dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie canon czy brother - pomóżcie, bo obrona tuż tuż!!!!

    Bardzo proszę o pomoc w wyborze, bo decyzje muszę podjąć już, bo we wrześniu obrona pracy, a tu stara drukarka hp padła.
    Będzie drukowane dużo tekstu, ale i kolorowe fotografie, wykresy, tabelki itd.
    Myślę o urządzeniu wielofunkcyjnym , żeby się później przydało w domu do zdjęć, kopiowania itp. Nie możemy się zdecydować, czy canon mp520, czy brother DCP357C. Sytuacja przymusza do szybkiej decyzji, a potem trzeba się będzie "męczyć" jakby coś.
    Napiszcie, jak coś wiecie, może ktoś użytkuje.
    Za kilka dni trzeba oddać pracę. bardzo bardzo proszę o pomoc!

  2. #2

    Domyślnie Re: canon czy brother - pomóżcie, bo obrona tuż tuż!!!!

    Cytat Napisał sonieczka
    Nie możemy się zdecydować, czy canon mp520, czy brother DCP357C. Sytuacja przymusza do szybkiej decyzji, a potem trzeba się będzie "męczyć" jakby coś.
    W domu mam Brothera, nie pamiętam modelu (kolorowa atramentówka i skaner w jednym). Ostatnio sporo dobrych opinii o Brotherze słyszałam, zreszta chłop komputerowiec (zawodowo) wybierał, więc pewnie wiedział co robi
    Porównaj sobie koniecznie koszty eksploatacji (ceny tonerów i na ile stron wystarczają).
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Pytanie zasadnicze - co się stanie z tą drukarką po obronie. Jeżeli jej wykorzystanie bedzie znikome, to może na czas obrony kolory wydrukować gdzieś w punkcie xero a kupić sobie laserówkę i na niej drukować strony czarno-białe.

    Atramentowe drukarki kolorowe wychodzą dość drog w eksploatacji. Laserowe drukarki kolorowe są dość drogie przy zakupie.

    Ja sam mam urządzenie wielofunkcyjne Brothera i w zasadzie nie narzekam.

  4. #4

    Domyślnie

    Powiem Ci tak.
    Jesli będziesz poźniej drukowac mało (patrz raz na tydzień, miesiąc) to nie kupuj żadnej z nich.
    Juz pisze dlaczego.
    Z tego co mi wiadomo głowice w tych drukarkach są zamontowane "na stałe" (wymieniasz same wkłady z atramentem a głowicy nie ruszasz).
    Natomiast np w hp tonery sa droższe, ale wymieniasz równiez głowicę wraz z atramentem. Dlatego jeśli jest rzadko użytkowana drukarka i zaschnie tusz to wymienisz razem z głowicą. W Canonie czy Brotherze tego nie zrobisz.

    Sam to przerabiałem. Musiałem wyrzucić Canona bo zaschła głowica i nic nie szło juz znia zrobić.
    Pozdrawiam
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5

    Domyślnie

    Dokladnie jest tak jak napisal listek.
    Spotkalo nas dokladnie to samo z Canonem.Probowalem uratowac glowice,ale sie nie udalo a o kupnie nowej nie mam mowy.

  6. #6

    Domyślnie

    U nas codziennie ktoś coś drukuje - raz więcej raz mniej. Fajnie byłoby też zrobić zdjęcie czasami ( pobawić się w amatora fotografa) Myślę, ze wykorzystamy to urządzenie - tylko jakie? Pytałam w sklepie i pan polecił ten model brothera, bo ma ponoć w promocji komplet tuszy pełnych, paczkę papieru foto dodatkowo i kabel usb, a kosztuje prawie tyle co niższy model. Ale promocja promocją, a potem się żałuje...A słyszałam, że canon wytrzymuje miesiąc bez drukowania a robi ładne odbitki, jest szybki i cichy. A jak nie te, ale hp - to konkretnie jaki model, bo dostaje oczopląsu

  7. #7

    Domyślnie

    Drukowanie zdjec,robi ladne odbitki.......
    A nie lepiej dac do labu do naswietlenia? Na drukarce za pare stowek efekt bedzie mierny,nie wspominajac juz o jakosci porownywalnej z naswietlaniem.
    Do tego jeszcze dolicz papier,ktory nie jest najtanszy,a i tuszu szybko bedzie ubywac.Czy warto???

  8. #8

    Domyślnie

    No racja z tymi zdjęciami . To kupić tego brothera? Czy brother ma druk porównywalny z jakością hp?

  9. #9

    Domyślnie

    Co do jakości wydruku to nie wiem.
    Ja mam hp deskjetd 2360. Można do niego włozyć dodatkowy tusz, gdy chcemy drukować zdjęcia.
    Jaka jakośc ma brother to nie wiem, ale słyszałem wiele dobrych opinii.
    Do jakiej kwoty chcesz kupic?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  10. #10

    Domyślnie

    Brothera proponują za 269zł, canona - 279. Myślałam o kwocie 250-300.

  11. #11

    Domyślnie

    Pomysl o tej

    http://www.apollo.pl/store/show_detail/34161

    na tej stronie jest dośc duzo i w miare tanio. Nie wiem skąd jesteś. Bedziesz miała rozeznanie i porównanie cen
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  12. #12

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim. Kupione.Jednak brother - sprzedawcy chwalili, mówili, że też mają. Zobaczymy. Już zainstalowane, można drukować. Zobaczymy. Będzie teraz ostro pracować, więc jeszcze podzielę się wrażeniami. Może komuś się przyda.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonieczka
    Dzięki wszystkim. Kupione.Jednak brother - sprzedawcy chwalili, mówili, że też mają.
    Nie ma to jak wierzyć sprzedawcom.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Ja sam mam urządzenie wielofunkcyjne Brothera i w zasadzie nie narzekam.
    Nie tylko sprzedawców słuchałam, Tobie też wierzę Trociu....
    Przekonała mnie ostatecznie tania eksploatacja i cena,i to że mieli na sklepie, a sprzedawcy(nie wszystkich słucham) jednak bardziej chwalili hp. Ale do ceny drukarki musiałabym doliczyć cenę tuszy - nie jest to tanio, a z brotherem dawali komplet pełnych tuszy i jakieś drobiazgi typu papier foto, kabelek, 2 lata gwarancji. Robienie zdjęć wybiliście mi z głowy....no to canona też odrzuciłam i....stało się.
    No to do roboty się biorę, a właściwie nie ja, tylko drukareczka. Ja w tym czasie może kawkę sobie wypiję
    Miłego dnia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony