dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 29
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 575
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał duśka


    A to mała inwestorka na tle kafelków w kuchni.
    Duśka śliczna ta inwestorka wklejaj większe zdjęcia chyba się nie wstydzisz takiej pięknej damy
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  2. #202

    Domyślnie


    Centralne już działa . Kocioł grzeje aż miło.

  3. #203

    Domyślnie

    Wklejam większe . Prawda że śliczny kocioł?

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał duśka
    Wklejam większe . Prawda że śliczny kocioł?
    prześliczny dziękuje za większe
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał czar_ni
    Cytat Napisał kasiulinka

    czar_ni co u Was? Jak prace?
    Kasiulinko schody zapowiadają się przepięknie,czekam na efekt finalny po olejowaniu. Napisz proszę jak duże szambo będziecie mieć ?

    Co do pytania co u nas to w sumie nic nowego, mamy wielki mętlik w głowie bo nagle uświadomiłam sobie ,że jednostanowiskowy garaż nie rozwiązuje nam problemu (mamy 2 auta) a gdybyśmy go odcieli z projektu to znowu zlikwidujemy pokój na co nie możemy się zgodzić. Poza tym czekamy na papiery do notariusza i staniemy się właścicielami działeczki. Wstępnie jesteśmy umówieni z aktualnym jej właścicielem na zrobienie fundamentów, ogrodzenia i wykopania studni oraz szamba. Cieszy nas to bardzo ,bo może uda się coś zaoszczędzić.
    Dobre wiadomości mieszają się ze złymi ,bo dowiedzieliśmy się ,że na prąd będziemy czekać 2 lata ,bo takie praktyki ma Enion u nas , jeśli zrobimy projekt to może rok. To oznacza poślizg budowlany więc pewnie w tym roku fundament a wczesną wiosną 2010 dopiero reszta . Bedziemy walczyć z nimi bo to dla mnie nie do pomyślenia ,żeby czekac 2 lata na przyłącze z którym nie ma technicznego problemu!

    Duśka domek zaczyna wyglądać ślicznie
    Czar_ni, my też mamy dwa samochody, więc budujemy wiatę na ... prawdopodobnie dwa samochody, bo już teraz wiemy od paru osób mieszkających w domach z garażem, że w garażu często jest wszystko, tylko nie samochód. Wiata jest bardzo wygodna, bo nie trzeba otwierać i zamykać bramy a śnieg czy deszcz nie napada i szyb nie trzeba skrobać. Do garażu pewnie będziemy wprowadzać jedno auto, gdy drugim gdzieś rodzinnie wyjedziemy (często się to zdarza), żeby auto było chronione alarmem przed złodziejami. Na co dzień w garażu będzie pewnie kosiarka do trawy, sprzęt ogrodowy, może worki z ekogroszkiem itp. Żeby trzymać w garażu 2 samochody musiałby to być baaardzo duży garaż w naszym przypadku, albo oprócz garażu musielibyśmy mieć wieeelkie pomieszczenie gospodarcze.

  6. #206

    Domyślnie

    Oj, no to widzę, że się dzieje. duśka - to idziecie jak błyskawica Łazienki też już zaczęliście? Kuchnia zapowiada się fajnie. aha i jeszcze coś -inwestorka przesympatyczna
    czar_ni - czy to ta działka o której pisałaś wcześniej? Brak prądu rzeczywiście może być uciążliwy.ale co zrobić? czasami te procedury są bezsensowne a to denerwuje najbardziej gdy chodzi o czas.Czyli już nic nie da się zrobić?te 2 lata to ostateczny termin?

  7. #207

    Domyślnie

    Dzięki Kasiulinko, ano dzieje się dzieje. Nie ma żartów, w lipcu się przeprowadzamy
    Łazienki też są "w trakcie", zwłaszcza dolna. Jak zrobię zdjęcia to znów wkleję. Jednocześnie mamy zamówione schody, drzwi wewnętrzne, podłogi (wszystkie), kuchnię i jeszcze parę "drobiazgów". Wszystko ma się finalizować w czerwcu, czyli za chwilę . Szalony okres, mówię ci.
    Twoje schody są bardzo ładne, my będziemy mieć bukowe, ale podobne, tylko poręcze będą proste, takie bardziej kanciaste.
    Pozdrawiam
    Duśka

  8. #208

    Domyślnie

    To prawdziwa radość. nie ? Ja się cieszę jak wariatka każdą rzeczą.Ja mam zakończenie roku szkolnego 19 czerwca i po tym okresie zaczynamy przewożenie rzeczy. Już w sobotę zaczynam "tańczyć na szmacie" i wycierać kurz przed lakierowaniem. Od wtorku mąż zaczyna lakierowanie. Już się nie mogę doczekać bo chcę rozłożyć meble w salonie. Aha, na dniach zamawiamy też narożnik. (czeka się miesiąc, wiec musimy się sprężać)aha. Rozglądamy się też za duuużym telewizorem. Jak szaleć to szaleć

    Duśka, myślę, że wprowadzimy się równocześnie Bardzo się cieszę bo czuję że już to tak blisko
    aha, a szambo jest jakieś betonowe. brygada przyjeżdża w poniedziałek z drugiego końca Polski. Okazało się ze dużo taniej jest zamówić przyjazd ludzi niż zamówić usługę u nas w okolicy.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał duśka

    Czar_ni, my też mamy dwa samochody, więc budujemy wiatę na ... prawdopodobnie dwa samochody, bo już teraz wiemy od paru osób mieszkających w domach z garażem, że w garażu często jest wszystko, tylko nie samochód.
    Mam mętlik w głowie nagle zaczęłam uważać ,że nam nie starczy na wszystko i tym sposobem chciałam oszczędzić na garażu ,bo płacimy od metra budynku.
    A to byłoby jakieś 27 tysięcy mniej więc sporo... Nie wiem co zrobić jest dużo projektów ale żaden nie ujął nas tak jak ten

    Kasiulinko
    chodziło mi o wielkość szamba - przepraszam nie wyraziłam się precyzyjnie
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  10. #210

    Domyślnie

    No to czar_ni zastanów się może nad innym projektem. Są też mniejsze i przez to może trochę tańsze, choć i tak uważam (nie tylko ja) że ten dom jest dość tani w budowie. Tak na prawdę kasę zaczyna się wydawać dopiero przy wykańczaniu domu, a garażu przecież nie będziesz specjalnie wyposażać, no może z wyjątkiem bramy, ale i tu można znaleźć tańsze i droższe rozwiązania. Więcej optymizmu

  11. #211

    Domyślnie

    Wklejam większe . Prawda że śliczny kocioł?
    no cóż kocioł inwestorce nie dorównuje Tak to juz jest że inwestorki są najpiękniejsze
    Zazdroszczę Wam dziewczyny przprowadzki...
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  12. #212

    Domyślnie

    malgosia0023 dzięki, że wpadłaś. myślę, że u ciebie też bliziutko do przeprowadzki
    czar_ni Ja myślę, że z garażu nie warto rezygnować.Ten pokój nad garażem jest naprawdę potrzebny. Jest duży i ładny. W ogóle bez garażu byłoby ciężko. Teraz znajomi pobudowali domek bez garażu i naprawdę bardzo żałują. Garaż chcą dobudować ale to będzie baardzo duża inwestycja. Na początku tak jak Duśka pomyślałam, że może warto poszukać innego projektu ale teraz jednak twierdzę, że ten jest chyba jednym z tych najtańszych. Pomyślałam też że może bez wykusza? On też jest jednak ważny bo dzięki niemu przestrzeń na dole wydaje się większa. Może jeszcze spróbujcie ponegocjować. Może poszukajcie projektu mniejszego domku (np 100m). Wszystko zależy od tego ile metrów chcecie mieć. Niestety budowa domku to nieustanne kompromisy ''
    Warto pomyśleć jeszcze o tym wszystkim. Jestem dziwnie pewna że podejmiecie dobrą decyzję Piszcie co postanowiliście.Z niecierpliwością czekam na wieści.

    Trzymam kciuki i pozdrawiam was serdecznie.

    aha, a wielkość szamba to 10 m3.

  13. #213

    Domyślnie

    Kasiulinko przepraszam nie zauważyłam wcześniejszego pytania o działkę i prąd. O prąd będziemy walczyć jak już będziemy prawnymi właściecielami działki .
    Działka ta sama jesteśmy w niej zakochani po uszy. Początkiem czerwca będzie już nasza. Dziś wytropiliśmy ,że mamy niewiele ponad 1 km drogą miedzy domami do uroczego miejsca spacerowego- zakola Wisły.
    Zobaczcie jak u nas pięknie



    Co do projektu to zastanawiamy się nad tym
    http://www.projekty-domow-drewnianyc...K-4068-12.html

    a garażem kiedyś takim tylko oczywiście z bramami- powinien świetnie pasować do drewnianego domku


    wszystko musimy policzyć i wtedy podejmiemy ostateczną decyzję
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  14. #214

    Domyślnie

    No, kochana. Muszę ci przyznać, że szczęka mi opadła Krajobraz rewela. To nie to co nasze pola kukurydzy dookoła.Naprawdę ślicznie tam macie. Dla takiej działeczki to warto poczekać na ten prąd przez dwa lata
    Projekt bardzo mi się podoba. Ma wszystko co trzeba. Tylko pokoiki na górze mogłyby być ciut większe poza tym super. Nawet spiżarnia przy kuchni Domek z drewna pięknie będzie się prezentował w takim otoczeniu, oj pięknie..


    pozdrawiam

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulinka
    Tylko pokoiki na górze mogłyby być ciut większe poza tym super.
    Też mnie to martwiło a nie chciałam kupować projektu i później stwierdzić ,że pokoje małe , napisałam do pracowni i dostałam dokładne rzuty i podwójne wymiary i tak sypialnia 7,39m (powierzchnia podłogi 12,3) sypialnia 6,45 (p.podłogi 14,9), sypialnia 13,03 (p.podłogi 21,5) +garderoba powierzchnia podłogi 7 metrów.
    Powinno wystarczyć ? Co sądzicie ?

    A tu jest link do naszej działeczki
    http://picasaweb.google.pl/anchwalek...52497018949042
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  16. #216

    Domyślnie

    Czar_ni, działeczka jest na prawdę piękna, nie dziwię się, że się nią zachwyciłaś. Prawdę mówiąc jest trochę podobnie jak na naszej , tylko u nas nie ma rzeki w pobliżu i drzewka były trochę mniejsze (niestety musieliśmy większość wyciąć bo rosły na samym środku, i nie było by gdzie postawić domu) . My też jak zobaczyliśmy nasza działeczkę, to od razu wiedzieliśmy, że ta i tylko ta. Teraz, gdy spoglądam z okien na poddaszu na okolicę, to widok jest jeszcze piękniejszy: lasy, sosny, pagórki i pola pomiędzy nimi. Jedynym "minusem" tej działki gdy ją kupowaliśmy była większa niż zakładaliśmy odległość od miasta. Chciałam budować dom tuż pod miastem, a ta działka była 10 km od granic, jednak okolica jest tak urocza, że zdecydowaliśmy się kupić. Tak to już jest, jak się ktoś na coś "napali"
    Tyle, że u nas prąd był.

  17. #217

    Domyślnie

    A wiecie ,ze te wysokie drzewa po prawej to też nasze ? działka ma w sumie 30 arów : 12 placu i 18 tego lasu sosnowego.
    Duśka nam też po obejrzeniu tej działki nic innego się nie podobało mimo ,że to była 2 działka jaką obejrzeliśmy.
    W naszym powiecie z prądem każda działka ma takie problemy, nawet jak jest prąd na działce oczekiwanie na podłączenie wynosi rok
    Ale dobra już nie zaśmiecam sobą tego miłego tematu.

    Co tam drogie Panie na froncie robót ? Jak minął weekendzik ?

    Kasiulinko z niecierpliwością czekam na zdjęcia z olejowania
    Duśka sama chciałaś z niecierpliwością czekam na zdjęcia działki
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  18. #218

    Domyślnie

    Czar_ni co do powierzchni pokoi to trudno powiedzieć. Wydaje się bardzo mało ale najlepiej poszukać kogoś kto być może postawił już ten domek. Jak wiadomo powierzchnia liczy się od 1,30 więc skoro taka powierzchnia podłogi to muszą być duże skosy. A może podnieść nieznacznie poddasze?
    a co u nas? mamy małą demolkę na działce
    Jest już szambo i bardzo się z tego faktu cieszymy
    wygląda to tak:




    schody są już dwukrotnie pomalowane. Jeszcze ostatnie malowanie i będzie wielka prezentacja. Jeszcze ich nie widziałam ale z tego co mówił mąż są ciemniejsze i wyglądają bardzo ładnie.
    Pojadę dopiero w piątek jak już wyschną, bo tak naprawdę nie mam kiedy. Mam bardzo ciężki tydzień bo przygotowuję wspólnie z dziećmi przedstawienie, które ma odbyć się w piątek i szczerze mówiąc żyję tylko tym. Tak naprawdę jestem totalnie wypompowana. Jutro dodatkowo wyjeżdżam ze szkolnymi dzieciakami na całodniową wycieczkę więc znów dzień z głowy..
    A weekendzik minął urodzinowo imprezowo bo moja siostra miała swoje święto. Z niecierpliwością czekam do następnego weekendu.


    Wiecie co, zapomniałam napisać że mamy już zestaw na taras stół z parasolem i 6 krzeseł. Wszystko jeszcze nie rozpakowane i czeka aż zamieszkamy.

    gorące pozdrówk i

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulinka
    Jak wiadomo powierzchnia liczy się od 1,30
    powierzchnię liczą od 1,90 , niestety ciężko znaleźć jego realizacje - mamy projekt wykonawczy ale z Grodziska Mazowieckiego


    Nooo to weekendzik minął Wam bardzo sympatycznie -najlepsze życzenia dla Siostry .
    Zazdroszczę tego ,że u Was ciągle coś się dzieje - ale to pewnie taki etap budowy. No i standardowo czekam na zdjęcia
    udanej wycieczki !
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  20. #220

Strona 11 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony