dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84
  1. #41

    Domyślnie

    ja w czerwcu remontowałam nasze M2 (49m2) i wydałam ponad 50 tys
    teraz kupujemy wieksze bo jednak w dwóch pokojach nam ciasno liczę ze na wykonczenie i urzadzenie 71m2 potrzebuje min 80 tys
    Patrząc na ostatni remont to pewnie w 100 tys się zdołam zamknać bo teraz chcę ciut mocniej poszalec z kafelkami i innymi sprawami

  2. #42

    Domyślnie

    ciężko określić koszt remontu mieszkania
    przecież każdy z nas ma jakieś priorytety, wymagania i bardziej lub mniej nabity portfel
    i pytanie co chcemy osiągnąć i jakim kosztem

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    Minimum 30 tys. PLN pod warunkiem, że prace wykonasz sam, a materiały nie będą z górnej półki.
    *Meble do kuchni to koszt rzędu 1000-2000 PLN (standardowe, nie na zamówienie), Dodatkowe wyposażenie to ok 5000-8000 PLN
    Łazienka to koszt ok 7000 -8000 PLN
    Panele podłogowe do całego mieszkania (z montażem) ok 5000 tys.

    Myślę, że najdroższe będą okna. Najlepiej brać PCV.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Hmmm...

    Jestem na etapie wykańczania mieszkania więc się mniej więcej orientuję w cenach niektórych elementów, dlatego Twoja wypowiedź troszkę mnie zaintrygowała.

    - meble do kuchni za 1 tys zł... skąd? Z Leroy Merlin? Z gazetki?

    - łazienka 7-8 tyś zł... Hmmm - moja ma 4 m2 - i póki co płytki, klej + robota wychodzi 8 tyś; nie liczę białego montażu (+2,5 tyś.), baterii (min. 1 tyś, wybrałam rańsze), fug, pozostałych elementów wykończenia, jak ytongi do obudowy wanny, folia w płynie, siatki, płyty GK, profile i inne elementy montażowe, oświetlenie, lustro, mata grzewcza, meble łazienkowe i pół miliona innych rzeczy. Generalnie łazienka to wydatek ok 13-15 tys. A w przypadku remontowanej to jeszcze trzeba dołożyć koszt doprowadzenia jej do stanu np. deweloperskiego + ewentualne przeróbki.

    Moim zdaniem, licząc dość oszczędnie remont mieszkania to ok. 1 tys. za 1 m2

    No chyba, że ktoś ma ochotę na wersję soft (panele po 15,99, płytki po 19,99 m2, itp), to może wyjść taniej.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamillaDeMon Zobacz post
    Jedna z sąsiadek poszła na zamianę na piwnice (pod nami) i butla gazowa plus bojler będzie w piwnicy a nie w szafce!
    )
    Butla w piwnicy?! Wiem, że to stary wątek i pewnie już po remoncie ale zastanówcie się, czy to dobre rozwiązanie. U mnie np. w piwnicy nic takiego jak kanistry, butle, łatwopalne płyny itp przetrzymywać nie można. Co w przypadku jakiejkolwiek nieszczelności? Macie tam jakieś czujniki obecności gazu? Strach na takiej bombie siedzieć.

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    panicz

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    313

    Domyślnie

    Remont mieszkania to od 200zł/m2 za gruntowne odświeżenie i odnowienie mieszkania do 400-500zł/m2 za gruntowny remont (wyburzenia, murowanie ścianek, wymiana wszelkich instalacji, nowa wylewka, gładź na ścianach, itp.). Mówię o samej robocie, bez materiałów.
    Pozdrawiam

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    łazienka 4,6m stan deweloperski:
    meble 2600
    drzwi 3000
    geberit1000
    kibelek 2000
    płytki 4000
    kabina 3000
    brodzik 500
    panel 1300
    grzejnik 1400
    umywalka 800
    oświetlenie1000
    robocizna 6500
    już poszło ponad 26000 i nie szalałam z materiałami z górnej półki. Podziwiam jak ktoś liczy, że uda mu się zrobić remont całego mieszkania za 30 tys

  8. #48

    Domyślnie

    Sorry, ale jak dla mnie drzwi za 3000, płytki w łazience o pow.4,6 m za 4000 to są właśnie raczej materiały z górnej póki.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał mefiko Zobacz post
    Sorry, ale jak dla mnie drzwi za 3000, płytki w łazience o pow.4,6 m za 4000 to są właśnie raczej materiały z górnej póki.
    Co do drzwi to się zgodzę. Co do płytek - zdecydowanie nie. Ja moje też kosztowały ok. 4000 - Mogano / Travena z Paradyża. Nie sądzę, żeby to była wyższa półka. Dodatkowo płytki kupowane w sklepie internetowym, więc sporo taniej niż w tradycyjnym.

  10. #50

    Domyślnie

    pracuje w sklepie łazienkowy i projektuje i stwierdzam :
    koszt materiałów potrzebny na łazienke5 m2 - 8-9 tys
    robocizna : 6 tys

    co do nemi płytki travena mogano nie są najtańszymi płytkami. Cena 130 zł za 1 m2 to duzo i nie koniecznie do bloku - duzo docinek. Przyjmuje się kafelki do 65 zł za 1 m2

    sama jestem na etamie wykańczania 56 m2 mieszkanka i mamy na to 50.000 i mimo znajomości i super cen jakie moge sobie załtwić to powoli stwierdzam, ze mozemy sie nie zmieścić czemu? ekipa remontowa zdziera! jezeli ktoś zna się na wylewkach, gładziach i karton gipsach to jest to idealny budzet, ale bez tych umiejętności i czasu marnie to widze

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamil799

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja wlasnie skonczylem kapitalny remont mieszkania 60m.Koszt remontu łącznie z wymiana instalacji,zabudowa kuchni wraz ze sprzetem,zabudowa przedpokoju i sypialni to ponad 40 tys.Mialem dobrego fachowca ktory zrobil to bardzo dobrze i niedrogo.Firma godna polecenia,sa bardzo elastyczni pod wzgledem cen,siedzibe maja na podlasiu ale z tego co wiem dzialaja tez poza.Naprawde polecam www.rwsrvis.pl.Moge przeslac zdjecia na emaila.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamil799

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    zgubilem litere powinno byc www.rwservis.pl

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał panicz Zobacz post
    Remont mieszkania to od 200zł/m2 za gruntowne odświeżenie i odnowienie mieszkania do 400-500zł/m2 za gruntowny remont (wyburzenia, murowanie ścianek, wymiana wszelkich instalacji, nowa wylewka, gładź na ścianach, itp.). Mówię o samej robocie, bez materiałów.
    Pozdrawiam


    Znalazłam odpowiedz na moje pytanie zadane w innym wątku Na ile aktualne są te ceny?
    Natka

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    około pół roku temu w Krakowie 72m2 53k zł bez łazienki i WC (na to liczę dodatkowe 15k zł, ale w późniejszym terminie). W cenie nowa instalacja elektryczna, LAN, RTV-SAT + niskonapięciowa LED (ok 4k zł), tynki, panele ok 50m2x 60zł/m2, meble do kuchni i sprzęty (około 23k zł), malowanie i meble do 3 pokojów (ok 9k zł).

  15. #55

    Domyślnie

    Moje mieszkanie 72 m , od 200 tyś przestałam liczyć Ze starych rzeczy została tylko kuchnia - lekko przerobiona(nowe blaty- nie z kamienia) Brakuje jeszcze oświetlenia, drzwi do pokoju i łazienki oraz regał w salonie i szafka w łazience.

  16. #56

    Domyślnie

    O rany, drogie te remonty! Ja co prawda remontowałem mieszkanie pod wynajem, więc nie kupowałem najdroższych rzeczy, ale też nie ma tam linoleum i lamperii Mieszkanie 40m2, robione wszędzie gładzie, panele, malowanie, lampy, łazienka od zera, aneks kuchenny z kaflami i meblami. Mieszkanie około 8000zł materiały i robocizna, kuchnia ~4000zł (nie ma jeszcze lodówki, piekarnika...), łazienka ~5000zł. Wszystkie materiały kupowałem sam, robotników przez znajomych albo z Oferii (polecam).
    Wniosek mój jest taki, że da się zrobić gruntowny remont mieszkania za 50zł/m2. Ba, dałoby się nawet za 30-40zł, ale z najtańszą kabiną prysznicową, byle jakimi kaflami i farbami marki "hipermarket".

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Himalaya, przy Twoich kosztach remont kosztował Cię 500 zł/m2, a nie 50

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał himalaya Zobacz post
    Wniosek mój jest taki, że da się zrobić gruntowny remont mieszkania za 50zł/m2. Ba, dałoby się nawet za 30-40zł, ale z najtańszą kabiną prysznicową, byle jakimi kaflami i farbami marki "hipermarket".
    Himalaya gratuluję zatem GRUNTOWNEGO remontu mieszkania o powierzchni 40 m2 za kwotę 2.000 zł (40 m x 50 zł/m2). Przyznam szczerze, że chyba nie chcę sobie wyobrażać efektów.

    Z Twoich kalkulacji wynika, że Twój remonto kosztował Cię 10 razy więcej. Zdradź proszę jak zatem zrobić remont we wskazanym przez Ciebie budżecie, bo to może być naprawdę bardzo ciekawe i pouczające. A i jeśli to możliwe to ja poproszę także o tę wersję soft za 30 zł / m2 z najtańszą kabiną prysznicową i byle jakimi płytkami.

    Sorry za szczerość, ale trochę fantazja Cię poniosła...

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrobtosama

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-315
    Posty
    39

    Domyślnie

    Nie wiem jak to sie dzieje, ze w cene remontu mieszkania wlicza sie takze jego urzadzenie czyli meble, oswietlenie, sprzet rtv itd. W moim zrozumieniu remont obejmuje instalacje, podloge, sciany, sanitaria w lazience, czyli stan surowy mieszkania.

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Moim zdaniem powinno się wliczać... nie wiem jak to nazwać... może wyposażenie trwałe, czyli coś, czego nie wyniesiemy przy przeprowadzce, np. szafy wnękowe, zabudowy, meble kuchenne na wymiar, szafki pod umywalkę w łazience itp.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony