dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Komin i piecyk gazowy pojemnościowy

    Witam
    Mam u siebie w lazience piecyk gazowy pojemnosciowy do ogrzewania ciepłej wody i pojawił sie problem podczas mrozów które ostatnio panowały a mianowicie na suficie jest wyprowadzenie spalin do przewodu kominowego z cegły pełnej, pojawiły sie tam wilgotne wykwity a nawet zaczeło juz kapać zwłaszcza jak sie paliło.
    W tej chwili jest tam włozona taka rura aluminiowa spiro bo wcześniej gdy jej nie było to komin z cegieł był bardzo wilgotny wręcz mokry, dlatego wstawilem tą rure aluminiową żeby komin sie nie zawilgacał i dlatego mam problem, teraz tak przypuszczam że jak pali sie w piecyku to na tej rurze aluminiowej wykrapla sie woda i scieka w dół własnie na sufit. Poradzcie co zrobic żeby nie zawilgacać komina tymi spalinami gazowymi i żeby tych plam nie było gdy jest rura spiro załozona.
    Myślałem ocieplic komin ale ja wiem czy to przyniesie efekt, komin jest tak z 3 metry na strychu i tak z 1 metr nad dachem.
    Pomocy !!

  2. #2

    Domyślnie

    podciągam do góry
    moze sie znajdzie ktoś coś doradzi

  3. #3

    Domyślnie

    a Może z innej beczki
    Czy u każdego z was kto ma taki piecyk gazowy pojemnosciowy jest jakis wkład w kominie?
    Myslałem sobie też tak, aby podłaczyc do jednego przewodu wentylacyjnego rure odprowadzenia spalin i wentylacje łazienki, tak jak sie to nieraz podłacza okap kuchenny,
    A mianowicie z tego powodu aby powietrze które wentyluje łazienke powodowało osuszanie komina zawilgacanego przez piecyk gazowy w momencie gdy gas jest spalany.

  4. #4

    Domyślnie

    hm, nikt mi chyba jednak nie doradzi

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Twój podgrzewacz pojemnościowy jakiś Liko lub Ariston np.. ma małą moc grzewczą i do tego rzadko się włącza nic dziwnego komin jest zimny i spaliny nie mogą go ogrzać Skropliny ze spalin wsiąkały w murowany komin czego dowodem były mokre plamy po włożeniu rury spiro spaliny nie mogą wsiąkać i płyną w duł
    Jedynym rozsądnym i skutecznym sposobem będzie włożenie wkładu z klasówki zakończonego skraplaczem
    Zjawiska wykraplania się kondensatu ( masz podgrzewacz kondensacyjny ) nie przeskoczysz ale możesz to prawidłowo kontrolować
    Odnośnie wykraplania się spalin nie ma tu reguły w jednym kominie nie ma nawet kropli a w innym wiadro dziennie
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony