dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie Re: Ocieplenie wieńca przy ścianie jednowarstwowej

    Cytat Napisał Robert N
    Cytat Napisał Metal
    W technologii Ytong element szalunkowy wieńca ma przyklejoną od wewnątrz wełnę i dlatego nazywa się element docieplenia wieńca. Pomijam fakt, że elementy dostarczone do mnie miały tą wełnę przyklejoną tylko teoretycznie. Ślady kleju były, ale praktycznie wszystkie wkładki z wełny odpadały od bloczków.
    I co? Masz to ocieplenie, czy nie ? Odpadły zupełnie i już się ich nie dało wsadzić ?

    A jak rozwiązali to ci szczęściarze, którzy budują jak ja ? Ze zwykłych BK bez systemu takiego jak Ytong ?
    No pewnie, że mam to ocieplenie. Fachowcy ułożyli je przed zalaniem stropu. A "szczęściarze" mogą to samo przecież zasymulować.
    Mój sąsiad też "szczęściarz" docieplił wieniec od zewnątrz styropianem i ukrył to pod poziomą podbitką. Prosto i skutecznie, ale zadziała w pełni poprawnie tylko przy dachu kopertowym.
    Pozdrowionka
    Metal

  2. #22

    Domyślnie

    Słuchajcie,
    A kto się spotkał z wariantem: BK 36 + tynk zewn. np MAXIT (docieplajšcy, z dodatkiem perlitu). To chyba kompromis...

  3. #23

    Domyślnie

    To ja ma pytanie jaki tynk polecacie i jak prawidłowo powiniem być położony (siatka+podład+tynk?) bez docieplenia styropianem.
    Pozdrawiam
    ---------------------------
    Decyzja i tak należy do Ciebie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał caleb
    Jak budujesz z bloczka 36 to nie docieplasz. Jak chcesz docieplać dowybiesz coś innego np. BK 24 + 12 styropianu
    Hmm.... A ja zamierzam budować w górach, gdzie mróz od listopada do końca marca nie jest niczym nadzwyczajnym i wolałbym żeby dom był ciepły. Ściana z BK 36cm ma zdaje się U=0,29 czyli ledwo mieści się w normie. Czy nie można by na to położyć jeszcze tak 8-10 cm np. wełny (bo styropian jak widzę nie jest najszczęśliwszym pomysłem)?

  5. #25

    Domyślnie

    ansemo - to zrób ścianę nośną z BK odm. 500 lub 600 grubosci 24 cm i daj 15-20 cm styropku lub wełny -> będzie cieplej i prawdopodobnie taniej niz 36 cm BK + 10 cm wełny/styropku (w przypadku 36 cm sciany nośnej będziesz musiał mieć ściany fundamentu grubości 30 cm - a jak dasz 24 cm BK - to 24 cm fundament wystarczy)

    RicK - u mnie jest siatka+podkład+tynk mineralny, niestety nie znam producenta

    pozdr - Krzysiek

  6. #26

    Domyślnie

    [quote="ansemo"]
    Cytat Napisał caleb
    Jak budujesz z bloczka 36 to nie docieplasz. Jak chcesz docieplać dowybiesz coś innego np. BK 24 + 12 styropianu
    Ściana z BK 36cm ma zdaje się U=0,29 czyli ledwo mieści się w normie.

    Norma dla takiej ściany o ile się nie mylę wynosi U=0.5 więc mieści się z dość dużym zapasem

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    [quote="janaro"]
    Cytat Napisał ansemo
    Cytat Napisał caleb
    Jak budujesz z bloczka 36 to nie docieplasz. Jak chcesz docieplać dowybiesz coś innego np. BK 24 + 12 styropianu
    Ściana z BK 36cm ma zdaje się U=0,29 czyli ledwo mieści się w normie.

    Norma dla takiej ściany o ile się nie mylę wynosi U=0.5 więc mieści się z dość dużym zapasem
    O ile się nie mylisz. Niestety jednak jesteś w błędzie. U<=0,3
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #28

    Domyślnie

    [quote="Geno"]
    Cytat Napisał janaro
    Cytat Napisał ansemo
    Cytat Napisał caleb
    Jak budujesz z bloczka 36 to nie docieplasz. Jak chcesz docieplać dowybiesz coś innego np. BK 24 + 12 styropianu
    Ściana z BK 36cm ma zdaje się U=0,29 czyli ledwo mieści się w normie.

    Norma dla takiej ściany o ile się nie mylę wynosi U=0.5 więc mieści się z dość dużym zapasem
    O ile się nie mylisz. Niestety jednak jesteś w błędzie. U<=0,3
    Jednak się nie mylę norma dla ściany jednowarstwowej wynosi U<=0,5

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    [quote="janaro"]
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał janaro
    Cytat Napisał ansemo
    Cytat Napisał caleb
    Jak budujesz z bloczka 36 to nie docieplasz. Jak chcesz docieplać dowybiesz coś innego np. BK 24 + 12 styropianu
    Ściana z BK 36cm ma zdaje się U=0,29 czyli ledwo mieści się w normie.

    Norma dla takiej ściany o ile się nie mylę wynosi U=0.5 więc mieści się z dość dużym zapasem
    O ile się nie mylisz. Niestety jednak jesteś w błędzie. U<=0,3
    Jednak się nie mylę norma dla ściany jednowarstwowej wynosi U<=0,5
    Masz rację ,mój błąd. W takim razie chyba tylko jakiś obłąkany urzędas mógł coś takiego wymyślić.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #30

    Domyślnie

    ja tez buduje z 36 cm...rzeczywiste U dla sciany 36 cm odm 400 producentów krajowych oscyluje w granicach 0,31 a nie 0,29. To niższe to jest dla warunków suchych gdzie lambda osiga lepsze wartośći.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  11. #31

    Domyślnie

    Witam

    Moja pani architekt stwierdziła, że to efekt działania jakiegos lobby jednowarstwowego. Że niby czemu jednowarstwowa może przepuścić więcej i dalej jest fajnie. Jeśli to 0,5 by było OK to czemu solbet wprowadza do sprzedaży bloczki 42 cm ?

    Pozdrawiam
    Maciej

  12. #32

    Domyślnie

    Bo ludzie wymuszaja..Popatrz, że na rynku jest pęd do coraz niższego U. I nie zawsze jest to wytłumaczalne ze względów ekonomicznych. Bo jak wytłumaczysz, że chetniej lusdzie kupia 42 cm z U lepszym o 0,03, dołożą ze 3000 a rocznie zyskaja na tym może z 50 zeta mna ogrzewaniu..Zwrot po ok 60 latach. I gdzie tu sens? nie lepiej zrobić ściane 36 z U gorszyn a te 3000 dołożyć do lepszych okien?
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomas
    Bo ludzie wymuszaja..Popatrz, że na rynku jest pęd do coraz niższego U. I nie zawsze jest to wytłumaczalne ze względów ekonomicznych. Bo jak wytłumaczysz, że chetniej lusdzie kupia 42 cm z U lepszym o 0,03, dołożą ze 3000 a rocznie zyskaja na tym może z 50 zeta mna ogrzewaniu..Zwrot po ok 60 latach. I gdzie tu sens? nie lepiej zrobić ściane 36 z U gorszyn a te 3000 dołożyć do lepszych okien?
    Cóż myślisz w kategoriach egoistycznych - nie chodzi tylko o ile zaoszczędzi inwestor ale również o zużycie energii w skali kraju.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cóż myślisz w kategoriach egoistycznych - nie chodzi tylko o ile zaoszczędzi inwestor ale również o zużycie energii w skali kraju.
    no o tym aspekcie nie pomyslalem..
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    A ja myślę, że w tych różnicach U jest dużo sensu. A właściwie było bo ciężko spotkać kogoś kto buduje ściany z U>0,3
    Teoria z lobby producentów jednowarstwowych murów jest nietrafiona. Bo inaczej promowaliby ściany 24-30 cm. Ale po co im to jak łatwo mogą wcisnąć 40 cm. 10 cm różnicy to 33% większe obroty.
    A dlaczego jest sens aby ściany jednowarstwowe miały U<0,5. Bo taka ściana jest bezpieczna wilgotnościowo. Natomiast w ścianach wielowarstwowych za mało materiału izolacyjnego może powodować jej zawilgocenie. Łatwo to prześledzić na wykresach cieplno-wilgotnościowych.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    ansemo - to zrób ścianę nośną z BK odm. 500 lub 600 grubosci 24 cm i daj 15-20 cm styropku lub wełny -> będzie cieplej i prawdopodobnie taniej niz 36 cm BK + 10 cm wełny/styropku (w przypadku 36 cm sciany nośnej będziesz musiał mieć ściany fundamentu grubości 30 cm - a jak dasz 24 cm BK - to 24 cm fundament wystarczy)
    Hmm.... Tylko że w projekcie który chcę kupić jest ściana z BK36 odm. 400. Sądziłem że jak do tego dołożę powiedzmy 8-10 cm wełny to jeszcze ją trochę docieplę - koszt wełmy to pewnie jakieś 2kPLN.

    Natomiast zmiana konstrukcji ściany z BK36 na BK24 i grubsze ocieplenie może dać teoretycznie jakieś 5 kPLN oszczędności.

    Tylko pytanie jaka będzie różnica w izolacyjności cieplnej?
    Jakie U bedzie:
    - dla ściany BK36
    - dla ściany BK36 + 10 cm wełny
    - dla ściany BK24 + 20 cm wełny?
    Jest może jakiś kalkulator którym laik jak ja może się umiejętnie posłużyć?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ansemo
    Cytat Napisał KrzysiekMarusza
    ansemo - to zrób ścianę nośną z BK odm. 500 lub 600 grubosci 24 cm i daj 15-20 cm styropku lub wełny -> będzie cieplej i prawdopodobnie taniej niz 36 cm BK + 10 cm wełny/styropku (w przypadku 36 cm sciany nośnej będziesz musiał mieć ściany fundamentu grubości 30 cm - a jak dasz 24 cm BK - to 24 cm fundament wystarczy)
    Hmm.... Tylko że w projekcie który chcę kupić jest ściana z BK36 odm. 400. Sądziłem że jak do tego dołożę powiedzmy 8-10 cm wełny to jeszcze ją trochę docieplę - koszt wełmy to pewnie jakieś 2kPLN.

    Natomiast zmiana konstrukcji ściany z BK36 na BK24 i grubsze ocieplenie może dać teoretycznie jakieś 5 kPLN oszczędności.

    Tylko pytanie jaka będzie różnica w izolacyjności cieplnej?
    Jakie U bedzie:
    - dla ściany BK36
    - dla ściany BK36 + 10 cm wełny
    - dla ściany BK24 + 20 cm wełny?
    Jest może jakiś kalkulator którym laik jak ja może się umiejętnie posłużyć?
    Program OZC na www.sankom.pl
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony