogromne. Każdy ma inne wymagania, potrzeby.

    Pozdrawiam

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel-71

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Rozstrzał pomiędzy nawet tym samym metrażem może być spory, jeden będzie miał proste ściany inny krzywe i już wyda więcej na ich wyrównanie itp.

    Poza tym koszty samych materiałów w zależności od jakości, producenta itp też bywają spore. Ja u siebie dawałem materiały budowlane z średniej półki io wyniosło mnie to przy 63 m2 ok 60 tys zł . A jeszcze urządzenie to inna bajka

  14. #34

    Domyślnie

    Mój generalny - 65 m
    łazienka - wymina rur , glazury , kaloryfera , wanny , umywalki , sedesu , oswietlenia
    kuchnia - meble w zabudowie , sprzęty ( bez zmywarki , jesteśmy już w 2 szt)
    glazura na ścianie i podłodze , oświettlenie , stól , krzesła
    przeróbki chydrauliczne
    wszystkie sciany zdarte do zywego betonu , gipsowane szlifowane i malowane
    przeróbki w elektryce i wymiana wszystkich gniazdek i przełącznuków
    parkiety cyklinowane
    wymiana firanek i karniszy
    wymiana wszystkich drzwi -5 szt
    szafa komandor , mała przedpokuj
    komoda, stolik i szafka RTV -salonik
    Koszt 80 tyś w tym robocizna 22 tyś
    czas - 6 tygodni

  15. #35

    Domyślnie pytanie

    Hej

    Mam pytanko:

    Mam niewielką łazienkę i muszę do niej zakupić płytki... Wie ktoś jaki jest wzór na jej powierzchnię ? Ile kartonów płytek powinnam kupić? Na ile starczy jeden karton?

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MAJKELWAWA

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja muszę odnowić parkiet... 17m kw. Orientuje się ktoś ile to może kosztować?

    pozdrawiam

    a wzoru na powierzchnie niewielkiej łazienki to podejrzewam, że nawet najstarsi Egipcjanie nie znali

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulinka123 Zobacz post
    Hej

    Mam pytanko:

    Mam niewielką łazienkę i muszę do niej zakupić płytki... Wie ktoś jaki jest wzór na jej powierzchnię ? Ile kartonów płytek powinnam kupić? Na ile starczy jeden karton?
    Płytki kupujesz w m2 po obliczeniu powierzchni ścian,podłogi,dodatkowej zabudowy.A co do wzoru na powierzchnie -kłania się matematyka: długość ściany x wysokość ściany dają m2.Na każdym kartonie masz podane m2,ilość sztuk,rozmiar płytek,gatunek,,często też klasę ścieralności.Jedno opakowanie nie oznacza naogół 1 m2.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJKELWAWA Zobacz post
    Ja muszę odnowić parkiet... 17m kw. Orientuje się ktoś ile to może kosztować?
    Ja orientowałam sie ile kosztuje odnowa desek ( stare kamienicowe dechy, pokryte farbą olejną) + cyklinowanie + ich ewentualna pojedyncza wymiana i uzupełnianie ubytków + 3 krotne lakierowanie lakierem juz dobrej klasy to koszt 50-60zł na metr. Mysle, ze samo cyklinowanie będzie duzo tansze

    Ja jestem przed remontem strego mieszkanka kamienicowego 73m i jak patrze ile kaski przeznaczacie na remont to chyba na nic mi nie strczy
    Ja łazienki w tym roku nie robię, w przyszły będą w bloku wymieniac instalacje wodne i ciągnąc C.O. (poczatek instalacji zacznie mi się włazience) - dlatego ta przyjemnosc zostawiam sobie na przyszły rok.
    Wszystkie rury do c.o. puszczę po mieszkanku (kaloryfery tez kupie w przyszłym roku) i w kuchni juz doprowadzimy nowe rury od ciepłej i zimnej wody.
    Kuchnie ze sprzętem mam 3 letnią, wiec narazie nie wymieniam. Reszte mebli tez narazie zostawiam. Chce tylko dwie szafy wnękowe załozyc.
    Okna tez juz są wymienione.
    Ekipe remontowa mam fajna, solidną (cenowo tez) i dokładną do bólu , za niedługo robimy wycene ... juz się boje ... ekipa sprawdzona w 100% na domku mojej mamy

    Mi marzy zamkniecie się w 30tys

  19. #39

    Exclamation pytanko :)

    mam zamiar zrobić remont kapitalny w mieszkaniu w starej kamienicy z lat 30. do zrobienia: podział kuchni na dwa pomieszczenia kuchnię i łazienkę z wc, której nie ma w mieszkaniu wogóle + wejście doń i wszystkie potrzebne instalacje i projekty. wyrównywanie ścian, podłóg, ogrzewanie gazowe + projekt (piec gazowy dwubiegowy w miarę dobry i niedrogi), wymiana elektryki + projekt, meble to koszt rzędu 3000 za sam materiał -robimy sami ale nie wiem jak reszta czy ktoś się orientuje? W przedpokoju,łazience i kuchni (razem jakieś 14m2) na podłodze kafle ale jakieś nie drogie, w pokojach (klasy średniej) panele i coś co wyciszy podłogę bo mam sąsiada, któremu przeszkadza moje chodzenie w nocy do toalety (ok 35m2 okna wymienione, zrobić coś z jedną ścianą zewnętrzną na której jest wilgoć i wychodzi pleśń

    BŁAGAM O POMOC!!!!!!!!! jaki to koszt? muszę wiedzieć ile się zadłuże a już niedługo mam termin porodu i muszę się pośpieszyć bo inaczej moje maleństwo w zimę zamarznie w tym mieszkaniu

  20. #40

    Domyślnie

    oj to trudne pytanie . tymbardziej ze jest to kamienica.sama jestem w fazie remontu i najgorsze jest to ze wyliczenia sie zminiają cały czas. Po prostu okazuje sie ze cos jeszcze trzeba wykonac. najlepiej wez jakiegos speca - niech wyliczy robocizne, wieksze materialy mozesz popatrzec na ceny w sklepach i mneij wiecej przekalkulowac. Podłogi - mozesz wejsc do jakiegos sklepu, może komfort - tam policza ci i wyjasnia wszystko za darmo. zalezy czy bedzies zrobic wylewki, w jakim stanie sciany itd. Zycze powodzenia . Mnie remont 60 mkw. gladzie, malowanie, podlogi, lazienka elektryka wyniósł - 40 tys.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony