dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76
  1. #1

    Domyślnie inspiracje : "country living" czyli styl wiejski.

    dla poszukujących inspiracji w stylu wiejskim
    sukcesywnie podziele się zgromadzonymi zdjeciami i skanami z wysparskich gazet wnętrzarskich
    zapraszam do komentowania i wklejania miłośników troche innych klimatów.

    http://www.englishcountryinteriors.com/ tu jest tylk kilka fotek

    http://www.look4design.ie/pages/companies.asp?type_id=1
    tu jest masa zdjęć, trzeba wybrać z menu po lewej stosowną zakłądkę, (są tam oszczególne pomieszczenie, drzwi, podłogi, i całe wnętrza "interior designers") , a następnie klikać nazwy firm z listy która się wyświetli, w każdej firmie są zdjęcia ich wytworów i aranżacji, dużo oglądania, nie tylko wiejski styl, dużo pomysłów.


    zaczynam od strefy wejsciowej (zdjecia z gazety )









    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  2. #2

    Domyślnie

    Po co dublować tematy i to w tak bliskiej odległości czasowej? Funkcjonuje już identyczny wątek założony bardzo niedawno:
    http://forum.muratordom.pl/wrzuccie-...go,t132284.htm

  3. #3

    Domyślnie

    bo tam zaczęło się od kiełbasy i myślałam że wątek podupadł. A poza tym tu na życzenie jednej z forumowiczek powklejam to co znajdę w irlandzkich czasopismach wnętrzarskich.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    No właśnie, forumowiczka bardzo dziękije. To jest po prostu wątek o stylu wiejskim anglosaskim dzięki za link i zdjecia
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  5. #5

    Domyślnie

    łazienki - odsłona pierwsza!











    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  6. #6

    Domyślnie

    Kurcze, nie moj styl zdecydowanie
    Nie podoba mi sie strasznie !
    ale dzieki za linki - przynajmniej bede wiedziala czego zdecydowanie unikac w urzadzaniu domu

  7. #7

    Domyślnie

    Czemu ma służyć powyższa "wypowiedź"? Tu raczej nie chodzi o ocenianie tylko oglądanie. Jak napisała autorka tematu "dla poszukujących inspiracji w stylu wiejskim".......
    Ja proszę więcej zdjęć!!!!!!!!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Emi601

    niestety nie moge wejść w ten drugi link
    Czy tylko u mnie ten problem?

  9. #9

    Domyślnie

    Mi się udało na obydwa. Może to przeglądarka odmawia współpracy?

  10. #10

    Domyślnie

    Małgosiu , oba linki robione tą samą "techniką" , nie mam pojęcia czemu się nie odmyka.

    łazienki odsłona druga i dwa najnajfajniejsze "wiatrołapy" jak country to country , kalosze muszą być










    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  11. #11

    Domyślnie

    Przepiękne te podwójne drzwi. Muszę podsunąć link rodzicom jako inspiracje do nowego domku

  12. #12

    Domyślnie

    fajne nie? " cottage stable doors" na to mówią , stolarze robią takie na zamówienie, na żywo też widziałam, z czerwoną szybką w kształcie rombu, zawsze jak przechodzę obok tego domu to na nie patrzę ;P
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie Ja jestem od jakiegoś czasu zakochana w tym stylu. Podobno zawsze wyprzedzam trendy (znajomi mówią, że mam wyczucie). Teraz wszyscy (no prawie) urządzają w stylu "techno" minimalistycznym do granic bólu. Potem przychodzi żal, że: białe gresy polerowane wieczne sprzątanie, smugi i ślisko, białe malowane na wysoki połysk meble kuchenne to nic tylko wieczne mycie do połysku płynem do szyb, AGD ze stali nierdzewnej to wiecznie upalcowane AGD, mocny czewony z czarnym to już mocno boli po oczach tak po 4 miesiącach i tęskni się wkońcu do natury, luzu, który każdy powinien zaznać tak poprostu zacząć żyć we wasnym domu a nie tylko latać ze ściereczką. Styl wiejski może niektórym się wydaje tandetny itd itp ale jest przyjemny dla oka i przytulny, ciepły taki jaki powinien być dom. Da "wiejskiego" trzeba "duszy" i odpowiedniego podejścia. Ja chcę "wiejską chatę" dla moich dzieci. Dom jest dla mnie a nie ja dla domu jak mówi żona mojego ojca

  14. #14

    Domyślnie

    myślę podobnie gizelo! tak po wiejsku jest przytulnie! wkleiłam na forum zdjecie kuchni , jaką chcę zamówić ( jak już będzie dom) , oczywiście ze zdjęcia w gazecie i ktoś napisał że jak kuchnia prababci ! jak dla mnie komplement bo włąsnie o to chodzi.

    a tu dzielone drzwi na żywo , nie zwracajcie uwagi że krzywe zdjecie bo robiłam je z auta w czasie jazdy

    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał emi601
    fajne nie? " cottage stable doors" na to mówią , stolarze robią takie na zamówienie, na żywo też widziałam, z czerwoną szybką w kształcie rombu, zawsze jak przechodzę obok tego domu to na nie patrzę ;P
    No bo to się pewnie wzięło z drzwi stajennych. W niektórych stajniach boksy maja takie drzwi dzielone, górę sie otwiera żeby konik wyglądał, a całośc (góra i dół) żeby koń mógl wyjść. Cos jak tu:
    http://www.dkimages.com/discover/Hom...-Care-669.html

    W Polsce to mało popularne, może ze względu na duże mrozy?
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    wciskam sie w wasz watek bo tez jestem milosniczka stylu ''wiejskiego'', a ze sie buduje na wiosce to bedzie pasowal jak ulal! w moim ''miejskim'' mieszkaniu tez mam raczej zboczenie w podobnym kierunku : biale meble kuchenne, drewniane, olejowane blaty, mebelki nie lakierowane tylko regularnie i z miloscia woskowane, nabraly pieknej zlotawej patyny. Maz czasami mi mowi zebym uwazala, ze zaczynam przesadzac ale mi sie podoba!!!!!
    a teraz pytanie do was, drodzy koledzy, odnosnie naszej budowy:
    jezeli bede na dachu miala antracytowa karpiowke, elewacja bedzie jasna, to w jakim kolorze mam zrobic stolarke i reszte dodatkow?
    Dwa pomysly : -dach antacytowy, elewacja jasno kremowa, stolarka biala, rynny biale, okiennice biale i podbitka czy nadbitka tez biala, czy moze,
    -dach antracytowy, elewacja kremowa, stolarka biala, okiennice jasny, zlocisty dab, rynny grafitowe, podbitka w kolorze okiennic.
    POMOZECIE WYBRAC?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja myslę, że drugi pomysł jest ok. Pierwszy za biało i nudno. Ale to moje skromne zdanie

  18. #18

    Domyślnie

    ja już wczoraj miałam odpisać ale mnie wykolegowano z kompa

    druga opcja bardziej mi się widzi! podbitka złotodębowa i takiez okiennice do białej stolarki będą pasować idalnie, rynny pod kolor dachu - bedzie ok! okiennice zdecydowanie musza się odcinać od tła!

    u mnie koncepcja jest taka - ciemnoczerwony dach, białe okna, do tego ciemnobrązowe drzwi , podbitka i słupy na ganku, tynk brudnobiały, rynny tez brązowe, gdyby były okiennice byłyby tkaie jak podbitka i ganek.

    tak po dziecięcemu, jak na rysunkach standardowe zestawienia kolorów, troche kontrastowo, wiejska chata jest przysadzista, rozłożysta, uderza prostotą! ale wiadomo że czasem "less is more"
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał emi601
    ......
    tak po dziecięcemu, jak na rysunkach standardowe zestawienia kolorów, troche kontrastowo, wiejska chata jest przysadzista, rozłożysta, uderza prostotą! ale wiadomo że czasem "less is more"
    Zaraz, zaraz. Trochę sie rozpędziłaś
    Country living to anglosaski odpowiednik podmijeskiej posiadłości i w swym bogactwie znaczenia tego słowa, niewiele i niekoniecznie ma wspolnego z wiejską chatą i jej prostotą.
    Jedno co łączy ten styl z true rustykiem , to położenie samych obiektów.
    W country living zawiera się cała masa stylów architektonicznych i wzorniczych.
    Ten styl to także śródziemnomorski (nie wiedzieć czemu nazywany prowansalskim), kanadyjska odmiana craftsman, polski dworkowy, szwabski i masa innych łącznie z amerykańskimi wiktorian, french country, które w zaden sposób z przysadzistą chatą nie maja nic wspólnego.
    Jedynie chyba, pueblo Revival, medival, ranch, colonial dutch i cape code są przysadziste i uderzają prostotą reszta to wariacje na temat wsi oczyma miastowych o wsi mających niewielkie pojęcie .
    Żadne z wyżej wymieonych nie ma zresztą większych szans na realizację w Polsce
    Rękodzieło ( a to jest główną cechą typowego c.l. chociaż dzisiaj niekoniecznie) nie musi być prostotą i nie jest. Wzornictwo typowego domu country living jest wyjątkowo bogate bo przyniesione przez mieszczuchów z miast i pałaców na wieś.
    Większość sprzętów posiada bardzo wyrafinowaną ornamentykę nawet jeśli jest ona wykonana celowo małoprecyzyjnie.
    Sprzęty dobierane są celowo na zasadzie "szukamy na pchlim targu" - ma to nawet swoje dziejowe uzasadnienie w historii contry living.
    Niewiele to ma wspólnego z wiejskością i "less more", wręcz przeciwnie.

  20. #20

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony