dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 76
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmjim
    Co za redundancja .
    miło mi ,że zrozumiał/eś(aś).

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gizela
    Witajcie Ja jestem od jakiegoś czasu zakochana w tym stylu. Podobno zawsze wyprzedzam trendy (znajomi mówią, że mam wyczucie). Teraz wszyscy (no prawie) urządzają w stylu "techno" minimalistycznym do granic bólu. Potem przychodzi żal, że: białe gresy polerowane wieczne sprzątanie, smugi i ślisko, białe malowane na wysoki połysk meble kuchenne to nic tylko wieczne mycie do połysku płynem do szyb, AGD ze stali nierdzewnej to wiecznie upalcowane AGD, mocny czewony z czarnym to już mocno boli po oczach tak po 4 miesiącach i tęskni się wkońcu do natury, luzu, który każdy powinien zaznać tak poprostu zacząć żyć we wasnym domu a nie tylko latać ze ściereczką. Styl wiejski może niektórym się wydaje tandetny itd itp ale jest przyjemny dla oka i przytulny, ciepły taki jaki powinien być dom. Da "wiejskiego" trzeba "duszy" i odpowiedniego podejścia. Ja chcę "wiejską chatę" dla moich dzieci. Dom jest dla mnie a nie ja dla domu jak mówi żona mojego ojca
    Gizela dobrze powiedziane popieram
    pozdrawiam maaja222

  3. #23

    Domyślnie

    Jakby nie było fajnie się to ogląda. Prosze o więcej
    pozdrawiam maaja222

  4. #24

    Domyślnie

    przynam sie Wojtek że mi zaimponowałeś no tak to było z zapasem jesteś architektem?

    zdaję sobie sprawę że styl wiejski stylowi wiejskiemu nie równy, są takie z koronkowymi zazdrostkami i takie ze stołem z gołych dech ja spróbuję znaleźć złoty środek. Wiejskie były i dwory i chaty kryte strzechą , prawda?

    Z tym jak sobie wyobrażam wiejską elewacje to postarałam się wyciągnąć jakąś regułę z takich mniej - wiecej ezgemplifikacji ( jak wszyscy to wszyscy ;P)













    będzie wiecej
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  5. #25

    Domyślnie

    a teraz trochę z wysp, jak tytuł wątku sugeruje
    country houses:






    i country cottages:





    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  6. #26

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał emi601
    przynam sie Wojtek że mi zaimponowałeś no tak to było z zapasem jesteś architektem?

    zdaję sobie sprawę że styl wiejski stylowi wiejskiemu nie równy, są takie z koronkowymi zazdrostkami i takie ze stołem z gołych dech ja spróbuję znaleźć złoty środek. Wiejskie były i dwory i chaty kryte strzechą , prawda?

    Z tym jak sobie wyobrażam wiejską elewacje to postarałam się wyciągnąć jakąś regułę z takich mniej - wiecej ezgemplifikacji ( jak wszyscy to wszyscy ;P)
    Ha!
    Po pierwsze nie miałem wcale zamiaru imponować , tylko sprostować. Po drugie akurat jestem architektem wnętrz a architektura budynku determinuje wnętrze i musi być z nim spójna, stąd podstawowa zaledwie wiedza na ten temat
    Ze stylem country living jest troche jak z Meksykiem. Jeden jest prawdziwy biało szary , drugi podmalowany , bajecznie kolorowy dla turystów - w sumie dwa rózne światy.
    Countru live to dzisiaj niezły biznes gdzie oprócz dobrych rzeczy sprzedaje się bez żadnych obiekcji ordynarny chłam ocierajacy się niemal o kicz. Przodują w tym niektóre czasopisma jak choćby , nomen omen "Country Living"
    Tu można zrobić wspaniałe rzeczy, ale jednym drobnym pociągnięciem mozna spieprzyć wszystko. Są reguły, niezmienne od ponad stu lat , które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego efektu posiadłości wiejskiej. Nieznajomość ich lub ignorancja sprawi , ze zamiast wiejskiej posiadłości wyprodukujemy sobie knota.
    W te klocki jesteśmy w Polsce naprawdę nieźli.

  8. #28

    Domyślnie

    a "country living" to chyba jest właśnie najpopularniejszy "Period living" też jest fajny! jest sie gdzie inspirować.
    oj! z tym żeby nie przesadzić to mam pietra jak nie wiem! nie można mieć wszystkiego ani tym bardziej na raz. Jak sobie czasem chodze po sklepach i widze różne rzeczy które mi się podobają, i jak oglądam gazetki z pomysłami które chciałabym zrealizować, to tak sobie myslę że jakbym je wszystkie zakupiła lub wprowadziła w życie to byłabym nieszczęśliwa gdyż wyszłoby z tego kiczowisko W sklepach jest masa "staroci" takich robionych na stare, nie wszystko złoto co się świeci w niedziele jeżdzimy na pchli targ, tam są fajne rzeczy!
    co do pomysłu z jasną kuchnią to jestem absolutnie pewna. Zamierzam wybrać tylko kilka najważniejszych cech i ich się trzymać, nie zbuduję sobie przecież stuletniej chaty, tylko mogę nawiązać do pewnych charakterystycznych rzeczy.
    Poza tym jakby tu ożenić "country" z "wiejski"? "Country living" nie tylko propaguje styl wystroju wnętrz ale ogólnie styl życia. W moim przyszłym domu nie będę piec muffinów tylko drożdzówkę bo wolę ! hihii

    a tak na koniec zobaczcie , kuchnia "wiejskaangielska" białe fronty, drewniane blaty, kute uchwyty, a jak fajnie komponuje się z okapem i piekarnikiem ze sali nierdzewnej! chyba to będzie moje "credo" , taki efekt chciałabym osiągnąć

    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  9. #29

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmjim
    a było tak sympatycznie „drobnym pociągnięciem” uff .

    Awersja do pisanego, brak akceptacji czy jakieś frustracje ?
    Historyjka obrazkowa chyba dokładnie pokazuje ich źródło

  11. #31

    Domyślnie

    no to jedziemy dalej! stoły, jadalnie, tereny do biesiadowania















    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  12. #32

    Domyślnie

    jest takie polskie wydawnictwo Weranda - Country. mniej więcej kwartalnik.
    powinien zainteresować czytajacych ten wątek forumowiczów. pokzaują tam bardziej nasze klimaty

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał emi601
    "Country living" nie tylko propaguje styl wystroju wnętrz ale ogólnie styl życia. W moim przyszłym domu nie będę piec muffinów tylko drożdzówkę bo wolę ! hihii
    ...do takiej intrerpretacji stylu proponuje "bagel", to co niezdrowe jest już wycięte. hehe

    Życze zdrowotnosci.

  14. #34

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gizela

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    206
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z życia to wiem tyle, że każdy musi mieć swojego wroga. Jak się go nie ma to się go i tak znajdzie. Tak jes ze zwolenikami "wiochy" i "miasta". Ci "wsiowi" chcą być "miastowi" a "miastowi" chcą być "wieśniakami" i nawzajem się ścierają . Jak mówiłam do wszyskiego się dojrzewa. Własny styl musi być jak wino. Musi dojrzewać w dobrych warunkach. Trzeba wszystkiego wybróbować w praktyce. Człowiek się uczy, czasem boleśnie. Ale czy my wszyscy tak skrycie nie myślimy o maminych pierogach. A tu znowu pizza . Mam obecnie w domciu jak w sterylnym pudełku. Ale ileż można jak w szpitalu. Chcę być "wieśniaczką" taką "polską babą" seksowną i bijacą ciepłem domowego zacisza. Dom niech będzie mą ostoją dla wszyskkich naszych przyjaciół a i wróg się zakocha i będzie tęsknić. Wybrałam styl współczeny wiejski. Bierze się on z tego co nas otacza. W domu marzę tylko o paru przedmiotach szczególnych dla mnie i mego serca, bez przesadzistego wyszukiwania. Lepiej mniej niż więcej. Przesada to wróg w urządzaniu domu. I urządzajmy dla siebie nie dla ludzi, bo sie zagubimy.
    Dla mnie inspiracją jest moja wyobraźnia wspierana oczywiście na publikacji. Tyko jednej "DOMY ZA MIASTEM" polecam. Można tam wybrać coś dla siebie ale wyobraźnia to najwiękrzy skarb każdego z nas. Jak bdę miała okazję to wkleję okadkę książki. Ja za każdym razem odkrywam w niej coś innego. JEST TAM WSZYSTKO dla duszy tzreba uwierzyć w siebie albo zaufać dekoratorowi, tylko trzeba dokładnie sprecyzować czego sie oczekuje a to już nie takie proste. Ja wybrałam ale pomogła mi w tym ta książka . Może nie jest dla każdego ale jest o każdym "rodzaju wieśniaka" tym z przed naszej ery i tym "współczesnym" trzydziestolatku Pozdrawiam

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmjim

    Ooo widzę że pociągnęło się również kurs psychologii .
    Tak, tak. Zaraz po obrazkowym kursie architektury i estetyki.

  17. #37

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paullina

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    I ja właśnie jestem tą współczesną trzydziestoletnią wieśniaczką- uwielbiam ten styl.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gizela
    Z życia to wiem tyle, że każdy musi mieć swojego wroga. Jak się go nie ma to się go i tak znajdzie. Tak jes ze zwolenikami "wiochy" i "miasta". Ci "wsiowi" chcą być "miastowi" a "miastowi" chcą być "wieśniakami" i nawzajem się ścierają . Jak mówiłam do wszyskiego się dojrzewa. Własny styl musi być jak wino. Musi dojrzewać w dobrych warunkach. Trzeba wszystkiego wybróbować w praktyce. Człowiek się uczy, czasem boleśnie. Ale czy my wszyscy tak skrycie nie myślimy o maminych pierogach. A tu znowu pizza . Mam obecnie w domciu jak w sterylnym pudełku. Ale ileż można jak w szpitalu. Chcę być "wieśniaczką" taką "polską babą" seksowną i bijacą ciepłem domowego zacisza. Dom niech będzie mą ostoją dla wszyskkich naszych przyjaciół a i wróg się zakocha i będzie tęsknić. Wybrałam styl współczeny wiejski. Bierze się on z tego co nas otacza. W domu marzę tylko o paru przedmiotach szczególnych dla mnie i mego serca, bez przesadzistego wyszukiwania. Lepiej mniej niż więcej. Przesada to wróg w urządzaniu domu. I urządzajmy dla siebie nie dla ludzi, bo sie zagubimy.
    Dla mnie inspiracją jest moja wyobraźnia wspierana oczywiście na publikacji. Tyko jednej "DOMY ZA MIASTEM" polecam. Można tam wybrać coś dla siebie ale wyobraźnia to najwiękrzy skarb każdego z nas. Jak bdę miała okazję to wkleję okadkę książki. Ja za każdym razem odkrywam w niej coś innego. JEST TAM WSZYSTKO dla duszy tzreba uwierzyć w siebie albo zaufać dekoratorowi, tylko trzeba dokładnie sprecyzować czego sie oczekuje a to już nie takie proste. Ja wybrałam ale pomogła mi w tym ta książka . Może nie jest dla każdego ale jest o każdym "rodzaju wieśniaka" tym z przed naszej ery i tym "współczesnym" trzydziestolatku Pozdrawiam
    Brawo!!!
    Dobrze powiedziane Gizela

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmjim
    Tak, tak niema to jak znienacka wejść na czyjś wątek po wymądrzać się, puścić parę nikomu nie potrzebnych pseudo wykładów .tak, wiem gdybym ignorant, zamiast ironizować czerpał garściami z twoich licznych wypowiedzi mógł bym mieć dom zgodny z zasadami architektury i estetyki a tak będę się męczył w tym knocie do końca życia .wybacz Petroniuszu że musiałeś to oglądać, twoje poczucie estetyki będzie się z tego otrząsać latami.
    Jeśli naprawde chcesz zrozumieć o co tu chodzi to przeczytaj sobie post Gizeli
    pozdrawiam
    Ależ nie Cezarze. Upodobania do komiksowych historyjek obrazkowych odbierają Ci właściwe odczytanie slowa pisanego ze zrozumieniem.
    Moje otrząsanie po wizycie było krótkie, walka z chłamem psującym krajobraz długa i długo jeszcze bezowocna.
    To jest ogólnodostępne forum dyskusyjne, jeśli zapomniłeś.
    Skoro możesz ironicznie wyrażać swoje niezadowolenie z formy czyjejś wypowiedzi a nie nawiązujesz do jej treści, to i ja mogę się do Twoich odnieść w ten sam sposób .
    Nie wszyscy czytając forum mają tak nieodparte wrażenie , że wiedzą wszystko a do pełni szczęscia i sukcesu w budowie potrzebne im są jedynie obrazki.
    Czasem dobrze znać podstawowe zasady, żeby zamiast wiejskiego domu nie postawić knota na wsi, bo wówczas zamiast "stylu wiejskiego" wyjdzie zwykła "wiocha".
    Pozdrawiam również.

    PS
    Nie mam nic do country living, styl dobry jak kazdy inny pod warunkiem , że jest stylem a nie przypadkową zbieraniną nawiedzonych wyobrażeń z gazet.
    Proponuję na tym forum obejrzeć dom młodych ludzi kraktom, którzy budowali w taki właśnie sposób http://forum.muratordom.pl/troche-na...ku,t108461.htm
    Odwaga, umiar, konsekwencja, zasady i pokora mimo że są amatorami.
    Nie razi tam nawet pewna "naiwność" zestawień czy nieuzasadniony chwilami eklektyzm - polecam.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony