dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Krwawnik (Achillea)

    Krwawnik (Achillea). Roślina bardzo pożyteczna, stosowana w ziołolecznictwie...., ale dlaczego uparcie rośnie na moich trawnikach?
    Może ktoś wie jak ją wyłuskać chemicznie z trawnika?
    Wydłubywanie ręczne niestety nie jest skuteczne.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Jurg, a może wydłubujesz nieskutecznie?

  3. #3

    Domyślnie

    Wydłubuję skutecznie. Co z tego, jak 3 lub 5 lub 10 lub 15 m .... dalej wyrastają nowe "ogniska". Ja nie mam dywanika-trawnika tylko na dzień dzisiejszy ok. 500 m2, a docelowo sam jeszcze nie wiem. Wolałbym,żeby rosła trawa, a nie inne rośliny. Z perzem sobie na szczęście radzę.
    Pytanie j.w. aktualne.

  4. #4

    Domyślnie

    Jurg ja osobiście widzę tylko jedną radę --ale może nie jedyną--
    spróbuj opryskać jednym ze środków-kolejność polecana przezemnie
    -Lontrel
    -Starane
    -Chwastox
    -Aminopielik
    przy tych środkach brak w zaleceniach krwawnika,ale sądząć po rodzinie z jakiej się wywodzi to powinny działać
    nie mieszaj w.w. środków ze sobą
    po oprysku odczekaj ok 14 dni zanim zastosujesz nowy--lontrel działa z opóźnionym zapłonem-efekt po ok 10 dniach-słabo widoczny--taka specyfika preparatu--idealnie niszczy osty i mlecze
    najlepiej opryskaj lontrelem-zal dawka 0.4 l/ha-no ale
    daj 0.6-0.8 l/ha--i 300 l/ha wody--przelicz to sobie na swój trawnik--myślę że potrafisz
    poczekaj ze wszystkim do wiosny i wtedy się wszystko wyjaśni--myśę że będzie OK
    piszę to z pełną odpowiedzialnością--nic twojej trawie nie grozi--nawet przy dawce X2
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał weynrob
    Jurg ja osobiście widzę tylko jedną radę --ale może nie jedyną--
    spróbuj opryskać jednym ze środków-kolejność polecana przezemnie
    -Lontrel
    -Starane
    -Chwastox
    -Aminopielik
    przy tych środkach brak w zaleceniach krwawnika,ale sądząć po rodzinie z jakiej się wywodzi to powinny działać
    nie mieszaj w.w. środków ze sobą
    po oprysku odczekaj ok 14 dni zanim zastosujesz nowy--lontrel działa z opóźnionym zapłonem-efekt po ok 10 dniach-słabo widoczny--taka specyfika preparatu--idealnie niszczy osty i mlecze
    najlepiej opryskaj lontrelem-zal dawka 0.4 l/ha-no ale
    daj 0.6-0.8 l/ha--i 300 l/ha wody--przelicz to sobie na swój trawnik--myślę że potrafisz
    poczekaj ze wszystkim do wiosny i wtedy się wszystko wyjaśni--myśę że będzie OK
    piszę to z pełną odpowiedzialnością--nic twojej trawie nie grozi--nawet przy dawce X2
    pozdrawiam
    Jeśli chodzi o odpowiedź to nie był to ekspress. Pomimo to dziękuję.
    13 września prysnąłem Starane. Reszta wiosną.Nara.

  6. #6

    Domyślnie

    ale teraz jest expres
    dopiero teraz zerknąłem na ten temat
    trzymaj się

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony