dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaki gips do szpachlowania ścian ?

    Jaki rodzaj gipsu należy stosować do szpachlowania (gipsowania) ścian? Wiem, że są twarde i miękkie, ale na tym moja wiedza się kończy. Chciałbym jak najmniej napracować się przy wygładzaniu powierzchni.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, zastosowalem zwykly gips szpachlowy firmy Intergrąg. Jest twardy, wiec szlifowanie za pomoca szlifierki oscylacyjnej ale z papierem, nie uzywalem siatki. Z tego co wiem Gipsar jest bardzo miekki i w rachube wchodzi tylko reczne szlifowanie. pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    jak chcesz sie nienapracowac, to kup sobie gipsar i przecieraj beretem .... ale raczej nie bedziesz zadowolony z efektu,
    wlasciwe sa gladzie twarde - u mnie kladli goldband, gladz francuską,

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: Jaki gips do szpachlowania ścian ?

    Cytat Napisał jankazik
    ... Chciałbym jak najmniej napracować się przy wygładzaniu powierzchni...
    powinienes kogos wynająć ...
    (z gipsów polecam stabil)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: Jaki gips do szpachlowania ścian ?

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał jankazik
    ... Chciałbym jak najmniej napracować się przy wygładzaniu powierzchni...
    powinienes kogos wynająć ...
    (z gipsów polecam stabil)
    Stabill nie jest oparty na gipsie, tylko na mączce dolomitowej
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał plulka
    Witam, zastosowalem zwykly gips szpachlowy firmy Intergrąg. Jest twardy, wiec szlifowanie za pomoca szlifierki oscylacyjnej ale z papierem, nie uzywalem siatki. Z tego co wiem Gipsar jest bardzo miekki i w rachube wchodzi tylko reczne szlifowanie. pozdrawiam
    Jaka gradacja papieru jest najlepsza i czy nie "zapycha" sie przy szlifowaniu ?

    Cytat Napisał brzoza
    powinienes kogos wynająć ...
    no właśnie wynająłem sam siebie

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    przecieraj beretem
    Moherowym koniecznie szybciej idzie jak dziergany na szydełku. Najtwardsze są gipsy szpachlowe gładzie są miększe. A najtwardszy z najtwardszych chyba którys z megaronów, dość twarda nida (ale z tym cholerstwem nigdy nic nie wiadomo z różnych worków rożne odcienie). Miękkie gładzie to raczej na sufit na ściany preferuję gips.
    Jadę papierem 60 i 80 tką. Zostają rysy ale tak niewielkie że po pierwszym gruntowaniu farbą (wałkiem) śladu po nich nie ma za to szybko idzie i przyczepność lepsza

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie najpierw byly tynki cem.-wap. Na to poszedl gipsar. Nie wpadam w paranoje ze gladz musi byc twarda. Jak sie gdzies ma obtluc, to sie oblucze i naprawic bedzie trzeba. Taki lajf.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankazik
    Cytat Napisał plulka
    Witam, zastosowalem zwykly gips szpachlowy firmy Intergrąg. Jest twardy, wiec szlifowanie za pomoca szlifierki oscylacyjnej ale z papierem, nie uzywalem siatki. Z tego co wiem Gipsar jest bardzo miekki i w rachube wchodzi tylko reczne szlifowanie. pozdrawiam
    Jaka gradacja papieru jest najlepsza i czy nie "zapycha" sie przy szlifowaniu ?

    Cytat Napisał brzoza
    powinienes kogos wynająć ...
    no właśnie wynająłem sam siebie

    pozdrawiam
    Witam,
    tez wykonywalem "80" ale i czasem "120". Do szlifowania "Black&Deker" z regulowana predkościa obrotow - czasem ta regulacja sie przydawala. Przy wyschnietej gladzi nie ma mowy o zapychaniu sie papieru.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony