dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe a kocioł na paliwo stałe

    witam,o podlogowce jest sporo na tym forum ale cięzko mi znaleść odpowiedz na moej pytanie jaki kocioł wybrać aby dobrze współpracował z podłogówką .czy jest jakas roznica czy moze byc np.z pleszewa

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Witaj!
    Ja też będę miał kocioł stałopalny i podłogowe.Przeczytałem prawie wszystko na ten temat i ciężko coś konkretnego znaleźć.

    Jeśli chcesz żeby piec współpracował dobrze z podłogówką to postaw bufor!
    Usprawni to prace kotła a poza tym masz więcej możliwości wyregulowania.

    Ja kupię piec uniwersalny, jeszcze nie wiem jaki ale nie martwi mnie to zbytnio,musi mieć w miarę duży zasyp i najlepiej żeby był przystosowany do podłączenia dmuchawy i sterownika.Powinien spalać wszystko co tam wsypię!
    Reszta to dobra instalacja,mieszacze itd.

  3. #3

    Domyślnie

    Piec na paliwo stale i ogrzewanie podlogowe kiepsko wspolpracuja. Trzeba instalowac wymeinnik ciepla bo nie puscisz goracej wody w rury podlogowe. Nie lepiej zalozyc piec gazowy albo inny ktory moze pracowac w nizszych temp. albo do pieca na stale paliwo zalozyc normalne grzejniki? Moze sie okazac ze przekombinowales.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał tres34
    Piec na paliwo stale i ogrzewanie podlogowe kiepsko wspolpracuja. Trzeba instalowac wymeinnik ciepla bo nie puscisz goracej wody w rury podlogowe.
    Następne odkrywcze stwierdzenie. Widze, że znasz się na wszystkim
    No cóż jako "oszołom" twierdzę, że w tym tym przypadku (pogrubione) wymiennik ma "trochę" inne zadanie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    U kolegi hydraulik zastosował "sprzęgło hydrauliczne" (cokolwiek to znaczy) i piec doskonale współpracuje z instalacją mieszaną tzn. podłogówka na parterze i grzejniki na górze.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zapytam przy okazji .....

    O jaki wymiennik chodzi?Jeśli o płytowy to jak można go zastosować i czy jest sens gdy jest tylko jedno żródło ciepła( kocioł) ??

    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    U kolegi hydraulik zastosował "sprzęgło hydrauliczne" (cokolwiek to znaczy) i piec doskonale współpracuje z instalacją mieszaną tzn. podłogówka na parterze i grzejniki na górze.
    Wydaje mi się że to może być zawór mieszajacy termostatyczny do podłogówki - u mnie tak będzie. Na grzejniki czwórdrożny a do podłogówki mieszający termostatyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Sprzegło hydrauliczne to kawał rury z czterem króćcami.
    Po prostu mieszają sie tam dwa obiegi: mały - kotła i duzy - instalacji co, takie rozwiazanie powoduje równą prace kotła. Oprócz sprzegła, przy podłogówce trzeba dac zawór termostatyczny mieszający.
    Ogólnie sprzegło jest dobrym roziązaniem, ale w domach jednorodzinnych stsuje sie zamias tego zawory czterodorgowe lub trójdrogowe.


    A połaczenie kotła na paliwo stałe z podłogówką to obecnie nie jest jakiś duży problem, nawet bez bufora ciepła...

    Pozdrawiam
    Doświadczenie, to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Zobacz: www.borelioza.org Strona Stowarzyszenia - Borelioza

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    w naszym przypadku grzanie gazem odpada bo niema możliwości podłączenia,prąd zadrogi biznes do grzania wiec zostaje kocioł,a jaki jest koszt takiego zaworu trojdrogowego lub czterodrogowego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony