dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 29
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 575
  1. #101

    Domyślnie

    Witam wszystkich po niedługiej przewie.

    U nas cały czas coś się dzieje. Wklejam zdjęcia mebli w naszej sypialni. Na razie bez materaca.


    W pokoju synka i jednej z córek też już są mebelki. Zdjęcia niebawem. Synkowi kupiliśmy sofę ale jednak zdecydowaliśmy, że dokupimy mu porządne drewniane łóżko z materacem. Sofę przestawimy do kącika zabawy w pokoju.

    Od wczoraj montują nam drzwi.
    Niestety jak to zwykle bywa pan zapomniał zamówić nam klamki i zgarnęłam im wszystkie klamki jakie mieli w sklepie. To jednak i tak mało wiec część drzwi nie ma klamek.
    javascript:emoticon('')

    Górny korytarz


    Drzwi do łazienki (na razie bez klamki)



    wejście z wiatrołapu do kuchni



    W kwietniu będą montowane schody, robiony parkiet na dole i robiony taras. Mam jednak nie lada problem z wyborem tralek na schody. Muszą być drewniane bo na więcej nie mamy funduszy a wszystkie tralki, które oglądam są rzeźbione na różne sposoby. Planujemy na dole czerwony skórzany narożnik więc te kulki na tralkach jakoś mi się nie widzą przy tym narożniku. Muszę się decydować a tu pustka w głowie.

    cdn

  2. #102

    Domyślnie

    do Duśki. Cieszę się że macie zamknięty stan. Domek wspaniale się prezentuje.

    pozdrawiam

    p.s. Kiedy zaczynacie wykańczać domek?

  3. #103

    Domyślnie

    Wszystkie drzwi na górze już są na swoich miejscach. Strasznie się cieszymy

    Pokój nad garażem



    Górny korytarz






  4. #104

    Domyślnie

    Śliczne drzwi Kasiulinko. U nas dzisiaj zaczynają klaść tynki.

  5. #105

    Domyślnie

    A co ty masz za wnękę na górze? O ile dobrze widzę na zdjęciach masz jakieś wejście czy wnękę na przeciwko łazienki na górze.

  6. #106

    Domyślnie

    Witam

    Rzeczywiście mamy wnękę. Nie wiem dlaczego tak wyszło. Kiedy domek się budował to ja leżałam w szpitalu (na podtrzymaniu) i coś tak panom budowniczym wyszło Budowę nadzorował mąż. Ale wnęka jest już przygotowana do zrobienia szafy na ręczniki, pościel, itp. z dużym lustrem.Jestem bardzo zadowolona że jest. Wrzuć rzut waszej góry. Jestem bardzo ciekawa jak to jest u was.

  7. #107

    Domyślnie

    Postaram się, ale muszę się dobrać do skanera. Generalnie na górze jest bardzo podobnie jak w oryginalnym projekcie. Wnęki w każdym razie nie mamy, jest ściana w tym miejscu.

  8. #108

    Domyślnie

    Mam do ciebie Kasiulinko jeszcze jedno pytanie: czy tym samym kolorem malowaliście salon i korytarz na dole, co korytarzyk na górze? Wszystko to razem tworzy jakby jedną całość, więc nie widzę możliwości żeby innym kolorem pomalować np. sam salon.

  9. #109

    Domyślnie

    Wiesz co, my salon z wyłączeniem ściany z wejściem do kuchni mamy pomalowany jednym kolorem. Od ścianki za którą jest lodówka zaczyna się inny kolor i prowadzi on aż na górę.

  10. #110

    Domyślnie

    Dzięki, a czy mogłabyś wkleić zdjęcia tych ścian? Interesuje mnie też jak wygląda u ciebie wykusz w salonie. Nam właśnie polecono zamówić szybko parapety wewnętrzne i jestem ciekawa jak to będzie wyglądało w wykuszu gdzie są trzy okna blisko siebie i pod kątem. W ogóle jestem ciekawa jaki kolor wybrałaś do salonu. Ja myślę o czymś w rodzaju kawy z mlekiem, ale nie za ciemny.
    Twój domek pięknieje, że aż miło popatrzeć. Jak u nas pojawi się coś nowego, co warto pokazać, to też wkleję zdjęcie.

  11. #111

    Domyślnie

    Oto zdjęcie wykusza. Koloru parapetów dokładnie nie widać ale sposób rozmieszczenia tak. My wybraliśmy taki szarawy kolor parapetów.Może uda mi się znaleźć jeszcze dokładniejsze zdjęcia.
    http://i39.tinypic.com/11avn6a.jpg
    Na tym zdjęciu widać połączenie kolorów.

  12. #112

    Domyślnie

    i jeszcze raz

  13. #113

    Domyślnie

    i zmniejszona wersja

  14. #114

    Domyślnie

    Witam.
    Razem z mężem przymierzamy się do tego projektu, bo wydaje nam się najbardziej optymalny z tych ,które oglądaliśmy. Możliwe ,że niektóre pomieszczenia mogły by być ciut większe ale z drugiej strony ma dokładnie to co nam potrzeba a przy tym wielkość domu jest do przyjęcia (koszty budowy i późniejszego utrzymania). Bałam się o wielkość wiatrołapu ,kuchni i łazienki na dole (podobnie jak ktoś z forumowiczów -przepraszam kto to pisał wyleciało mi z głowy- wymyśliłam ,że chcę w 2 pomieszczeniu mieć pralnię).
    Dziękuje Kasiulko za wizualizacje naszego marzenia - to dużo daje , rozwiewają się nasze wątpliwości.
    Ze zmian jakie chcemy wprowadzić to przede wszystkim elewacja - chcemy dom obity drewnem (jak myślicie będzie to pasować do projektu?) , nad wykuszem (jaki on duży !!) planujemy zrobić balkonik do docelowo naszej sypialni i chcemy 2 garderoby połączyć w jedną przynależną do tego pokoju (taki egoistyczny, mały luksus ).
    W łazience dolnej i pralni będą 2 wąskie okienka -osobne dla każdego pomieszczenia-znalazłam wizualizacje naszego pomysłu na stronie Konrada Matuszewskiego



    tak jak Duśka chcemy zadaszyć taras i też mamy obawy czy nie będzie za ciemno.
    Wcześniej zastanawiałam się nad podwójnymi oknami dachowymi ale widzę ,że te co są dostatecznie doświetlają wnętrze więc jeśli budżet będzie napięty mogę na nie się strasznie nie upierać.
    Fajny pomysł z tym schowkiem pod schodami muszę to rozważyć.
    Szafa w wiatrołapie rewelacja też taką planujemy Będzie można wszystkie okrycia tam zostawiać.
    Mam pytanie tak z ciekawości gdzie zamierzacie chować buty ? Przy 5 osobowej rodzinie pewnie będzie ich sporo
    Tak sobie oglądam ten projekt ciągle i kocham go coraz bardziej.
    Śliczny ten Wasz domek - zazdroszcze ,że Wy już jesteście na finiszu a my ciągle w sferze marzeń.

    z moich pierwszych osobistych próśb to proszę o :
    * zdjęcie łazienki dolnej,
    * odpowiedź na pytanie czy przesuwaliście kominek w stronę okna balkonowego czy tak jest orginalnie?
    * jak duży macie taras
    * jaki jest koszt naniesienia drobnych zmian w tym projekcie?
    * w projekcie są naniesione wszystkie instalacje?
    * patrząc na Wasze pokoje na poddaszu wydaje mi się ,że ściana kolankowa jest dosyć wysoka - w projekcie znajomych ma zaledwie 42 cm a tu?

    Dobra dość bo robi mi się pomału epopeja wystarczy jak na początek
    Pozdrawiam wszystkich bywalców tego wątku bardzo serdecznie i mam nadzieję ,że nie macie nic przeciwko byśmy do Was dołączyli ?

    Ania&Tomek
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  15. #115

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo serdecznie Was witamy wśród miłośników tego domku Bardzo nam miło że z nami jesteście.
    My budowaliśmy domek prawie dokładnie według projektu. O zmianach już wcześniej pisałam ale nic za nie nie placilismy. Murarz nam proponował podniesienie ścianki kolankowej ale my jednak nie chcieliśmy. Teraz naprawdę bardzo dobrze to wygląda i jest idealnie. Spokojnie można otworzyć okno(nie wchodząc na stołek). Co do instalacji to jest projekt instalacji gazowej i elektrycznej.
    Na zdjęcia łazienki dolnej chwilę musicie zaczekać Są tam tylko tynki i sufit podwieszany. Łazienkę będziemy robili po wprowadzeniu sie.
    piszcie jak bedziecie miec pytania.

    pozdrawiamy

  16. #116

    Domyślnie

    Wczoraj coś mi się z klawiaturą zrobiło (myliła znaki) dziś jest ok więc dopisuję jeszcze.
    Pytaliście o szafkę na buty. Mamy ją przy szafie w wiatrołapie, pełni ona też rolę siedziska i tworzy jedną całość z szafą. Na dole w szafie będziemy trzymać rzadziej używane buty.
    Jeżeli chodzi o projekt to rzeczywiście jest optymalnie wykorzystana przestrzeń. Nie ma niepotrzebnych przestrzeni a myślę, że te które są bardzo zbliżono wymiarowo do pomieszczeń w innych projektach nawet o większym metrażu i są naprawdę wystarczające. My teraz gnieździmy się w 48m mieszkaniu wiec dla nas to będzie luksus Każdy będzie miał swój pokój i jeszcze został nam pokój do pracy. Dzięki tej oszczędności na metrach domek można w miarę szybko postawić i wykończyć.A jeszcze wielka zaletą jest duży strych na którym można swobodnie ustać. (dom jest dosyć stromy i wysoki). tam jest bardzo dużo przestrzeni. Co do powierzchni tarasu to nie pamiętam ale jak będą to zmierzę. Wielki nie jest ale już mieliśmy na nim imprezę i stół z krzesłami się zmieścił My myślimy tez o altanie na większe imprezy.
    Piszecie, że myślicie o zrobieniu domku w drewnie. Akurat ten projekt może ślicznie wyglądać w drewnie bo jest to dosyć prosta bryła i ten wykusz i daszek pięknie się będą prezentować w takiej stylizacji. Wiadomo tez ze elewacja musi być dopasowana do architektury otaczających domów, czy miejsca więc musicie dobrze przemyśleć każdy szczegół.
    Pytaliście czy przesuwaliśmy kominek. Nic nie przesuwaliśmy i zostało to zrobione dokładnie według projektu. Miejsca nie jest wiele ale na telewizor wystarczy. W przypadku dalszych pytań śmiało piszcie.
    pozdrawiamy

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulinka
    Pytaliście o szafkę na buty. Mamy ją przy szafie w wiatrołapie, pełni ona też rolę siedziska i tworzy jedną całość z szafą. Na dole w szafie będziemy trzymać rzadziej używane buty.
    Jeśli to nie problem to kiedyś przy okazji prosiłabym o zdjęcie szafy - dla nas będzie ona ważnym elementem ale ciągle się boję ,że w wiatrołapie będzie ciasno - aktualnie mamy bardzo duży przedpokój więc trzeba będzie się do niego przyzwyczaić

    Cytat Napisał kasiulinka
    A jeszcze wielka zaletą jest duży strych na którym można swobodnie ustać. (dom jest dosyć stromy i wysoki). tam jest bardzo dużo przestrzeni.
    oo to super ! w ogóle tego nie brałam pod uwagę gdzie zlokalizowane jest wejście ?
    Cytat Napisał kasiulinka
    Co do powierzchni tarasu to nie pamiętam ale jak będą to zmierzę. Wielki nie jest ale już mieliśmy na nim imprezę i stół z krzesłami się zmieścił
    czyli jest idealny jak wszyscy i wszystko się zmieściło
    Cytat Napisał kasiulinka
    Piszecie, że myślicie o zrobieniu domku w drewnie. Akurat ten projekt może ślicznie wyglądać w drewnie bo jest to dosyć prosta bryła i ten wykusz i daszek pięknie się będą prezentować w takiej stylizacji. Wiadomo tez ze elewacja musi być dopasowana do architektury otaczających domów, czy miejsca więc musicie dobrze przemyśleć każdy szczegół.
    Dlatego w drewnie - bo będzie taniej - firma ,która ma nam robić ma swoje drewno więc koszty będą mniejsze -co nie ukrywam ,że jest dla nas istotne.
    Dodatkowym jej plusem są lepsze parametry izolacyjne więc wygrała.
    Może dla kogoś wydać się to dziwne ,że jeszcze nie mamy nic a już tyle drobiazgowych pytań ale będziemy budować dom szkieletowy i czas realizacji tego projektu wynosi 2 miesiące nie chciałabym później krzywić się na jakieś nieprzemyślane rozwiązania.
    Cytat Napisał kasiulinka
    Pytaliście czy przesuwaliśmy kominek. Nic nie przesuwaliśmy i zostało to zrobione dokładnie według projektu. Miejsca nie jest wiele ale na telewizor wystarczy. W przypadku dalszych pytań śmiało piszcie.
    pozdrawiamy
    a czyli ok bo mnie się wydawało ,że na projekcie jest dalej - ale to mało szczegółowy projekt z katalogu ile Was kosztował ? chcielibyśmy coś podobnego tylko z drewnianymi belami

    Jeszcze raz dziękuje i zazdroszczę domku już na finiszu
    Można spytać jak dużą macie działkę ?
    Z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia domku i działki (jeśli można). Łatwiej już będzie komentować na bieżąco

    pozdrawiam
    Ania

    ps. mam prośbę - wiem bezczelna jestem :> ledwo przyszłam i już się wymagania - o wstawianie ciut mniejszych zdjęć ,bo temat brzydko się rozjeżdża co wymusza konieczność przewijania zdanie po zdaniu.
    ps2. proponuje jako szybsze rozwiązanie wstawiać zdjęcia z komputera na stronę
    www.imageshack.us.
    1. wybieramy zdjęcie które chcemy wstawić na forum przez naciśniecie przycisku browse i następnie odszukujemy go na komputerze
    2. zaznaczamy "ptaszkiem" opcje resize image i wybieramy wielkosc 640x480 (optymalna) lub 800x600
    3. gdy się załaduje nowa strona z linkami odznaczamy ptaszka include details i następnie kopiujemy do tematu w którym chcemy wstawić foto link pod nim Hotlink for forums 1

    gotowe
    polecam ten sposób jest dużo szybszy

    ps3. jeśli klawiatura myli znaki np zamiast z wstawia y itp to znaczy ,że język się przestawił - by zlikwidować problem trzeba nacisnąć jednocześnie klawisze Shift+Alt (z lewej strony klawiatury)
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  18. #118

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź w sprawie mylenia znaków na klawiaturze. przyda mi się
    Co do wielkości zdjęć zawsze je zmniejszam ale czasami przez pomyłkę zdjęcie zapisze się w innym folderze i załadowane zostanie te w dużym rozmiarze. pewnie to trochę przez pośpiech bo zwykle mam ograniczoną ilość czasu. Myślę, że pozostałe zdjęcia będą w dobrym rozmiarze. Wiem, że łatwiej się czyta i popracuję nad tym javascript:emoticon('')
    A co do twoich pytań.
    -Wejście na strych znajduje się naprzeciw wejścia do łazienki górnej.Schody są wysuwane z sufitu.
    - ściana za kominkiem może wydawać się krótka, ponieważ przypomniało mi się teraz, że w projekcie kominek jest na wysuniętej ściance. My jednak nie chcieliśmy aby był na środku pokoju więc zrobiliśmy go z boku i jest on przytulony do ścianki, stąd to wrażenie.
    - wymiar działki to 9 arów

    Co do ceny projektu to już nawet nie pamiętam. Jestem strasznie zdziwiona jak szybko wykonuje się dom szkieletowy javascript:emoticon('') to kiedy zaczynacie? Kiedy chcielibyście zamieszkać w domku?

    To bardzo dobrze, że macie tyle pytań bo możecie wszystko rozważyć odpowiednio wcześnie i macie większą pewność, że nie popełnicie błędów.

    Zdjęcia oczywiście będziemy dalej zamieszczać.

    pozdrawiamy was wiosennie javascript:emoticon('')

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulinka
    - ściana za kominkiem może wydawać się krótka, ponieważ przypomniało mi się teraz, że w projekcie kominek jest na wysuniętej ściance. My jednak nie chcieliśmy aby był na środku pokoju więc zrobiliśmy go z boku i jest on przytulony do ścianki, stąd to wrażenie.
    no właśnie coś mi nie grało
    Tomkowi podoba się Wasze rozwiązanie i jeśli pozwolicie może je skopiujemy

    Cytat Napisał kasiulinka
    - wymiar działki to 9 arów
    naszym marzeniem jest 15-20 arów ale myślę ,że skończy się na 10 arach czyli podobnie do Was . Jak czujecie się z tym domkiem na tej działce ? Musimy mieć miejsce na 2 auta więc pewnie trzeba będzie dobudować wiatę no i miejsce dla siebie , 2 psów, które posiadamy i asortymentów ogrodowych przyszłego dziecka. Wystarczy?

    Cytat Napisał kasiulinka
    Jestem strasznie zdziwiona jak szybko wykonuje się dom szkieletowy to kiedy zaczynacie? Kiedy chcielibyście zamieszkać w domku?
    Mam nadzieję ,że uda się we wrześniu a do tego czasu kupić działkę i zdobyć pozwolenie na budowę. Trochę to karkołomne ale mam nadzieję ,że wykonalne.
    Liczę ,że potrwa to 3 miesiące chociaż pan ,który ma nam budować (firma) mówił ,że 2 miesiące.Zakładam ,że chciałabym się do niego wprowadzić pod koniec tego roku. Niemniej jednak dobrze mieć jakiś zapas tym bardziej ,że musimy też sprzedać mieszkanie w którym aktualnie mieszkamy.Ciężkie miesiące przed nami

    Ale dość o nas - to wątek Waszego domu i to on tu powinien królować. Z niecierpliwością czekam na dalsze zdjęcia -mebelków itd
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  20. #120

    Domyślnie

    Witam
    Rzeczywiście miesiące przed wami ciężkie ale jakże przyjemne
    Wymiar działki dla nas jest super. Z tyłu domu jest jeszcze sporo miejsca. Garaż mógłby być trochę szerszy. Pewnie jak nazbiera się trochę więcej narzędzi to trzeba będzie postawić jakąś wiatę bo może być ciasno. To dziś robione zdjęcie


    A oto zdjęcie wnętrza szafki na buty (siedziska)







    A oto wnętrze szafy (kiedyś obiecane Eli)


    drugie skrzydło



    łazienka dolna (na razie graciarnia)



    parapety (zdjęcie o które prosiła duśka)





    Pokój młodszej córki. Mebelków szukaliśmy w średnim przedziale cenowym jakby się jej zmienił gust za kilka lat ale córce się strasznie podobają.


    Druga strona pokoju. Na biurku półeczka , która docelowo będzie na ścianie.



    test szuflad


    Pokój synka .








    Pokazuję część mebli, ale stoją one jeszcze w przypadkowej kolejności. naprzeciwko półek będzie stała niebieska sofa. Przy kaloryferze będzie stół z krzesełkami.

    W środę zaczynają nam robić szafę w sypialni i wnękową na górze.

    pozdrawiam
    cdn

Strona 6 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony