dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KachaMaks

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Wysokość garażu

    Witam

    Jestem tutaj po raz pierwszy,więc wybaczcie jeżeli porusze istniejący juz temat.Chodzi mi o garaż,a dokładnie o jego wysokość.Wydaje mi się,ze nasz wykonawca zrobił go zbyt wysokiego,tylko po to,zeby miec mniej roboty z wylaniem stropu.
    Jakie Wy macie wysokie garaże w Waszych domkach?Czy są jakieś "normy"?

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Wysokość garażu

    Cytat Napisał KachaMaks
    Witam

    Wydaje mi się,ze nasz wykonawca zrobił go zbyt wysokiego,tylko po to,zeby miec mniej roboty z wylaniem stropu.
    Ale wysokośc masz w projekcie więc co Ci się ma wydawać ? Zmierz garaż, odejmij od wysokości wylewkę + podłogę na gotowo (płytk), wyjdzie wysokośc garażu i nic Ci się już nie będzie wydawać.

    Ja mam w domu 275 na gotowo. W garażu około 290.
    pozdrawiam,
    M

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bede miał na gotowo 3,4m wysokości

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Wysokość garażu

    Cytat Napisał KachaMaks
    Witam

    Jestem tutaj po raz pierwszy,więc wybaczcie jeżeli porusze istniejący juz temat.Chodzi mi o garaż,a dokładnie o jego wysokość.Wydaje mi się,ze nasz wykonawca zrobił go zbyt wysokiego,tylko po to,zeby miec mniej roboty z wylaniem stropu.
    Jakie Wy macie wysokie garaże w Waszych domkach?Czy są jakieś "normy"?

    Pozdrawiam
    No to jak wiesz, że temat mógł być poruszany - to dlaczego nie skorzystałeś z opcji szukaj?

    U mnie w garażu będzie tak samo jak na całym parterze - około 2,75

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KachaMaks

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Napisałam:JEŻELI, więc nie wiem czy był.Wszystkich nowych uzytkowników witasz w taki sposób?Przeciez nie każdy musi byc wszystkowiedzący i od razu wiedzieć jak sie "poruszać".

    Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi

  6. #6

    Domyślnie Re: Wysokość garażu

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał KachaMaks
    Witam

    Wydaje mi się,ze nasz wykonawca zrobił go zbyt wysokiego,tylko po to,zeby miec mniej roboty z wylaniem stropu.
    Ale wysokośc masz w projekcie więc co Ci się ma wydawać ? Zmierz garaż, odejmij od wysokości wylewkę + podłogę na gotowo (płytk), wyjdzie wysokośc garażu i nic Ci się już nie będzie wydawać.

    Ja mam w domu 275 na gotowo. W garażu około 290.


    Ja w projekcie miałem otwór garazowy 2,2m. Jeżeli zamonotwalbym bramę segmentową to otówr w świetle miałbym 1,8 co powodowałoby ,że musiałbym się schylać by do niego wejść. Podnioslem strop nad garażem o 30 cm zabierając troszke ścianki kolankowej w pomieszczeniu nad garażem. Teraz wyjdziemi kolo 2,8 w garazu a w swietle otworu mama ok 2,54m. Projekt robił mi architekt

  7. #7

    Domyślnie

    a co ma piernik.... tzn. światło do bramy segmentowej? przecież brama jest w całości chowana wewnątrz garażu
    Ja miałem przed zamontowaniem bramy otwór o wys. 220cm a po zamontowaniu bramy (segmentowej) uwaga: 2,2m - ciekawe nie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    a co ma piernik.... tzn. światło do bramy segmentowej? przecież brama jest w całości chowana wewnątrz garażu
    Ja miałem przed zamontowaniem bramy otwór o wys. 220cm a po zamontowaniu bramy (segmentowej) uwaga: 2,2m - ciekawe nie?
    A ocieplenie nadproża nad garażem? Segmenty nie zawsze chowają się całkowicie.Czasem ostatni panel wystaje pod nadprożem.

  9. #9

    Domyślnie

    a ja mam roznice w stropach wiec na domu ma 2,65 a w garazu 2,4
    w przyszlosci mam zamiar kupic ferrari wiec wyzszy mi nie potrzeny
    ale jesli ktos lub jezdzic Starem to moze i 5 m dawac

  10. #10

    Domyślnie Re: Wysokość garażu

    Cytat Napisał KachaMaks
    Chodzi mi o garaż,a dokładnie o jego wysokość. Czy są jakieś "normy"?
    Oczywiście, że są. Nie tyle normy, co przepisy techniczno-budowlane. Minimalna wysokość garażu dla samochodów osobowych wynosi 2,2 m od posadzki do spodu konstrukcji i 2 metry do spodu instalacji.

    Maksymalnej wysokości nie określa się w przepisach techniczno-budowlanych. Wynika ona z postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o WZ w przypadku braku tego planu, a więc pośrednio z przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    A ocieplenie nadproża nad garażem? Segmenty nie zawsze chowają się całkowicie.Czasem ostatni panel wystaje pod nadprożem.
    co ma ocieplenie nadproża do chowania bramy? litości! a to, że kawałek panela wystaje to chyba wina montażu - ja mam bramę Hormana - teoretycznie dłuższą chyba o 15cm niż wysokość wjazdu i nic mi nie wystaje po otwarciu - wewnątrz ostatni panel nie jest po otwarciu poziomo lecz pod lekkim skosem - ale nie wchodzi w światło.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał adam2007
    A ocieplenie nadproża nad garażem? Segmenty nie zawsze chowają się całkowicie.Czasem ostatni panel wystaje pod nadprożem.
    co ma ocieplenie nadproża do chowania bramy? litości! a to, że kawałek panela wystaje to chyba wina montażu - ja mam bramę Hormana - teoretycznie dłuższą chyba o 15cm niż wysokość wjazdu i nic mi nie wystaje po otwarciu - wewnątrz ostatni panel nie jest po otwarciu poziomo lecz pod lekkim skosem - ale nie wchodzi w światło.

    A to ma ,że u mnie zaprojektowała 2,2 m bez ocieplenia.
    Wiem, że większość się chowa ale np. amerykańskie bramy garazowe nie dokońca wchodzą i pierwszay panel nawet o 20 cm zwisa. Wierz mi bo moj ojciec zamontował takich 150 albo 200 już. Dlatego się troszke przestraszyłem i podniosłem o nie wiem czy kupie sobie Hormana. Podobają mi sie też Garaga ale to ze stanów trzeba ściągnąć.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KachaMaks

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Garaz jest zrobiony wg wykonawcy wg projektu,czyli wszystko gra,tylko jak go zobaczylam to pomyslalam,ze jest kolosalny.Wtedy wykonawca stwierdzil,ze moze zdjac jedna warstwe lub 2 bedzie nizszy,ale czy warto,stąd moje pytanie.

    Jestem kobieta i na wiele rzeczy związanych z budową patrze pod kontem estetyki i praktycznosci a nie pod wzgledem techniczno- budowlanym

    Dzieki za podpowiedziPozdrawiam

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał KachaMaks
    Garaz jest zrobiony wg wykonawcy wg projektu,czyli wszystko gra,tylko jak go zobaczylam to pomyslalam,ze jest kolosalny.
    To tak przed wylewkami wygląda. Też wydawało mi się, że będzie jak w kościele. Po wylewkach jakoś tak normalnie już jest. Pomyśl, że na podłoge dasz pewnie 8-10 cm styro + wylewka + płytki czyli jakieś 17-20 cm. A jak będzie wysoki to pod sufitem na stelazu można jakieś deski, narty, płetwy, kajaki podwiesić, zrobić antresole...no ja bym się martwił jakby garaż był niski raczej. Wysoki na pewno nie przeszkadza.
    pozdrawiam,
    M

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KachaMaks

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    No wlasnie takie rozwiązanie typu schowek do sezonowych rzeczy przyszełdł mi tez do głowy.Będzie dobrze

    Zanim zaczęlismy stawiać dom nie przypuszczałam,że bedzie tyle pytań dylematów,że będzie trzeba tak wybiegać myślami w przyszłość planując niemal kolor i kształt mebli Myślałam projekt jest,do wykończenia wnętrz mam spokój,teraz wiem jak bardzo się myliłam

    Pozdrawiam wszystkich i zmykam obejrzec efekt dzisisejszych prac fachowców

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony