dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie Jaką frytownicę kupić?

    Nigdy nie miałam takiego sprzętu, więc zupełnie nie wiem, jakiego szukać? Jaką powinna mieć pojemność? Jakieś pożyteczne dodatkowe gadżety?
    Czy warto zainwestować w droższą, która ponoć smaży frytki na łyżce oleju? Kuszące, ale... czy takie frytki są jadalne? Czy można w tej frytownicy przygotować coś innego niż frytki?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Moulinex AS7 Supremia - 2000W - chyba 2,2l
    Dla mnie najwazniejsze bylo zeby miala wyjmowany pojemnik, jak frytkownica jest w calosci to jest horror z wymiana oleju.
    Troche Watow tez musi miec, bo olej szybko stygnie jak wrzuci sie np mrozone frytki ... im szybciej dojdzie spowrotem do wysokiej temperatury tym lepszy efekt.
    Ja robie nie tylko frytki, bardzo dobrze piecze sie udka z kurczakow, nie mowiac o piersiach w panierce mniam, kalamary i inne takie. Nawet kotlety schabowe czy z karkowki. Lubie jeszcze np krazki cebuli, czy pory w ciescie ... no i oczywiscie ryba ale to robie na tarasie tz wynosze frytkownice na taras, bo lepiej sie piecze taka ryba jak frytkownica jest otwarta a to juz troche chlapie.

    Co do frytkownic w ktorych uzywa sie malo oleju, to ostatnio ogladalam testy tefala i jeszcze jakiejs ale wyszly zenujaco do kitu. Frytki sa miekkie i nie pieka sie dobrze, ale za to bardzo dobrze wypadla... kurcze juz nie pamietam firmy De Longi`? czy cos podobnego. Frytkownica potrzebuje duzo mniej oleju niz normalne. leje sie tylko troche oleju, koszyk jest okragly, ustawiony pod skosem i obracajacy sie caly czas. Tylko ze na frytki moze jest super ale jak upiec tam kotleta w panierce, przeciez sie przyklei do koszyka sama nie wiem, ale relacje byly pozytywne.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Dzięki, to już trochę konkretów.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #4

    Domyślnie

    zobacz taką frytkownicę
    http://www.allegro.pl/item380030779_...obrotowym.html

    Użytkuje ją i jest bardzo dobra

    Polecam

  5. #5

    Domyślnie

    Również polecam frytkownice z koszem obroowym. Potrawy sa mniej nasączone olejem i dzieki temu sa zdrowsze. Warto też żeby frytkownica miała wbudowany filtr do oleju - to znacznie ułatwia uzytkowanie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Dziękuję za rady - zakup już dokonany. Znaleźliśmy egzemplarz wystawowy, nieuszkodzony, nieużywany za całe 36 zł. No to kupiliśmy. Wypróbowaliśmy - działa. Co najważniejsze, ma wyjmowany pojemnik na olej - nie wyobrażam sobie mycia takich z niewyjmowanym , ale może mam zbyt ubogą wyobraźnię.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #7

    Domyślnie

    Nowy za 36 złotych?!?! nadzwyczajne!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Stała na wystawie, nie miała pudełka i była zakurzona. Poza tym - nówka.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Podnosze temat, bo stoje przed wyborem frytkownicy.
    Chce taka, do ktorej wlewa sie max 2 l oleju i zmiesci sie min 1 kg frytek.
    Mialam zamiar kupic taka, z ktorej mozna wyjac metalowa miske od oleju i swobodnie ja wymyc i tu zaczyna sie problem, bo frytownice z wyjmowanym wnetrzem kosztuja od 300 zl w gore (pisze o znanych firmach).
    Inne frytownice posiadajace duza moc i parametry jakie wymienilam wyzej sa o polowe tansze ale nie maja wyjmowanej miski na olej.
    Szkoda jest mi wydac tyle kasy na urzadzenie, ktore bedzie uzywane2-3 razy w miesiacu, wiec mam pytanie do osob, ktore maja frytownice bez wyjmowanej miski na olej. Czy jestescie zadowoleni z niej, czy nie ma problemu z wymyciem takiej frytownicy, czy moze juz teraz byscie woleli poczekac i dolozyc kase zeby kupic z wyjmowana miska do mycia?
    A moze to, ze trzeba wlozyc cale urzadzenie do zlewu zeby wymyc miske nie stanowi zadnego problemu i nie ma sensu wydawac kasy.
    Czekam na wasze opinie, bede wdzieczna za kazda .

  10. #10

    Domyślnie

    magpie!

    wiem, że trochę nie na temat tego wątku, ale koniecznie musisz mieć tą frytkownicę?

    kilka lat temu też o takiej myślałem, ale jak zobaczyłem u wujasa jaki to kląkier, ile oleju trzeba w toto wlać, a potem ile zachodu z myciem tego, to zacząłem robić frytki na patelni.

    Dam Ci arcyprosty mój sposób na szybkie frytki, który jest niezawodny od lat (pod warunkiem odpowiednich ziemniaków naturalnie); spróbuj raz, proszę, posmakuj i powiedz, czy potrzebujesz takiego ustrojstwa w kuchni.

    soł:
    gruba patelnia teflonowa
    ziemniaki
    oliwa z oliwek
    vegeta

    ziemniaki kroję na fryty grubości ok. 1 cm., na patelnię wlewam oliwę, ale nie tak dużo, żeby frytki się w niej zanurzały, tylko tak powiedzmy do połowy maksymalnie (w butelce oliwy mam czosnek i zioła, więc dodatkowo aromat...)
    wrzucam frytki i czekam. Musi być jedna warstwa, żeby każda jedna ona miała kontakt z rozgrzaną oliwą; po ok. 10-12 minutach (biorę najgrubszą i sprawdzam jędrność ), gdy jest OK posypuje delikatnie vegetą, co powoduje, że skórka na frytkach robi się chrupiąca, a frytki w środku są mięciutkie.
    Jedyna wada tego sposobu to taka, że proces powtarzam co najmniej 2 razy z uwagi na średnicę patelni ale to tylko 10 minut

    mało tłuszczu, szybko, czysto,
    a na tej aromatycznej oliwie najczęściej smażę rybkę

    dziękuję za uwagę i pozdrawiam

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał BRAMER
    magpie!

    wiem, że trochę nie na temat tego wątku, ale koniecznie musisz mieć tą frytkownicę?

    kilka lat temu też o takiej myślałem, ale jak zobaczyłem u wujasa jaki to kląkier, ile oleju trzeba w toto wlać, a potem ile zachodu z myciem tego, to zacząłem robić frytki na patelni.

    Dam Ci arcyprosty mój sposób na szybkie frytki, który jest niezawodny od lat (pod warunkiem odpowiednich ziemniaków naturalnie); spróbuj raz, proszę, posmakuj i powiedz, czy potrzebujesz takiego ustrojstwa w kuchni.

    soł:
    gruba patelnia teflonowa
    ziemniaki
    oliwa z oliwek
    vegeta

    ziemniaki kroję na fryty grubości ok. 1 cm., na patelnię wlewam oliwę, ale nie tak dużo, żeby frytki się w niej zanurzały, tylko tak powiedzmy do połowy maksymalnie (w butelce oliwy mam czosnek i zioła, więc dodatkowo aromat...)
    wrzucam frytki i czekam. Musi być jedna warstwa, żeby każda jedna ona miała kontakt z rozgrzaną oliwą; po ok. 10-12 minutach (biorę najgrubszą i sprawdzam jędrność ), gdy jest OK posypuje delikatnie vegetą, co powoduje, że skórka na frytkach robi się chrupiąca, a frytki w środku są mięciutkie.
    Jedyna wada tego sposobu to taka, że proces powtarzam co najmniej 2 razy z uwagi na średnicę patelni ale to tylko 10 minut

    mało tłuszczu, szybko, czysto,
    a na tej aromatycznej oliwie najczęściej smażę rybkę

    dziękuję za uwagę i pozdrawiam
    Nie wiem jakim cudem ale przeoczylam Twoja odpowiedz .
    Z frytkownica na razie u mnie cisza, szkoda mi wydac tyle kasy na taka z wyjmowanym pojemnikiem na olej, frytki jemy rzadko, a nieraz przez pol roku ani razu.
    Twoj przepis w wolnej chwili na pewno wyprubuje, troche to krojenie mnie przeraza, bo u nas zawsze wszystko jest "biegiem".

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A też chciałem koniecznie frytownicę - szukałem, pytałem i ciagle jakis stres. A to że ciężko się myje, a to że droga.
    Przypadkiem kupiłem w Biedronce garnek z sitkiem i przykrywką do frytek i nie tylko. Za ok 20 zł.
    Z cienkiego materiału więc się szybko nagrzewa, ale też szybko ciepło traci.
    A smażenie dość błyskawiczne.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    A też chciałem koniecznie frytownicę - szukałem, pytałem i ciagle jakis stres. A to że ciężko się myje, a to że droga.
    Przypadkiem kupiłem w Biedronce garnek z sitkiem i przykrywką do frytek i nie tylko. Za ok 20 zł.
    Z cienkiego materiału więc się szybko nagrzewa, ale też szybko ciepło traci.
    A smażenie dość błyskawiczne.
    Czesto widzialam ten garnek w gazetce promocyjnej biedronki ale zawsze sie obawialam czy ten garneg nie bedzie jednorazowy. Ale teraz jak napisales, ze jest ok to go kupie jak bedzie na nie promocja.

  14. #14

    Domyślnie

    Podbijam temat. Szukam frytkownicy, dobrej wytrzymałej. Takiej dla 4-osobowej rodzinki.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adda.g

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-790
    Posty
    17

    Domyślnie

    A po co Ci frytownica? Tak lubisz jedzenie smażone w głębokim tłuszczu? Słaby pomysł

  16. #16

    Domyślnie

    Lubimy od czasu do czasu zjeść frytki lub inne smażone rzeczy. O ile nie przesadza się nie widzę w tym nic złego.

  17. #17
    Banned
    gosiaka1

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    14

    Domyślnie

    Równie dobre frytki wychodzą z piekarnika!

  18. #18

    Domyślnie

    Ja wolę z frytkownicy na jedną łyżkę oleju, coś jak tutaj http://www.odeo24.pl/product-pol-853...luszczowa.html Kupiłam teraz taką do domu. Chudziutkie, chrupkie, pycha.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sarsa

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Pleszew
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekonoma Zobacz post
    Ja wolę z frytkownicy na jedną łyżkę oleju, coś jak tutaj http://www.odeo24.pl/product-pol-853...luszczowa.html Kupiłam teraz taką do domu. Chudziutkie, chrupkie, pycha.
    nie słyszałam wcześniej o frytkownicy na jedną łyżkę oleju - pomysł bardzo dobry )
    przygotowujesz w tym też inne potrawy?

  20. #20

    Domyślnie

    Tak, ta frytkownica daje wiele możliwości, nawet dwie potrawy na raz możesz robić w niektórych modelach.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony