dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Opcja mycia w temp = 70 stopni:

Głosujących
106. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna

    10 9,43%
  • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie

    4 3,77%
  • nie mam takiej opcji i jest tragicznie

    0 0%
  • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje

    17 16,04%
  • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje

    33 31,13%
  • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna

    17 16,04%
  • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje

    22 20,75%
  • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna

    3 2,83%
Strona 1 z 56
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1113
  1. #1
    mama-kangurzyca
    Guest
    mama-kangurzyca

    Domyślnie ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele

    No właśnie... stoję sobie przed zakupem...
    Rozważam Boscha, AEG i Siemensa gdzieś do 2500 zł. Myślałam też o whirlpool, ale za te same pieniądze dają dużo mniej .
    Czy warto inwestować w
    ...temperaturę ponad 65 stopni?
    ...rozmaitość programów?
    ...wyświetlacz czasu pozostałego do końca programu?
    Czy istotne jest, czy talerze myje się w górnym czy w dolnym koszu?
    Na co zwracać jeszcze uwagę?
    Jak z awaryjnością, głośnością i zwykłą wygodą sprzętu ww firm?
    Pozdrawiam serdecznie!

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto inwestowć w klasę AAA (no moze AAB). Co do programów, to chyba automat (Bosch i Siemens) to 90% użytku. Czasem przydaje się samo opłukiwanie (przed dłuższym postojem). 70C chyba tylko na bardzo zabrudzone gary ale Auto powinno też domyć.

  3. #3

    Domyślnie

    My mamy zmywarkę AEG Relax od ponad 2 lat i jesteśmy zadowoleni
    Co ja piszę... jesteśmy bardzo zadowoleni
    W każdym razie wydaje mi się, że należy zwrócić uwagę, aby zmywarka:
    1) była jak najprostsza w obsłudze (bajery są fajne, ale na dłuższą metę uciążliwe)
    2) posiadała przepływowy ogrzewacz wody, a nie grzałkę (ekonomia)
    3) posiadała AQUASTOP (bezpieczeństwo)
    4) posiadała wskaźniki braku soli i nabłyszczacza (wygoda)
    5) umożliwiała opóźniony start (oszczędność i wygoda - można wtedy wykorzystać tańszą taryfę)
    6) umożliwiała suszenie naczyń (przynajmniej w niektórych programach)
    7) była jak najbardziej ekonomiczna (w trybie eco do 16l wody i 1,5kWh na cykl zmywania - im mniej tym niższe koszty eksploatacji)
    8.) była dobrej marki - ma służyć "kilka" lat, a nie jeden sezon...
    9) ważny jest też serwis i gwarancja - im dłuższa, tym lepiej
    A teraz to co może się przydać, ale nie jest wg mnie niezbędne:
    1) załadowanie tylko 1/2 wsadu
    2) funkcja wielokrotnego wykorzystania wody, jeśli jest dość czysta (w AEG funkcja sensorlogic) (jeszcze większa oszczędność...)
    3) możliwość zabudowy lub wymiany panela przedniego, aby dopasować design do mebli kuchennych (estetyka)

    Życzę udanych "łowów"
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    z programai w zmywarce to trochę jak z wszystkimi funkcjami w magnetowidzie - fajnie, że są ale najważniejszy przycisk po tygodniu to PLAY !
    I to wszystko.

    Co może być ważne ;
    - ilość zużywanej wody,
    - moc w W,
    - dla nas poziom hałasu,
    - ilość naczyć do załadowania jednorazowo,

    siedzę, myślę i chyba nic więcej.

    CZ.

  5. #5

    Domyślnie

    Aaaaa... i jeszcze jedna, wg mnie bardzo ważna sprawa...
    Spróbuj w trakcie wybierania zmywarki kilka, kilkanaście razy otworzyć i zamknąć drzwi zmywarki i... wybierzą tą, w której czynność ta jest najwygodniejsza.
    Nawet superzmywarka w krótkim czasie Ci obrzydnie, jeśli będziesz musiała mocować się za każdym razem z drzwiami zmywarki...
    A jednak będziesz je musiała otwierać, w zależności od "przepustowości" rodzinki, 2 razy dziennie... 14 razy w tygodniu... 60 razy w miesiącu... ponad 700 razy w ciągu roku...
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  6. #6

    Domyślnie

    A tak wogole to po co ci zmwyarka????
    To taki bezuzyteczny gadzet.......owszem czasami cos sie myje ale wiekszosc recznie itylko zajmuje miejsce.
    Podobnie z odkurzaczem centralnym itd itp
    Wszystko po to by wyciagnac jak najwiecej kasy.
    Pisze to z doswiadczenia bo mieszkalem w domach ktore mialy zmywarki i odkurzacze i prawie nigdy z tego nie korzystlem.
    Takze przemysl sprawe i nie daj sobie prac mozgu reklamami.
    Maybe this world is another planet's Hell...

  7. #7

    Domyślnie

    A czy znacie jakieś zmywarki, co mają dwa podłączenia do pobierania wody: ciepłej i zimnej?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał xrrr82
    A tak wogole to po co ci zmwyarka????
    To taki bezuzyteczny gadzet.......owszem czasami cos sie myje ale wiekszosc recznie itylko zajmuje miejsce.
    Podobnie z odkurzaczem centralnym itd itp
    Wszystko po to by wyciagnac jak najwiecej kasy.
    Pisze to z doswiadczenia bo mieszkalem w domach ktore mialy zmywarki i odkurzacze i prawie nigdy z tego nie korzystlem.
    Takze przemysl sprawe i nie daj sobie prac mozgu reklamami.


    nie odkurzales bo robila to za Ciebie sluzba, zmywala naczynia pewnie gosposia ......

  9. #9

    Domyślnie

    Radzę policzyć oszczędności (np. zużycie o 0.05 kWh mniej) i ich koszt (np. 500 zł więcej).

    A co do odpowiedzi "xrrr82" - o gustach się nie dyskutuje o przyzwycajeniach też. I dlatego wolę pół godziny dziennie 9tyle trwa przeciętnie zmywanie ręczne) poświęcić na odpoczynek niż stć przy zlewie.
    Paweł

  10. #10

    Domyślnie

    Ja uważam że proste jest najlepsze. Mam zmywarkę Zanussi ma różne bajery ale pamietałem o nich przez pierwszy tydzień.Teraz jest tak naczynia do zmywarki proszek do mycia jeden program i START. Czasami jak sie zaświeci lampka to dosypie soli i doleje nabłyszczacza. Po włączeniu mam czas na kawe - oczywiście z ekspresu takiego co to mieli grzeje itp trzeba tylko dolewać wody kawy i wyrzucać kupki kawy ale to chyba inny wątek.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    My mamy whirlpoola. Najważniejszy mebel w kuchni. Działa super. Dostaje ataku śmiechu gdy ktoś mi mówi, że zmywarki nie domywają, u nas najdziwniejsze rzeczy się do niej pakuje, bo ręcznie nie da się domyć tak jak ona to zrobi. Bajery nie są potrzebne, a zasadniczo to nie wiem jakie ona ma, bo żona pakuje ją, sypie proszek zamyka i naciska guzik. Jedyna wada to brak zegara - nie da się zaprogramować momentu włączenia. Zmywarka pracuje głównie w nocy - nie wiem dlaczego - nie pytałem. Czasami tylko słyszą jak żona rano mówi że znowu zapomniała ją włączyć. Jest cicha - praktycznie trzeba się wsłuchać aby stwierdzić czy zmywa, przez to zdarza mi się otworzyć ją w trakcie pracy - nic się nie dzieje - buchnie parą - zamykam i po kłopocie - nic się nie wylewa. Moja siostra miała Amikę, ale poszła do śmietnika gdy kupiła Whirlpoola.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    No dobra na temat marek nie chcę się wypowiadać - każdy ma swoje preferencje. Ja akurat mam Amice i nie narzekam.
    W co warto inwestować w zmywarce:

    - żeby była pojemna - każdy model ma inny rozkład mocować w koszach a od tego zależy, czy zmywarka jest oszczędna, bo albo załadujesz więcej albo mniej
    - żeby była wygodna - faktycznie, otwierasz ją kilkanaście nawet razy dziennie, każdy brudny kubek, talerz - zamiast w zlewie ląduje w zmywarce

    W co NIE warto inwestować:
    - w mnogość programów i funkcji z których większość NIGDY nie będzie wykorzystywana, w praktce wykorzystujemy w 49 myciach na 50 jeden i ten sam program, nie ma potrzeby stosowania innych
    - w kilka zakresów temperatur, 65C wystarcza w zupełności !
    - - w oszczędność za wszelką cenę (zużycie wody i prądu), kalsy energetyczne AAA w przypadku zmywarki to naciąganie marketingowe !, zmywarka nie pracuje tak jak lodówka, i tak trzeba będzie ją wymienić zanim wyższa cena za "oszczędniejszy" agregat zdąży się zamortyzować
    poza tym - zmywarka NIE jest oszczędniejsza niż mycie ręczne, nie dlatego się ją kupuje ! (podobnie jest z praniem - pranie z tarłem (bez detergentów) w balii w zimnej (!) wodzie też jest tańsze niż pranie w pralce.
    Zmywarka uwalnia nasze kochane kobiety (i nas też, przynajmniej czasami ) od BARDZO nielubianej czynnośći. Jeśli stać Cię na odkurzacz i pralkę to stać Cię i na zmywarkę !

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też uważam, że mnogość programów w zmywarce to zbytek łaski, szkoda za to przepłacać. Ja sama mam bardzo prostą, dwa zakresy temperatur, korzystam właściwie z jednego programu i czasem z samego płukania. Więcej naparwdę nie potrzeba.

    Ale nie wyobrażam już sobie kuchni bez zmywarki. Zwłaszcza, jak mam gości...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Żona nie chce zmywarki. Mówi że droga, nieekonomiczna i niepotrzebna. Ja osobiście bym kupił, ale teraz, jak okazało się że nie wystarcza na budowę... no cóż, odłożone na czas nieokreślony.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam zmywarkę od kilku lat i nie wyobrażam sobie bez niej dnia codziennego.
    Co jest ważne:
    - żeby była cicha,
    - żeby była pojemna - kupować tylko dużą!!!
    - żeby była nieskomplikowana
    Firma chyba nie gra roli - w zależności od zasobności kieszeni. Pozdrawiam wszystkich zmywarkowiczów! Ivette

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał pik33
    Żona nie chce zmywarki. Mówi że droga, nieekonomiczna i niepotrzebna.........
    A z jakich doświadczeń wynika ta opinia Twojej żony..... ?

  17. #17

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie co do zmywarki. Czy znacie zmywarki do zabudowy które są większe od standardowych np mają 12 kompletów naczyń i szerokość powyżej 50cm? Mam dużą rodzinę a podobno zmywarkę powinno się dobrać tak aby uruchamiać ją raz dziennie.
    Pozdrawiam
    Agnieszka

  18. #18

    Domyślnie

    Moja druga połowa też nie była przekonana do zmywarki (trzeba przyznać, że zmywanie wcale nie spadało głównie na mnie, po prostu Tomek mówił, że to nie problem i zmywał). Inna sprawa, że nasza rodzina jest liczna i zmywania były góry. Dał się namówić, a teraz jest zachwycony. Ja zaś sobie nie wyobrażam bez niej życia - potrafię nabrudzić sporo naczyń.

  19. #19

    Domyślnie

    Wcale nie mialem zadnej gosposi ani nikogo podobnego. Nie lubie zmywarek dlatego ze trzeba miec duzo naczyn bo jak np masz kilka szklanek i wszystkie ci sie ubrudza to dla powiedzmy 10 sztuk nie bedziesz wlaczal zmywarki tylko sobie reczne przeplukasz. To samo z talerzami. W sumie chodzi mi o to ze zmywarka powinna byc pelna jak sie ja nastawia no chyba ze ktos lubi inaczej.....
    Maybe this world is another planet's Hell...

  20. #20

    Domyślnie

    Mam pytanie do kasiek. Napisałaś, że twoja rodzina jest liczna i potrafisz nabrudzić sporo naczyń. Jaką masz zmywarkę (pytam o wielkość a nie firmę; ile kompletów naczyń itp.) i jak często ją używasz?
    Pozdrawiam
    Agnieszka

Strona 1 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony