dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Ogrodowe znaleziska

    Jakie ciekawostki znaleźliście podczas wykopów budowlanych lub prac ogrodniczych na swoich posesjach? My, nie licząc gwoździ, odłamków szkła itp., znaleźliśmy monetę i nabój z II wojny. Ciekawe, jakie skarby kryją nasze ogródki? Podzielcie się swymi odkryciami.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    6 butelek wina (domowego) zakopanych w 39 przez dziadka. Niestety, rocznik niezły, ale nie do spożycia. Lak na korkach nie pomógł.

  3. #3

    Domyślnie

    Dolna część sztucznej szczęki.
    U kolegi na działce szklarnia w postaci rozbitego szkła, wywoził wywrotką, taka ilość pod cienką warstwą ziemi, ładnie zamaskowana.

    w.

  4. #4

    Domyślnie

    Z ciekawszych znalezisk to lufa z osłona i kawałkiem zamka z pepeszy, 25 sztuk amunicji w skórzanej ładownicy i granat RG 42 (w kiepskim stanie ale pirotechnik policyjny miał co robić). Na podstawie pozostałych znalezisk mogłem wyrobić sobie zdanie o stylul życia jednego z sąsiadów

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Bomba. Niewypał, znaczy się.
    Saperzy na sygnale wywozili.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    a ja nie powiem bo mi archeolodzy z pędzelkami zawitają

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Wy to macie fajnie. Ja na razie wykopuję jedynie glinę i kamienie.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Jak ja bym coś na swojej dziłce znalazła typu naboje itd itd .To zawał murowany .
    Tak tojest jak sie w ścisłej strefie konserwatorskiej buduje

  9. #9

    Domyślnie

    Czemu zawal ? Przeciez to normalne, takie znaleziska to wspaniale dowody przeszlosci. Tak bylo i ja bym sie cieszyl majac takie znaleziska. Moj wuj utrzymuje ze na mojej dzielce jest kilka egzemplarzy wojennej broni i chcial mi dzialke rozkopac, lol. Gdy bedzie cos robione to licze ze cos znajde ;P Bo jak do tej pory to tylko dwa naboje od jakiegos shotguna, ale to raczej nie z wojny ;P w lesie.



    pi0tr no chyba sobie jaja robisz ? Chcesz mi powiedziec ze byc moze zablokowales dostep do jakiegos wspanialego swiadectwa kultury ? No przeciez to wspolne dobro, ale niestety jestes egoista i myslisz tylko o sobie i zeby sobie zbudowac jakies grajdolek w ukryciu przed archeologami.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No i proszę...właśnie gumofilca marki Stomil wygrzebałem. Tego chyba nie muszę zgłaszać archeologom. Ale za parę lat.. kto wie?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pi0tr

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bauricho
    Czemu zawal ? Przeciez to normalne, takie znaleziska to wspaniale dowody przeszlosci. Tak bylo i ja bym sie cieszyl majac takie znaleziska. Moj wuj utrzymuje ze na mojej dzielce jest kilka egzemplarzy wojennej broni i chcial mi dzialke rozkopac, lol. Gdy bedzie cos robione to licze ze cos znajde ;P Bo jak do tej pory to tylko dwa naboje od jakiegos shotguna, ale to raczej nie z wojny ;P w lesie.



    pi0tr no chyba sobie jaja robisz ? Chcesz mi powiedziec ze byc moze zablokowales dostep do jakiegos wspanialego swiadectwa kultury ? No przeciez to wspolne dobro, ale niestety jestes egoista i myslisz tylko o sobie i zeby sobie zbudowac jakies grajdolek w ukryciu przed archeologami.
    czemu jaja . Popatrz co wyżej napisałeś.

  12. #12

    Domyślnie

    granaty,amunicja,zapalniki i 2 soldatów
    Tu była reklama

  13. #13

    Domyślnie

    fundamenty dwóch budynków, szklane strzykawki do leczenia inwentarza, papę w dużych ilościach, zęby dużych zwierzą...

  14. #14

    Domyślnie

    Witam.
    Na swojej działce kilkanaście głazów morenowych, ale moja sąsiadka wykopała tysiące pustych butelek i... lodówkę z wczesnych lat 70-tych XX stulecia
    Pozdrawim, Mirella
    Buduj w parze z naturą...

  15. #15

    Domyślnie

    czeszka konia czaszka krowy
    i stare butelki

  16. #16

    Domyślnie

    sakopanego pieska, duży,\ może wilczur/ ktoś go\ tam pochowal po śmierci.Bylo mi smutno.

  17. #17

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Może i ładne te skorupki, ale nadmiar "efektów specjalnych" powoduje, że nie da się tego oglądać.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #19

    Domyślnie

    stare gwoździe, żetony telefoniczne i plastikowe zielone do gry, guziki, agrafkę, koraliki, cegły i masę robaków
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  20. #20

    Domyślnie

    całe mnóstwo butelek 250g po gorzale, żołądkowa gorzka w przewadze. Szlak od sklepiku do ustronnych terenów. Tak sobie myślę że jeżeli w moim ogródku wyrzucone butelki to do celu obywatel musiał wypić conajmniej jeszcze dwie butelczyny.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony